Rawiccy karatecy wrócili do rywalizacji

Rawiccy karatecy wrócili do rywalizacji - Zdjęcie główne

W październiku w Legnicy i w Bielsku-Białej wystartowali zawodnicy rawickiego klubu karate Surem.

3 października odbyły się Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim, stanowiące jednocześnie turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i U21. Ze złotem w kumite juniorek młodszych +54 kg wróciła Natasza Cichoszewska. Brąz - w kumite juniorów młodszych +70 kg - wywalczył Adrian Kowalski. Oboje wywalczyli awans do Mistrzostw Polski, zaplanowanych na listopad.

Dzień później, do rywalizacji - w Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Olimpijskim - przystąpił Adrian Dąbek. Zajął trzecie miejsce w kumite +84 kg.

Zawodnicy Suremu wystartowali także wczoraj w Polish Open. Impreza odbyła się w Bielsku Białej. Julian Antonić wywalczył złoty medal w kumite chłopców U12 (-40 kg), a Natasza Cichoszewska była druga wśród dziewcząt w kumite kadet +54 kg. W imprezie wziął także udział Filip Galer.