Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Rawiccy nauczyciele podnosili kwalifikacje w Hiszpanii [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    12.02.2020
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 2 ocen 4 / 25%
A A A
Wizyta w Linares była bardzo owocnaWizyta w Linares była bardzo owocna fot. Szkoła Podstawowa nr 4
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Sześcioro nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu było w hiszpańskim mieście Linares, aby obserwować pracę szkoły uczącej dwujęzycznie.

Każdego dnia nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach klas I - VI i przyglądania się, jak wygląda nauczanie dwujęzyczne na konkretnych zajęciach, np. przyrody, fizyki czy edukacji wczesnoszkolnej. Zostali również zaproszeni na uroczystość przyznawania dyplomów dla uczniów wyróżniających się w sporcie, nauce i działaniach społecznych.

Rawiczanie zostali bardzo ciepło przyjęci przez naczelnika wydziału edukacji, który opowiedział o Linares i zaprosił do zwiedzenia miasta. Nauczyciele odwiedzili muzeum przedstawiające historię miasta. Linares z małej miejscowości stało się dość dużym miastem dzięki rozwojowi górnictwa (rudy srebra i ołowiu). Dziś po górnictwie zostały tylko symbole miasta.

Ciekawostką jest fakt, że w tej miejscowości urodził się Andres Segovia, gitarzysta i mistrz gitary klasycznej. Rawiccy nauczyciele nawiązali kontakt z tamtejszymi pedagogami i wykorzystają znajomość do kontaktów online swoich uczniów z ich rówieśnikami z Linares.

Wyjazd ten był możliwy dzięki realizowanemu przez SP4 projektowi „Nauczyciele SP4 dla klasy dwujęzycznej" w ramach akcji „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej Programu Power Frse Akcja KA1”.

+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ la żenada
  4 miesiące temu ocena: 100%  2
  DARMOCHA. DARMOCHA. DARMOCHA.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rawiczqu
  4 miesiące temu ocena: 100%  1
  O czy w Hiszpanii nauczyciele też zadają tyle do domu co w sp4
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji