Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Rawicz. Przebudowa deptaków odłożona w czasie

› Aktualności miesiąc temu    26.11.2020
Jakub Sławiński
komentarzy 39 ocen 20 / 0%
A A A
 fot. Dawid Bela

 RAWICZ  Burmistrz Rawicza poinformował w mediach społecznościowych o "zmianie kolejności inwestycji" w centrum miasta. Z informacji tej wynika, że remont deptaków zostanie odłożony w czasie.  

Niecały miesiąc pozostał do zakończenia prac związanych z rewitalizacją rynku w Rawiczu. Znaczna część nowej nawierzchni jest ułożona, podobnie jak instalacje podziemne. Zdaniem urzędu, z płyty rynku będzie można korzystać w połowie przyszłego miesiąca. 

Zgodnie z pierwotnymi planami władz miasta, deptaki miały zostać wyremontowane zaraz po rynku. Burmistrz zakładał, że nastąpi to po zakończeniu formalności związanych z przetargami na przebudowę gmachu po dawnym gminazjum oraz budynku przy ulicy Buszy. Tam powstać ma nowoczesna multibiblioteka i Centrum Wsparcia Ekonomii Społecznej. 

Dzisiaj burmistrz Grzegorz Kubik przekazał informację o zmianie obowiązującego dotychczas planu. Wskutek tego, rewitalizacja deptaków ma zostać przełożona minimum o dwa lata. 

Decyzję burmistrz argumentuje trudną sytuacją przedsiębiorców prowadzących działalność w centrum miasta. Trwające od miesięcy prace rewitalizacyjne i pandemia - zdaniem Grzegorza Kubika - negatywnie wpłynęły na handel w tej części Rawicza, a rozpoczęcie kolejnych prac mogłoby tą sytuację pogorszyć. 

Zależy nam, aby przez dwa lata rawiccy kupcy mogli odbudować zmniejszone przychody w swoich punktach usługowych i handlowych. Chcemy też, aby mieszkańcy przywykli do nowych rozwiązań komunikacyjnych w centrum miasta - czytamy w udostępnionym przez burmistrza wpisie na FB.

Jak podał burmistrz, kontynuowane mają być już rozpoczęte w centrum inwestycje: 

  • przebudowa budynku po dawnym Gminazjum nr 1 na nowoczesną multibibliotekę, która pomieści zbiory znajdujące się dziś w gmachu Doku Kultury i w budynku przy ul. Staszica. Czytaj więcej: Rawicz. Multibiblioteka gotowa za rok?
  • rewitalizacja budynku przy ulicy Buszy, gdzie swoją siedzibę będzie miało m.in Centrum Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • budowa trasy rowerowej przez centrum miasta - w ramach współnego projektu z Powiatem Rawickim (lider projektu) i Gminą Pakosław. Czytaj więcej: Zobacz, którędy pobiegnie ścieżka z Rawicza do Osieka

Natomiast, nowym projektem, który ma być realizowany po zakończeniu rynku, jest modernizacja ulic biegnących po wewnętrznej stronie plant - a więc Wałów: Kościuszki, Poniatowskiego i Dąbrowskiego.

- Stan tych ulic nie jest najlepszy. W ramach remontu wymieniona zostałaby nawierzchnia jezdni i chodników. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że prace udałoby się zacząć już w nadchodzącym roku - komentuje przedstawiciel Centrum Informacyjnego Burmistrza.

Jak twierdzi CIB, zmiany wprowadzone przez burmistrza były rozważane od kilku miesięcy. Zaprzecza, jakoby ich podłożem był brak funduszy w budżecie gminy. 

- Wpływ na tę decyzję miały m.in. opinie handlowców, z którymi rozmawiał burmistrz. Gmina dysponuje środkami, które pozwoliłyby na rozpoczęcie przebudowy jednego z deptaków, jednak te środki będą przeznaczone na inwestycje drogowe - zapewnia przedstawiciel CIB-u.

Pieniądze na przebudowę wymienionych dróg mają pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Natomiast, zgodnie z aktualnymi zapowiedziami - rewitalizacja pierwszego z deptaków zacznie się w 2023 roku.

 

+ 0 głosów: 20 (0%) 20 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (39)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ania
miesiąc temu ocena: 100%  39
dajcie w gazecie info odnośnie tarcz antykryzysowych dla małych sklepików do których wchodzą dziennie po jednym kupującym co mamy robić gdzie uzyskać pomoc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ losek
miesiąc temu ocena: 80%  38
trzy galerie dwa markety i z dwa cpn-y to jest tarcza pomocowa dla rawickich przedsiębiorców którzy PŁACĄ podatek od nieruchomości i nie są zwolnieni tak jak inni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
miesiąc temu ocena: 83%  37
Proponuje w Rawiczu jeszcze z dwie galerie i deptak będzie można zaorać.tok myslenia tragiczny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
miesiąc temu ocena: 83%  36
Zobaczymy czy ten człowiek za 2 lata będzie jeszcze burmistrzem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
miesiąc temu ocena: 83%  35
Raczej nie. Człowiek w ogóle nie reaguje jak mu się mówi,że ciężarówki wożące tłuczeń dla PKP zniszczyły całą Świętojańską i poligon dookoła. Nie ma komu wyrównać drogi. Można zawieszenie urwać. Do d.py z takim.
~ JOHN RAMBO
miesiąc temu ocena: 100%  34
Deptaki już powinny być robione jak jest kończony Rynek a tak deptaki osrane brudne i to bardzo do dzieła przez lata nie widziałem żeby ktoś go umył masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczmen
miesiąc temu ocena: 82%  33
Zły pomysł. Deptaki trzeba wyremontować w pierwszej kolejności. Jak się coś zaczyna to trzeba skończyć a nie zostawiać rozgrzebane na lata. Czyżby pan Burmistrz był niewolnikiem kilku upadających kupców?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bulek
miesiąc temu ocena: 88%  32
Niech najpierw zajmą się ulicami Piotra Skargi i Dąbrowskiego przy kościele. Tory przeszkód.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
miesiąc temu ocena: 80%  31
Rozpieprzą deptaki na 3 lata i sklepy padną. Tak Rawicz to już brud, smród i ubóstwo. Niema komu umyć czy posprzątać, a będą się z tym pierd.lić jak z całą resztą zaczętych a nie skończonych prac. Czas na zmiany...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
miesiąc temu ocena: 88%  30
w pół roku byłby zrobiony deptak i temat z głowy, a tak wszystkich czeka niepewność. 2023 może, a może nie . Ja bym się nie ładował w jakikolwiek biznes na deptaku a jakbym miał tam biznes to bym go powoli stąd zwijał.
~ ioi
miesiąc temu ocena: 60%  29
Zły pomysł.Efekt nowego rynku przyćmią brzydkie deptaki.W nawiązaniu do tego co napisał Burmistrz na FB: co w ogóle oznacza multibiblioteka ? jeśli to tylko inna nazwa biblioteki to po co robić z tego tak wielkie przedsięwzięcie,skoro mało kto będzie z tego korzystał (nie te czasy).Trasy rowerowe w centrum - świetny pomysł o ile będą to fizycznie istniejące trasy a nie namalowane na ulicach pasy i zamontowane tabliczki- to byłaby wg mnie sztuka dla sztuki.Drogi wewnątrz plant - ich remont jest konieczny od lat i to bez dyskusji. W mojej ocenie remont deptaków powinien być robiony już teraz aby zamknąć temat na wiele lat, a tak pozostaje niepewność.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja 25
miesiąc temu ocena: 7%  28
Obojętnie kto i obojętne co by nie zrobił,zawsze bedzie ktoś ,komu sie nie będzie podobało
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Jan
miesiąc temu ocena: 63%  27
Ty nie współczuj ,ty zrozum. Nikt z firm na deptakach teraz w tych niepewnych czasach pandemii nie chce mieć jeszcze zamkniętych deptaków,bo panika związana z tym wirusem,do tego remont rynku i nakazowe pozamykanie firm usługowych zrobiło wielki problem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 355
miesiąc temu ocena: 83%  26
W takiej sytuacji juz nikt nie będzie się pakowac w otwieranie biznesu na deptakach bo remont może bedzie w 2023 a może nie. sam Burmistrz przecież napisal na FB że remont pierwszego deptaku rozpocznie się PO ZAKOŃCZENIU tych poprzednich inwestycji o których pisze na FB. Nikt nie się czy uda się je ukończyć do tego czasu. W takiej niepewności nikt nie będzie się ładował w jakiś biznes. Bardzo zły pomysł z przelozeniem remontu deptakow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przepr
miesiąc temu ocena: 67%  25
Dzieńdobry chciałbym przeprowadzi się do Rawicza. Gdzie iść do pracy w tym mieście by dobrze zarobić ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...n
miesiąc temu ocena: 50%  24
ci co się budują w Korzeńsku, Laskowie, Dębnie - a i tak w dużej części pracują w Rawiczu. Budują tam zapewne z tego powodu bo są tańsze działki.Ludzie nie kalkulują tego, że zaoszczędzone na działce pieniądze trzeba będzie bardzo szybko oddać w kosztach dojazdów na co składa się paliwo, koszt samochodu i stracony czas.
