Rawia bez punktów, choć prowadziła do 88. minuty [FOTO]

Rawia bez punktów, choć prowadziła do 88. minuty [FOTO] - Zdjęcie główne

Wicelider - Przemysław Poznań - wywiózł z Rawicza trzy punkty. Ekipa ze stolicy Wielkopolski przegrywała jeszcze w 88. minucie spotkania. Zanotowała jednak piorunującą końcówkę.

Trzecia w Red Box 5. lidze Rawia Walbet Rawicz podejmowała wicelidera - Przemysława Poznań. Goście wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie. Stracona bramka podziałała na gospodarzy mobilizująco. Po chwili, za sprawą Piotra Robaka miejscowi wyrównali.

Prowadzenie Rawii
W 66. minucie trener gospodarzy Kamil Pilarski przeprowadził zmianę. Za strzelca gola, wszedł Patryk Wawrzyniak. Po niespełna 3 minutach, po dośrodkowaniu Michała Skrzypczaka, rezerwowy wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Utrzymywało się ono prawie do końca drugiej połowy.

Rawiczanie mieli jeszcze wyborną akcję w 83. minucie. Po rzucie rożnym, Edwin Marchewka przejął piłkę i razem z Mariuszem Molką wyszli z akcją przeciwko osamotnionemu defensorowi z Poznania. Napastnik Rawii przewrócił się w polu karnym, twierdząc, że stało się tak po kontakcie z rywalem. Sędzia nie wskazał jednak na jedenastkę.

Przyjezdni nie złożyli broni
W 89. i 92. minucie spotkania zawodnicy ze stolicy Wielkopolski strzelili dwie bramki i to oni wywieźli z Rawicza trzy oczka. Umocnili się również na pozycji wicelidera tabeli. Rawiczanie spadli na piątą lokatę.  - Powiedziałem po meczu chłopakom w szatni, z ławki trenerskiej patrząc, że mieliśmy kontrolę nad meczem, szczególnie w drugiej połowie - przyznał w pomeczowym wywiadzie Kamil Pilarski. Widziałem wcześniej skróty spotkań rywali. Uczulałem, że w jednym meczu strzelili dwa gole z Plewiskami po zamknięciu akcji przez bocznego pomocnika. Dziś straciliśmy dokładnie w taki sposób dwie bramki, jak oni strzelili w Plewiskach. Nie wyciągnęliśmy wniosków w grze defensywnej i brakowało nam koncentracji - ubolewał. - Nie będę jednak nikogo obwiniał indywidualnie. Tak jak wygrywamy całym zespołem, tak przegrywamy. W meczu z Wiarą Lecha przebyliśmy drogę z piekła do nieba. Dziś - z piekła do piekła - bo przegrywaliśmy w pierwszej połowie, jak i na koniec. Takie mecze się zdarzają  - podsumował Kamil Pilarski.

Rawia Walbet Rawicz – Przemysław Poznań 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 - (30'), 1:1 - Piotr Robak (32'), 2:1 - Patryk Wawrzyniak (66'), 2:2 - (89'), 2:3 - (92')
Skład Rawii: Wosiek - Gill (87' Materkowski), Walkowiak, Kubiak, Orłowski, T. Wawrzyniak, Marchewka, Zaborowski (86' T. Skrzypczak), M. Skrzypczak, Robak (66' P. Wawrzyniak), Molka