Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rawicz. 37 zakażeń koronawirusem. To przypadki z całego powiatu

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    22.10.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 31 ocen 5 / 20%
A A A

Rawicz. Koronawirus. Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował dziś o 1.523 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 28 osób z tej grupy wymaga hospitalizacji, pozostali muszą pozostać w izolacji domowej. W naszym powiecie odnotowano aż 37 nowych zachorowań. Nikt nie trafił do szpitala.

Jak informuje Grażyna Marczyńska, dyrektor Powiatowej Stacji- Sanitarno Epidemiologicznej w Rawiczu, nie ma jednego ogniska zachorowań. Wykazane dziś przypadki - 37 osób zakażonych - pochodzą z całego powiatu. 

- Mamy zachorowania w szpitalu, choć tych jeszcze nie ujęto w danych dotyczących hospitalizacji. Mamy zachorowania wśród personelu medycznego na terenie powiatu, a także pojedyncze przypadki w niektórych klasach i przedszkolach. Gdy u jednej z osób wychodzi wynik dodatni, to najczęściej najbliżsi też chorują, stąd właśnie ta liczba, a także rosnące grono osob, które są objęte kwarantanną - wyjaśnia szefowa sanepidu.

Nadal nie ma powtórnych wyników badań pracowników i personelu DPS w Pakówce.  