~ ()
miesiąc temu ocena: 80%  23
Rawicz??? To co bierzesz, musi dobrze kopać :)
~ .........................................................
miesiąc temu ocena: 82%  22
Kolego, spierdzielaj jak najdalej, wszędzie tylko nie Rawicz
~ ===
miesiąc temu ocena: 91%  21
Wielu moich znajomych uciekło do Leszna, S5 do Wrocławia 30 minut a mieszkają na obrzeżach dolnośląskiego. Tam po prostu lepiej się żyje, inna mentalność i normalni, życzliwi ludzie. Jak im opowiadam, co jest u nas, to nie dowierzają, myślą że ich wkręcam. Chyba naprawdę trzeba uciekać z Rawicza. Tu młodych nie czeka nic dobrego.
~ nowe hasło
miesiąc temu ocena: 90%  20
Rawicz- stąd trzeba spierdz....ć
~ ...
miesiąc temu ocena: 90%  19
Człowieku, wszyscy z tąd uciekają w dolnośląskie. Wiesz, ilu rawiczan wybudowało się w Korzeńsku, Laskowie, Żmigrodzie i Dębnie Niemieckim? Nie uwierzysz...
~ tadek
miesiąc temu ocena: 20%  18
egss product zylice
~ Obywatel
miesiąc temu ocena: 70%  17
Burmistrz dużo gada w Dębnie Polskim ul . Pszczelarska planuje już 4 lata tylko obiecuje a nic nie robi warzniejesze jest miasto Rawicz i inne ulice w okolicy tylko nie nasza PSZCZELARSKA !!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hycel
miesiąc temu ocena: 81%  16
Rawicz 24 co z artykułem o Rawmedzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ,,
miesiąc temu ocena: 82%  15
Tak oglądałam ten nowy rynek z pra i lewa żal brak zieleni tylko płyta betonoea
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...n
miesiąc temu ocena: 53%  14
a mogliśmy mieć jedną z najładniejszych starówek w kraju. A tak, cały efekt rynku zepsuty deptakami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
miesiąc temu ocena: 83%  13
To by było na tyle. Miało być piękne centrum miasta, bo rynek zaczyna wyglądać super z każdym dodatkowym elementem małej architektury a tutaj taka informacja jakby człowiek dostał w twarz. Będziemy mieli teraz połączenie komunistycznych deptaków z nowoczesnością a ile lat to nie wiem, a nie wierze w żadne plany, bo albo się planuje albo się robi. Może być tak, że rynek zacznie się już sypać kiedy deptaki będą ruszane. Współczuję właścicielom lokali i osobom prowadzacym biznesy na deptakach bo życie i funkcjonowanie w takiej niewiadomej jest trudne. Aha i po co ta multibiblioteka ? sztuka dla sztuki jak podjazdy na plantach ? kto teraz chodzi do biblioteki ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jan
miesiąc temu ocena: 73%  12
Jaka inwestycja za obecnego Burmistrza została zrobiona w miarę przyzwoicie ? chyba tylko podwyżka pensji dla swoich urzędników i du......zow PROSZĘ NIE KASOWAĆ TEGO KOMENTARZA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Staś
miesiąc temu ocena: 18%  11
Jan opanuj się !!!!!
~ masłowiak
miesiąc temu ocena: 90%  10
panie burmistrzu zapraszamy na ul.H.Kołłątaja -bardzo fatalna nawierzchnia i duże natężenie ruchu [objazd do Rawicza]. redaktorów tez zpraszamy i prosimy o obiektywne przedstawienie uciążliwości pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pozdro
miesiąc temu ocena: 15%  9
Bardzo dobra decyzja. Nic się nie stanie jeśli o dwa lata przesuną remont deptaków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brązownik pospolity
miesiąc temu ocena: 87%  8
Aleś teraz wlazł bez mydła. Najnormalniejszy w świecie czopek.
~ Obserwator
miesiąc temu ocena: 90%  7
W Gminie brak pracy dobrze płatnej ,zero rozkwitu i handel w ruinie .Nasze miasto to głęboka prowincja .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lukaj
miesiąc temu ocena: 71%  6
Jaka prowincja? Deweloperka hula w najlepsze, ceny mieszkan w stanie deweloperskim jak i na rynku wtórnym SZOK. Pseudo przedsiebiorcy i sklepikarze maja sie wysmienicie. Wyzysk bardzo dobrze im sie sprawdza. Wyplata pod stolem, albo w kopercie. Na to leasing bo lans na bryczke musi byc. Rawicz jest bogaty wiec nie pisz glupot, ze to prowincja.
~ Też obserwator
miesiąc temu ocena: 31%  5
Prowincja i co z tego..Pracy też nie brakuje jak.ktoś chce pracować. Problem w tym,że robić nikomu się nie chce
~ Miasto na niby
miesiąc temu ocena: 86%  4
Rawicz umiera ... wypłaty na poziomie najniższej krajowej albo dużo niższe niż w innych regionach. Praca tylko na warunkach niewolniczych czyli 3 zmiany za miskę ryżu. Dobrze się maja tylko markety i korporacje. Ludzie siedzą cicho i udają, że jest ok
~ Rawiczanka
miesiąc temu ocena: 76%  3
A Piotra Skargi to przepraszam idealna autostrada? Wiecznie pomijana w remoncie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
miesiąc temu ocena: 85%  2
Nic nie skończone a wszystko rozpieprzone. Weź człowieku już nic nie ruszaj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jolka
miesiąc temu ocena: 86%  1
Jaka władza takie remonty bubel goni bubel.