Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Radne zorganizowały zajęcia dla niepełnosprawnych i ich opiekunów

› Aktualności› Wydarzenia 10 miesięcy temu    11.09.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. Ewa Szczepaniak

W Bojanowie realizowany jest projekt „Ty i Ja - razem w działaniu” skierowany do opiekunów i rodziców osób z niepełnosprawnościami oraz ich podopiecznych. Można skorzystać z wsparcia prawnego, psychologicznego oraz sportowych zajęć integracyjnych.

- W swoim założeniu projekt ma charakter „wytchnieniowy”, to znaczy, że wspieramy opiekunów jednocześnie organizując zajęcia i opiekę ich podopiecznym - wyjaśnia Ewa Szczepaniak, radna rady miejskiej Bojanowie, bo to własnie z inicjatywy radnych projekt jest realizowany. Nieformalną grupę, która zajęła się tym tematem tworzą Ewa Szczepaniak (Lider), Alina Broniarz i Bogumiła Woźniak. Ich inicjatywa podjęta została następnie przez wszystkie radne Rady Miejskiej w Bojanowie, przez co udało się uzyskać dotację ze środków unijnych w wysokości 3 tys. zł.

W poniedziałek - w ramach projektu -  odbyły warsztaty psychologiczne, prowadzone przez Halinę Branicką - Śniadecką oraz pierwsze sportowe zajęcia integracyjne, prowadzone przez Macieja Ratajczaka z udziałem zawodników Klubu Sportowego MUKS SZOK.

- Przed nami, oprócz kontynuacji zajęć sportowych – warsztaty prawne, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do udziału w nich. Spotykamy się jeszcze 16 i 23 września - informuje Ewa Szczepaniak.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.