Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 slodziak

Rawicka lekkoatletka Joanna Mosiek na zgrupowaniu kadry

› Sport i rekreacja› Lekkoatletyka 14 dni temu    20.11.2020
Jakub Sławiński
komentarzy 3 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. Facebook/ MUKS Kadet Rawicz

 SPORT  Rawiczanka - Joanna Mosiek, wicemistrzyni Polski U20 w trójskoku, bierze udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej w Zakopanem. Zawodniczka pod okiem trenerów przygotowuje się tam do nadchodzącego sezonu.

R E K L A M ABolsius Podstrona

Joanna Mosiek to zawodniczka Młodzieżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kadet Rawicz. Lekkoatletka należy do grona najlepszych w kraju w swojej kategorii wiekowej.

W lutym wystartowała w Halowych Mistrzostw Polski juniorów w Lekkiej Atletyce U20. Po wyrównanej walce z Julią Janus, rawiczanka wywalczyła pierwszą lokatę. Zdobyła złoto i tytuł halowej mistrzyni Polski U20 w trójskoku. Czytaj więcej: Joanna Mosiek mistrzynią Polski. Eryk Świergocki trzeci w kraju

We wrześniu rawiczanka wzięła udział w Mistrzostwach Polski U20 w Lekkiej Atletyce, na któych zajęła 2. miejsce. Czytaj więcej: Joanna Mosiek wicemistrzynią Polski U20 w trójskoku

Joanna Mosiek (druga od prawej) podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w Karpaczu. W meczu rozgrywanym pomiędzy Polską, a Czechami - rawiczanka zajęła 2. miejsce w trójskoku. FOTO: Facebook/ MUKS Kadet Rawicz

Aktualnie Joanna przebywa w Zakopanem na Zgrupowaniu Kadry Narodowej w skokach długich. "Kadetka" przygotowuje się do nowego sezonu.

- Zgrupowanie w tym okresie to przede wszystkim cięzka praca. Wyróżnieniem jest obecność tutaj nie tylko najlepszych zawodników w skali kraju, ale też tych, którzy swoje sukcesy odnoszą na arenie międzynarodowej. Ich obecność motywuje do cięzkiej i ambitnej pracy, która myślę, że zaowocuje w 2021 roku - mówi w rozmowie z portalem rawicz24.pl Joanna Mosiek.

Miniony sezon dla sportowców nie był łatwy. Wprowadzone wiosną obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że wielu zawodników było zmuszonych gruntownie "przemeblować" grafik treningów.

- Pandemia trochę pokrzyżowała mi plany. W pewnych momentach wiosą zmuszona byłam trenować w lesie, czy w ogrodzie u dziadków. Cały czas miałam kontakt z trenerką, która zawsze mi pomagała, również organizująć dla mnie treningi u siebie w domu. Cieszę się, że mimo pandemii udało się zorganizować zgrupowanie - mówi mistrzyni.

W nadchodządzącym sezonie Joanna Mosiek będzie chciała wystartować w mistrzostwach Polski i Europy. Jak mówi sama zawodniczka - najważniejsze będą nie zdobyte tytuły i medale, a nowe rekordy życiowe, jakie lekkoatletka w najbliższym czasie chciałaby poprawić.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ss
14 dni temu ocena: 50%  4
Wreszcie, musiała być redakcja zainspirowana, że w końcu Się dostrzegła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Medalista
14 dni temu ocena: 40%  3
Fajnie że się czymś zajmuje nie na jednak szans w europejskim sporcie z jednego powodu nie ma odpowiednich warunków fizycznych na dobre wyniki na poziomie Europy nie mówiąc już o świecie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antek
14 dni temu ocena: 20%  2
Przecież Medalista ma rację więc po co go obrażać z tym wzrostem i krótkimi nóżkami nic się już nie osiągnie jako senior każdy o tym wie jeśli chodzi o tą dyscyplinę chyba że ją zmieni na sprint 60 m;)
~ medalistatodebil
14 dni temu ocena: 56%  1
Całe szczęście, że ty masz i godnie reprezentujesz nas na zawodach o najwyższym szczeblu o czym zapewne świadczy Twój nick... :)