Rawicka mistrzyni z prestiżowym wyróżnieniem amerykańskiego magazynu

Rawicka mistrzyni z prestiżowym wyróżnieniem amerykańskiego magazynu - Zdjęcie główne

Ex aequo z Niemką Betty Heidler, pierwsze miejsce w zestawieniu młociarek wszech czasów zajęła Anita Włodarczyk. To kolejne wyróżnienie dla zawodniczki pochodzącej z Rawicza, przyznane przez amerykański magazyn "Track & Field".

Od 1956 roku prowadzone są rankingi lekkoatletyczne. Na ich podstawie statystycy wyłonili najlepsze zawodniczki. Punktowało najlepszych dziesięć lekkoatletek w danym roku kalendarzowym.

Jak wyliczyli statystycy, najlepszą lekkoatletką wszech czasów została Irena Szewińska, która w przeszłości startowała w sześciu dyscyplinach (biegi na 100, 200, 400 metrów, 400 metrów przez płotki, skoku w dal i siedmioboju). Tuż za nią uplasowała się Marlene Ottey (startująca w barwach Jamajki i Słowenii) oraz Heike Drechsler (Niemcy).

Wśród młociarek, na czele listy znalazły się Anita Włodarczyk i Betty Heidler. Obie zawodniczki uzyskały 106 punktów. Na trzeciej lokacie uplasowała się Yipsi Moreno. Anita Włodarczyk będzie miała szansę wyjść na samodzielne prowadzenie klasyfikacji rzutu młotem po przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.