Liczba zakażeń w Wielkopolsce 

Powiaty Liczba osób
chodzieski 3
czarnkowsko-trzcianecki 38
gnieźnieński 28
gostyński 38
grodziski 19
jarociński 38
kaliski 47
kępiński 24
kolski 3
koniński 76
kościański 67
krotoszyński 53
leszczyński 105
międzychodzki 5
mogileński 1
nowotomyski 15
obornicki 10
ostrowski 104
ostrzeszowski 16
pilski 49
pleszewski 9
poznański 485
rawicki 37
słupecki 38
szamotulski 13
średzki 73
śremski 27
świebodziński 1
turecki 3
wągrowiecki 7
wolsztyński 11
wrzesiński 57
złotowski 23
Suma końcowa 1523
+ 1 głosów: 5 (20%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (29)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Świadomy Człowiek
miesiąc temu ocena: 36%  29
A ktoś słyszał o aktualnej sytuacji w Wahan??? Czy tam już wszyscy po umierali jak tam teraz ludzie żyją?? Ani w TVP ani w TVN ani widu ani słychu... Temat umarł nikt już nie pyta jak oni sobie radzą z pandemią czy noszą maseczki czy wychodzą na prostą HALLOOOOO czy nikt nie widzi manipulacji mediów... Już nikt nie czerpie z ich doświadczania tak potrzebnego w NASZEJ WALCE cisza Absolutna tylko w Sajmie potyczki słowne kto bardziej WINNY PiS czy PO ale pomysłu I pomocy z nikąd. Jesteś Dodatni bo masz infekcje zostajesz w domu na 10dni a domownicy 10 dni + 10 dni bo mogą zarażać... Haha śmiech na sali a gdzie rekompensaty finansowe jedno osobowych firm NIC teraz zero TARCZY radz POLAKU sobie sam rząd ma Cię w hmmm... I tak to wygląda. Jakaś maskara
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ grazyna spod pierzyny
miesiąc temu ocena: 100%  28
masz kamery online więc mozesz sam zobaczyć co słychć w wuchan wiec z czym problem
~ atom
miesiąc temu ocena: 11%  27
Chińczycy teraz nie mają czasy na epidemie Zaopatrują świat w sprzęt do walki z nią .
~ Kolo
miesiąc temu ocena: 64%  26
Ratowanie żyć ludzkich nie ma ceny, także jak zbankrutujesz to trudno.
~ Aa
miesiąc temu ocena: 18%  25
I wątpię żeby codziennie z raka się wyleczyło 3 tyś osób jak z covida
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aa
miesiąc temu ocena: 25%  24
Ale co tam rak jak możesz złapać grypę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aa
miesiąc temu ocena: 36%  23
Ludzie chyba zapomnieli że istnieją coś takiego jak RAK z którego mało kto wychodzi, a jak masz już diagnozę to musisz się leczyć do końca życia bo jak nie to ... i ciekawe co mają ludzie tacy powiedzieć..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Typ
miesiąc temu ocena: 83%  22
Rakiem w sklepie się nie zarazisz.
~ atom
miesiąc temu ocena: 44%  21
Ludzie zachowują się jakby od marca odkryli że są śmiertelni , Życie każdego człowieka kończy się śmiercią od początku ludzkości . Nikomu nie mówię że ma umierać , każdy może dbać o siebie , Szwedzi są tego najlepszym przykładem , Co roku umiera 50 tysięcy ludzi od zanieczyszczonego powietrza . Czemu rządzący nie zamknęli wszystkiego co to powoduje ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ atom
miesiąc temu ocena: 30%  20
Gdzie to powietrze jest czystsze ? Mniej zgonów jest z powodu mniejszej ilości zabiegów w szpitalach . Tylko gdzie ta epidemia skoro ludzi umiera mniej ?
~ Typowy
miesiąc temu ocena: 79%  19
Właśnie przez zamknięcie wszystkiego powietrze jest dużo czystsze i mniej zgonów.
~ atom
miesiąc temu ocena: 52%  18
Umieralność nie wzrosła w stosunku do ubiegłego roku . Dzięki mediom ludzie sie podniecają liczbami które od lat się nie zmieniają , w Polsce codziennie umiera ponad 1000 osób . Obostrzenia nic nie dają widać to chociażby porównując Czechy i Szwecje .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Racjonalny
miesiąc temu ocena: 69%  17
Bzdury gadasz, wypłaszczenie krzywej zachorowań pozwala na danie każdemu szansy przeżycia. Jak masz firmę i straszysz nigdy nie skorzystam z Twoich usług.
~ Kolo
miesiąc temu ocena: 65%  16
Do tych co nie wierzą w epidemię i mają inne zdanie jak lekarze specjaliści, mam dobrą informację cierpicie na MANIĘ to się leczy !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do miałem nadzieję że nie
miesiąc temu ocena: 78%  15
Żyję i zła wiadomość dla Ciebie przestrzegam zasad sanitarnych w odróżnieniu od Ciebie i mam szansę na dłuższe życie od Ciebie.
~ miałem nadzieję ze nie
miesiąc temu ocena: 0%  14
ty jeszcze żyjesz ?
~ Xxx
miesiąc temu ocena: 31%  13
Prawda jest taka ,że wszyscy się prędzej czy później zarazimy . Dotyczy to także tych niedowiarków dla których wirus nie istnieje. Ciekawe czy wszystkie niedowiarki przeżyją bo raczej w to wątpię. No ,ale czego się bać tak naprawdę skoro dla niektórych wirusa nie ma bo przecież ich to nie dotyczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bdbdbbd
miesiąc temu ocena: 0%  12
Hdhdhdbdbdbbd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanka65
miesiąc temu ocena: 50%  11
A co z PDS Osiek ,słyszałam że też są z wynikami pozytywnymi..?!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bodzio XP
miesiąc temu ocena: 40%  10
Niech w końcu zamkną przedszkola,przecież tam połowa dzieci chorych , jedno zaraża drugie, to koło zamkniete jak tak będzie, a rodzice nie myślą tylko bo na 7 do pracy gdzie też polowa zarazona ale nikt nic nie mówi , ludzie , zamknijcie przedszkola , zacznijcie wkońcu nosić maseczki , płyny do dezynfekcji bo brudnymi łapami ludzie towary dotykają , a w sklepach i tak nie przestrzegaja , sprzedają piwo wode menelom bez masek , no brak słow jacy ludzie są nipoważni i egoistyczni -
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwwwp
miesiąc temu ocena: 74%  9
Ludzi nie zabije koronawirus, którego śmiertelność to ok. 0,004% populacji. Tylko zamykanie oddziałów szpitalnych i przekształcanie ich w COVID'owe. Dlaczego nie ma statystyk ile ludzi zmarło przez zaniedbania w postaci nie udzielenia pomocy, przez panikę nad wirusikiem, przez zamykanie oddziałów, przychodni? Koronawirus był jest i będzie! W tym roku jest już niemal 800tys zgonów spowodowanych malarią - tu nie ma mowy o pandemii? Bardzo ciekawe, bardzo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Racjonalny
miesiąc temu ocena: 100%  8
Przecież inne choroby nadal istnieją, nikt tego nie kwestionuje. Tylko w zasadzie jedyną chorobą, którą można zarazić się i umrzeć jest Obecnie COVID, który jest wszędzie, rakiem w sklepie się nie zarazisz. I mylisz się nie czerpię wiedzy z TV tylko z publikacji naukowych z całego świata. Malarię przenoszą komary, maska nie pomoże. Po drugie jesteśy w Europie i te realia nie tylko polskie są takie jakie są. Dystans, maseczka, dezynfekcja. Kiedyś odporniejsze było społeczeństwo, ile firm i żyć zginęło podczas wojny. A Ty nie skupiaj się na pieniądzu tylko na innych, w tym Twoich rodzicach i dziadkach.
~ qwwwp
miesiąc temu ocena: 50%  7
~Racjonalny Wystarczy myśleć! Poszukaj danych na stronach GUS i innych instytucji zajmujących się statystyką, a może zrozumiesz o co mi chodzi - chociaż wątpię. Dla Twojej wiadomości - tak mam firmę, ale prowadzę ją z głową i nie tracę na COVID! A ty łykasz wszystko co TV pokaże i zero myślenia i analizowania danych. Dziś w PL zmarło ponad 1000 osób z czego 95% na inne choroby niż COVID. Na świecie dzienni umiera ok 5mln ludzi 99,9% na inne choroby niż COVID. Włącz myślenie!!!
~ Racjonalny
miesiąc temu ocena: 63%  6
Jaki uniwersytet medyczny ukończyłeś ? Czy masz firmę i tracisz na Covid ? Twoje zdanie znaczy ZERO !!!
~ Realista
miesiąc temu ocena: 100%  5
Pisarz zawołany
~ Korciak
miesiąc temu ocena: 67%  4
Mądrują sie najbardzie Ci,ktorych to nie dotknęło!Myśle,że to jest naprawde nieunikniine każdego z nas to dopadnie,ale oby nie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elos
miesiąc temu ocena: 35%  3
Ah ta grypka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolo
miesiąc temu ocena: 100%  2
Wirusologu od siedmiu boleści hahaha
~ Apel
miesiąc temu ocena: 69%  1
Przestrzegajcie zasad sanitarnych, żeby miejsc w szpitalach starczyło !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji