Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Rawicki dworzec oficjalnie otwarty po remoncie

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    19.03.2015
Joanna Miśkowiak
komentarzy 18 ocen 20 / 90%
A A A
 fot. Joanna Miśkowiak

Występ leszczyńskich mażoretek rozpoczął oficjalne otwarcie rawickiego dworca PKP, które odbyło się dziś o 13.00.

W wydarzeniu tym uczestniczyli nie tylko przedstawiciele PKP, ale także lokalni samorządowcy i mieszkańcy Rawicza. Oprócz występu i przemówień były także atrakcje dla dzieci i poczęstunek.

Przebudowa dworca pochłonęła 4,8 mln zł brutto. Wykonawcą była SKB Development spółka z o. o. sp. k. Prace przebiegały pod okiem konserwatora zabytków. Pod koniec kwietnia do wyremontowanych pomieszczeń na dworcu przeniesie się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a na rok 2016 zaplanowano remont peronów.

Więcej w najbliższym wydaniu "Życia Rawicza"

+ 18 głosów: 20 (90%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marko
ponad rok temu ocena: 100%  18
VVV Jak nie douczony to poczytaj. Tory 1 i 2 to są tory główne które, łączą się ze szlakowymi o takiej samej numeracji. wszystkie od toru nr.2 są parzyste a od nr.1 nie parzyste. I tak w Rawiczu większość torów jest po stronie parzystej przez to są to 2,4,6,8,10, i dalej już bez peronów 12,14,16.18. A tory nr. 3 to jest ten z którego jechał kiedyś poc. do Kobylina to jest pierwszy od tartaku.Tory 5,7,9, sa na terenie dawniejszej wagonówki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  17
Chwala dla p.Kubika. Panie burmistrzu dzieki Panu otoczenie dworca tj. byle dzialki oraz park w strone tartaku zostaly uprzatniete. Dziwi mnie tylko fakt, ze nikt nie zauwazyl dziurawego asfaltu przed budynkiem dworca i zniszczen chodnika przez ciezki sprzet oraz pozostalosci gruzu przy plocie stawu naprzeciwko dworca. P. burmistrzu za to wszystko odpowiada firma ktorej p. zlecil rewitalizacje parku przy domu kultury. Jaka jest gwarancja na porzadne wykonanie prac prze ta firme skoro jej pracownicy nie potrafia polozyc rowno asfaltu na miejscu wykopow ani tez rowno ulozc chodnika po zabudowaniu kolektora sanitarnego, nie mowiac juz o zniszczeniach dokonanych na zieleni parku przy dworcu. Zapraszam p.burmistrzu na skrzyzowanie ulic 11-go listopada i dworcowej oraz na teren parku przy dworcu i niech p. oceni fachowosc firmy ktora p. wybral.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 88%  16
Wolny z synorackim stanęli przy swoim koledze z sld szczepaniaku. A nawiasem mówiąc wolny z synorackim w niczym się nie przyczynili do wyremontowania naszego dworca pkp to po co się promują???? Takie imprezy już nie dla was. Ciepłe kapcie i przed tv!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podróżujący
ponad rok temu ocena: 67%  15
Brakuje mi rampy dla niepełnosprawnych oraz podróżujących z walizkami przy głównym wejściu na perony. Jest tam bardzo dużo miejsca obok schodów wiec sadzę, ze zostalo to przeoczone/zaniedbane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nnnn
ponad rok temu ocena: 100%  14
rampa jest po lewej stronie, tam też jest przejście na perony. Troche mnie jedynie zastanawia, dlaczego to przejscie zrobiono takie wąskie, wystarczy jeden wózek inwalidzki i blokuje przejazd no i na środku kostek brukowych studzienka- mogli ją przesunąć obok przejścia. Tak czy inaczej, dworzec wygląda rewelacyjnie.
~ dawidoff
ponad rok temu ocena: 88%  13
Świetna atmosfera i wydarzenie :-) fajnie, że coś się dzieje i rzeczywiście szkoda, że to nie miało miejsca w weekend, to na pewno frekwencja byłaby jeszcze większa, ale i tak super! :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zxc
ponad rok temu ocena: 63%  12
Redaktor aż się podnicił jak zobaczył marżoretki, temat o dworcu a na głównym miejscu marżoretki, beznadziejny portal.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vvv
ponad rok temu ocena: 67%  11
Budynek jest piękny!najładniejszy budynek w Rawiczu, to jest pewne. Jedno a w zasadzie 2 "ale" : zastanawia mnie co kosztowało aż 4,8 mln (słownie: cztery miliony osiemset tysięcy złotych!), drugie"ale" podczas podawania komunikatów o pociągach w rawiczu podaje się, że np.: "pociąg regio wjedzie na peron drugi na tor 6 " albo "pociąg wjedzie na peron trzeci na tor 10" - skąd w rawiczu tyle torów ? w Rawiczu podaje się w komunikatach tory 2,4,6,8,10 , zastanawia mnie gdzie w takim razie są tory nr 1, 3, 5 i 7 !? nigdzie nie spotkałem się w polsce z podobnym zjawiskiem jeśli chodzi o komunikaty, wszędzie oprócz Rawicza mówi się, że np. ":pociąg wjedzie na tor pierwszy, drugi" itd. (Według logiki- tor pierwszy to tor, który mieści się na samym początku przy peronie pierwszym - tor pierwszy fizycznie składa się z dwóch torów (na lewe koła i prawe koła) - ale w komunikatach powinno się mówić np. "tor pierwszy" (jako pierwszy tor jazdy itd) - w rawiczu wprowadzają w błąd. ju noł wot i min?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ złodziej
ponad rok temu ocena: 0%  10
remont kosztował z 2 mln, reszte rozkradli, normalne w naszym kraju, stadion narodowy też mamy najdroższy w Europie, autostrady najdroższe, złodzieje czuwają
~ niki
ponad rok temu ocena: 63%  9
Jawiem że nażekać jest łatwo ale jeśli coś jest robione jako nowe anie restaurowane noto wypadało by zrobić to raz a dobrze .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ agc
ponad rok temu ocena: 100%  8
.........o matko, jakie błędy ortograficzne !!!!!!!!!!!!, tak to jest,, jak się na szkołę rzucało kamieniami........ WSTYD!!!
~ malvoy
ponad rok temu ocena: 100%  7
Weź sobie słownik ortograficzny i dopiero wówczas zacznij pisać!
~ niki
ponad rok temu ocena: 89%  6
Wszystko pięknie ślicznie ale ślusarka na zewnątrz dworca to kąpletna porarzka namiejscu inwestora wytargałbym wykonawce za pysk .Zero estetyki ,odkiedy dziury w spawach zakrywa się farbą ?.puki mogą niech to reklamują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taaa
ponad rok temu ocena: 25%  5
Nie ma takiego czegoś jak "spaw", fachowcu
~ agc
ponad rok temu ocena: 100%  4
.........o matko, jakie błędy ortograficzne !!!!!!!!!!!!, tak to jest,, jak się na szkołę rzucało kamieniami........
~ Rawiczanin do Marcin
ponad rok temu ocena: 73%  3
Nie koncert życzeń tylko propozycje!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 25%  2
A co to koncert życzeń
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin
ponad rok temu ocena: 72%  1
Bardzo dobrze fajnie tylko mogli zrobić otwarcie w weekend napisać,że będą mażoretki podstawić stare składy dla graficiarzy jakieś parowóz lokomotywy szynobusy albo pendolino do zwiedzania przejażdzki!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji