Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Przeprowadzała rower po przejściu. Zatrzymał się jeden kierowca. Drugi... [FILM]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    17.03.2019
Dawid Bela
komentarzy 11 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. internauta

O włos od wypadku w centrum Miejskiej Górki. Tylko to, że piesza zatrzymała się na środku przejścia, uchroniło ją od potrącenia.

Internauta przesłał nam nagranie z jego pojazdu. Materiał powstał w środę, 13 marca. Czytelnik podpisał film "Ku przestrodze".

Mężczyzna jechał krajową "36" przez miejskogórecki rynek. Znajdował się na prawym pasie. Przed nim - przed przejściem dla pieszych - zatrzymała się osoba kierująca oplem. Wtedy na jezdnię weszła kobieta. Prowadziła rower.

Na jej szczęście, zauważyła nadjeżdżającego mercedesa. Piesza zatrzymała się. Jak widać na nagraniu, osoba kierująca mercedesem wyhamowała już na pasach. Nikt nie doznał obrażeń. 

Jak czytamy w artykule 26 Prawa o ruchu drogowym kierującemu pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Dodatkowo, zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Przepisy prawa wskazują także, jakie zasady obowiązują pieszych w Polsce. Przechodzień ma pierwszeństwo na pasach dopiero wtedy, gdy znajduje się już na przejściu. 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ GOSIA
ponad rok temu ocena: 100%  11
Duzo nie brakowało,kolejne bardzo niebezpieczne przejscie jest w Rawiczu na ul Sarnowskiej,kierowcy wyjezdzajacy od strony Kauflandu a skręcajacy w prawo-zaswieci sie zielone swiato i w pedał-a tam piesi tez maja zielone,bardzo często przepuszczam samochody jako pieszy uzytkownik bo nie patrzą,ze piesi maja pierszenstwo.A gdyby tak od czasu do czasu patrol Policji ustawił sie przy tej krzyzówce.... moze kierowcy nauczyliby się bezpiecznej i kulturalnej jazdy! ( jestem równiez kierowcą)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trytka
ponad rok temu ocena: 78%  10
od razu mu prawo jazdy zabrac na 3 miejsciace to sie moze opamieta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ i co jeszcze ?
ponad rok temu ocena: 0%  9
Ty tak na serio ?
~ Aguś
ponad rok temu ocena: 100%  8
To przejscie jest niebezpieczne córkę znajomych też tam potrąciło auto.Ja jak przechodziłam przez pasy miałam taką samą sytuacje zatrzymał się tir i mnie przepuścił ale widzę że kierowca trąbi z tego tira i coś mi pokazuje a drugim pasem jakiś idjota aby śwignął mi przed nosem na pasach .Gdyby kierowca tira nie zauważył go już pewnie nie pisałabym dziś tego komentarza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin
ponad rok temu ocena: 40%  7
Co to za kamerą z tego samochodu? Jaki model?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nagrywający
ponad rok temu ocena: 100%  6
ORLLO RX-630GA PRO
~ aisza
ponad rok temu ocena: 10%  5
mimi - też żółty opel w tym miejscu dlaczego się zatrzymał ? Kierowcy pierdnąć się chciało ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kszksz
ponad rok temu ocena: 91%  4
Kierowca tego Mercedesa już dawno powinien mieć zabrane prawo jazdy, jadąc 130 w nocy po terenie zabudowanym to już chyba lekka przesada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mimi
ponad rok temu ocena: 75%  3
Mógł jej nie zauważyć , żólty opel ogranicza mu widoczność, no ale zbliżając się do przejścia i do skrzyżowania trzeba zachować bezpieczeństwo . Pani z rowerem szybko zareagowała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .
ponad rok temu ocena: 100%  2
Ciężko się domyśleć, że żółty opel się zatrzymał, bo może przepuszczać pieszego na pasach. Co mnie to obchodzi, że ograniczył mu widoczność. Gościu nie przewiduje co się może stać i omal nie potrącił człowieka na pasach uderzając z impetem. Miałem podobną akcję w Poznaniu. Facet na lewym pasie się zatrzymał, a drugi przeleciał na pasie obok wręcz jak torpeda. Tacy ludzie stwarzają zagrożenie dla otoczenia.