Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rawicz. Strażacy ruszyli na pomoc łabędziowi

› Aktualności› Na sygnale 10 dni temu    16.11.2020
Dawid Bela
komentarzy 6 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. D. Bela

Nietypową interwencję przeprowadzili strażacy zawodowi i druhowie z OSP Rawicz. W niedzielę ruszyli na ratunek łabędziowi, znajdującemu się na terenie poligonu w Sierakowie. 

R E K L A M ABolsius Podstrona

- Od kilku dni kondycja jednego z łabędzi wzbudzała niepokój członków Rawickiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami „Szansa”. Coś niedobrego działo się z jego nogą. Zachodziło podejrzenie, że zacisnęła się na niej żyłka wędkarska, która ogranicza przepływ krwi. Uznano, że ptaka czym prędzej powinien obejrzeć lekarz weterynarii. Niestety łabędź nie zamierzał dobrowolnie skorzystać z pomocy - opisuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu. Dopowiada, że strażacy skorzystali z pontonu wyposażonego w silnik zaburtowy oraz specjalnych kombinezonów do pracy w wodzie. 

Akcja była sprawna. Strażacy złapali ptaka, dostarczyli go na brzeg i przekazali go pod opiekę członków stowarzyszenia. Na miejscu pracował też weterynarz, który potwierdził wcześniejsze przypuszczenia.

Ostatecznie, zwierzę zostało przewiezione do ośrodka rehabilitacji ptaków drapieżnych działającego przy Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu. Tam uzyskało fachową pomoc. 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Hycel
  10 dni temu ocena: 100%  8
  Przepraszam że inny temat ale jak dodzwonić się do Rawmedu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ brednie
  10 dni temu ocena: 0%  7
  łabądz w wiosle nie ma krwi to raz dwa było to w dzien powszedni a nie w niedziele ... jeden z przechodniów po tygodniu od znikniecia ptaka zauwazył ze znajduje sie w trzcinach - (wiedział o tym ze ptak zniknał od wedkarzy) byl uwieziony i zaplątany wiec napisał do dyrektora osir o sytuacji ten wysłał swojego pracownika a ci potwierdzajac wezwali straz to było w tygodniu około godziny 16 wiec KŁAMSTWA KŁAMSTWA KŁAMSTWA,
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dan
  10 dni temu ocena: 100%  6
  Ogarnij się. Byłem, widziałem. Łabędzia odłowili w niedzielę, chwilę po 12tej. Więc nie oskarżaj nikogo o kłamstwa.
  ~ ZYŁKA i HACZYK
  10 dni temu ocena: 100%  5
  UKARAĆ WĘDKARZY ZA ZOSTAWIANIE ŻYŁEK ! KAŻDY Z NICH SOLIDARNIE POWINIEN ZABULIĆ ZA AKCJĘ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Bob
  10 dni temu ocena: 50%  4
  Psy to zbędny balast dla ekosystemu / Psiarki niech sobie je u siebie w mieszkaniu trzymają i tam niech się do kuwety załatwiają
  ~ Bob
  10 dni temu ocena: 0%  3
  Zdecydowane NIE dla łabędziego terroru wobec bezbronnych psów
  ~ Do Bob
  10 dni temu ocena: 83%  2
  Bob ale tam JEST ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW ! To jest dom tych łabędzi a ludzie z psami zakłócają im spokój
  ~ Bob
  10 dni temu ocena: 0%  1
  A kazał ktoś pływać temu łabędziowi po stanowiskach wędkarskich? Wystarczy ,że te rawickie łabędzie wyłudzają chleb i terroryzują psy bo sam widziałem !