Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Rawicka mistrzyni z prestiżowym wyróżnieniem amerykańskiego magazynu

› Sport i rekreacja› Lekkoatletyka 29 dni temu    25.04.2020
Dawid Bela
komentarzy 1 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. A. Siecla (archiwum)

Ex aequo z Niemką Betty Heidler, pierwsze miejsce w zestawieniu młociarek wszech czasów zajęła Anita Włodarczyk. To kolejne wyróżnienie dla zawodniczki pochodzącej z Rawicza, przyznane przez amerykański magazyn "Track & Field".

Od 1956 roku prowadzone są rankingi lekkoatletyczne. Na ich podstawie statystycy wyłonili najlepsze zawodniczki. Punktowało najlepszych dziesięć lekkoatletek w danym roku kalendarzowym.

Jak wyliczyli statystycy, najlepszą lekkoatletką wszech czasów została Irena Szewińska, która w przeszłości startowała w sześciu dyscyplinach (biegi na 100, 200, 400 metrów, 400 metrów przez płotki, skoku w dal i siedmioboju). Tuż za nią uplasowała się Marlene Ottey (startująca w barwach Jamajki i Słowenii) oraz Heike Drechsler (Niemcy).

Wśród młociarek, na czele listy znalazły się Anita Włodarczyk i Betty Heidler. Obie zawodniczki uzyskały 106 punktów. Na trzeciej lokacie uplasowała się Yipsi Moreno. Anita Włodarczyk będzie miała szansę wyjść na samodzielne prowadzenie klasyfikacji rzutu młotem po przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. 

Czytaj także o wystawie online - TUTAJ

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ada
22 dni temu ocena: 100%  4
Śmieszne,Rawiczanka,ktora chyba sie wstydzi skad pochodzi!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agula
29 dni temu ocena: 63%  3
No brawo ciekawe kiedy pani Anitka pomoże szpitalowi Rawickiemu skad pochodzi po pieniądze 20tys nie zapomina przyjechać do miasta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Komercyjna
29 dni temu ocena: 25%  2
Myślę, że to nie od niej zależy. Za nagrodę pełne uznanie i szacunek
~ Yan Czeci Sobyesky
29 dni temu ocena: 46%  1
A kiedy ja tu pisałem, że to najlepsza młociarka wszech czasów, to niektórzy komentujący uważali, że przesadzam. BRAWO ANITA!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji