Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Przy szpitalu stanął namiot do oceny stanu pacjentów [FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    24.03.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 10 ocen 13 / 100%
A A A
 fot. Joanna Miśkowiak

Dziś rano strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu rozłożyli przy wejściu do szpitala specjalny namiot. Będzie się w nim odbywał triage - czyli wstępna ocena stanu pacjentów, którzy zjawiają się w lecznicy.

Jak wyjaśnia prezes Szpitala Powiatowego, Tomasz Paczkowski, w namiocie dokonywana będzie ocena stanu ewentualnego pacjenta - głównie na podstawie szczegółowego wywiadu. Chodzi o to, żeby osoby, które nie muszą, w ogóle nie wchodziły na teren placówki. Na poszczególne oddziały zostaną skierowani tylko ci, którzy będą tego wymagali.

- Na razie radzimy sobie dobrze, ale w razie czego przygotowujemy się do trudniejszej sytuacji. Nawet jeśli nie trafią do nas pacjenci chorzy na koronawirusa, bo nie jesteśmy szpitalem zakaźnym, to musimy być przygotowani na przyjęcie tych z podejrzeniem, a także chorych z innymi dolegliwościami z różnych szpitali, dla których jesteśmy teraz zapleczem - informuje Tomasz Paczkowski.  

Triage, czyli inaczej segregowanie, to procedura stosowana w medycynie ratunkowej, umożliwiająca służbom  segregację rannych/chorych w zależności od stopnia obrażeń.

+ 13 głosów: 13 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ rawicz
  6 miesięcy temu 10
  kiedy przprowadzicie dezynfekcje miasta szczegolnie deptaki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karol
  6 miesięcy temu ocena: 100%  9
  Don, Norbert, Panowie święta racja.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Norbert
  6 miesięcy temu ocena: 100%  8
  Proszę Państwa, nie jest to dobry czas na przepychanki.Szanujmy pracę innych i swoją .Musimy się dostosować inaczej nas Włochy czy Hiszpania czekają. Zostać powinny otwarte sklepy z żywnością i apteki. Szacunek dla pracowników. Reszta zamknięta. Tych sprzedawców którzy muszą chleb sprzedawać ,mieso,leki maxymalnie zabezpieczyc. Reszta drodzy rodacy zamknięta . Wszyscy po iesiemu straty finansowe. Ale życie jest ważniejsze ważniejsze. Strach przed śmiercią jest potworny..wi co mówię z własnego doświadczenia. Przez najbliższy miesiąc pozwólmy zamknąć się z domach..nie oszalejemy a nowe buty ,kurtka ,spodnie czy telefon mogą na nas zaczekac. Uważajmy na siebie i innych
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Don
  6 miesięcy temu ocena: 82%  7
  Mnie też szlak trafia jak czytam te komentarze. Lepiej żeby zakażonych wszedł na szpital i zarazić połowę szpitala? Namiot moim zdaniem dobre rozwiązanie. Bo większość ludzi przychodzi do szpitala bez potrzeby i Szweda się bez powodu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mar
  6 miesięcy temu ocena: 40%  6
  A nie zachowane 1,5 m odległości od siebie ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kasjer
  6 miesięcy temu ocena: 75%  5
  Strażacy niech jadą rozróżnić tłumy pod pocztą bo biedronka pęka w szwach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bibi
  6 miesięcy temu ocena: 0%  4
  Od tego jest policja a nie straż. To ze pęka nie dziwne w ogóle bo ludzie się boją.
  ~ https://rawicz.konsultacje-spoleczne.pl/
  6 miesięcy temu ocena: 26%  3
  Jak widzę te namioty to szlak mnie trafia to traktowanie pacjentów jak psy słóżba medyczna pije sobie kawkę w budynku a ludzi przyjmują w namiotach zgroza
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Yyyy
  6 miesięcy temu ocena: 83%  2
  Nie wiem jak można twierdzić ,ze służba medyczna pije tylko kawe. Zapytam ,ile mozna kawy wypić? Jedna czy dwie wręcz wskazana. Według Ciebie mają tylko zapieprzać ? Namiot to bardzo dobry pomysł . W Śremie tez jest i nikomu to nie przeszkadza chyba ,ze takim burakom jak Ty.
  ~ siostra Basen
  6 miesięcy temu ocena: 65%  1
  No toś się teraz popisał, jak tu przyjdziesz to zaznacz że tyś ten od konsultacji społecznych. Zaczniemy od lewatywy.