Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Rawicka WOŚP pobiła zeszłoroczny rekord [FOTO+FILM]

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    13.01.2020
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 9 ocen 9 / 67%
A A A
Koszulka Karola Świderskiego „poszła” za 400 złKoszulka Karola Świderskiego „poszła” za 400 zł fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Po południu, w sali widowiskowej rawickiego domu kultury wystąpiły dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z Gminy Rawicz (w tym laureaci konkursu „Mamy Talent”), odbyły się licytacje, pokazy (m.in. sztuczek Hollys i taekwondo) oraz koncerty.

Śpiewała Joanna Kryś (Laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i Złotego Ptaka na Ukrainie), potem grała formacja „Forever young”. Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu zainicjowało porady kosmetyczne, masaże, mierzenie ciśnienia i poziomu cukru, rejestrowano również potencjalnych dawców szpiku poprzez fundację DKMS (Niemiecki Rejestr Dawców Szpiku Kostnego).

Licytacje główne i loterie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Licytowano m.in. złote i srebrne serduszka, WOŚP - owe koszulki, t - shirty z autografami, bluzy, body dziecięce, flagi finałowe, obrazy i wiele innych. Wśród wystawionych przedmiotów znalazły się, m.in.: koszulki z autografami Karola Świderskiego, Bartosza Jureckiego i żużlowców drużyny FOGO Unia Leszno, czy kalendarze na 2020 rok od Miss Eco Teen Poland, rawiczanki Wiktorii Karkosz.

Po godzinie 20.00 zabłysło tradycyjne „Światełko do Nieba”. W tym roku zrezygnowano z pokazu fajerwerków. Były za to zimne ognie i kolorowe balony. Akcentem kończącym WOŚP show muzyczno - taneczny w stylu irlandzkim! - Celtic fusion and dance.

Jak wyglądał marsz kijkarzy oraz morsowanie na poligonie? Zobacz TUTAJ.  

W tym roku celem orkiestry była kwesta na sprzęt dla dziecięcej medycyny zabiegowej, a grano pod hasłem „Wiatr w żagle”. Na ulice Rawicza, Miejskiej Górki i Pakosławia wyszło łącznie około 125 osób. Najmłodszy wolontariusz miał niespełna 2 lata, najstarszy 60 lat. Kwestowali już od godziny 7.00.

W Rawiczu zebrano ponad 117 tysięcy złotych.

+ 6 głosów: 9 (67%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (9)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ śilny rekion =piś
  8 miesięcy temu ocena: 50%  9
  Panie kUbiK - co na to preses? Wspiera pan WOŚP?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Radni i burmistrz milczą nie mają nic do powiedzenia oszukali wszystkich mieszkańców powiatu Rawickiego niech burmistrz poda się do dymisji
  8 miesięcy temu ocena: 30%  8
  Pilnie proszę o informacje skoro miasto i władze ogłosiły przetarg na śmieci i nie zgodziły się na nowe stawki mamy w styczniu płacić za śmieci po staremu czy po 24 za osobę a potem nam ktoś te pieniądze zwróci? Pytanie do pana Burmistrza też czekamy na odpowiedz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dobro wraca
  8 miesięcy temu ocena: 64%  7
  To zorganizuj protest,ale nie pisz tu o tym. To jest o pomocy ludziom o WOŚP Brawo dla organizatorów,wolontariuszy i osób ,które wsparły szczytny cel. Redakcję proszę o moderowanie wpisów zg.z regulaminem, aby były na temat,WOŚP nie ma nic wspólnego ze śmieciami .
  ~ Nadir
  8 miesięcy temu ocena: 67%  6
  Co ma WOŚP do opłat za śmieci???? Głupota ludzka znowu sięgnęła zenitu.
  ~ Rawianka
  8 miesięcy temu ocena: 60%  5
  Super Światełko do nieba !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rawianka
  8 miesięcy temu ocena: 40%  4
  Super Światełko do nieba !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ logika
  8 miesięcy temu ocena: 14%  3
  Rawicz bogaty jak sam w sobie zebrał 117 milionów droga redakcjo :) bo czytałem bardziej 117 tysięcy no ale :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Magika
  8 miesięcy temu ocena: 33%  2
  Może bardziej logicznie coś napiszesz bo na razie twój nick powinien brzmieć "głupota"