Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Rawicz. Znamy wyniki ekspertyz nawierzchni na Rolniczej [FILM]

› Aktualności 2 miesiące temu    22.11.2020
Jakub Sławiński
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A

 RAWICZ  Magistrat otrzymał wyniki wszystkich ekspertyz dotyczących nowej nawierzchni na ulicy Rolniczej. Wyniki - jak nas poinformowano - wskazały, że jeden z parametrów został nieznaczenie przekroczony. Jakie działania w tej sprawie podejmie urząd?

Po kilku latach udało się zakończyć długo wyczekiwany i potrzebny remont ulicy Rolniczej na osiedlu Westerplatte w Rawiczu. Pierwsze prace na ulicy zaczęły się w 2017 roku. Wtedy przebudowany został odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Boh. Westerplatte a Sarnowską. Czytaj więcej: Pierwszy odcinek Rolniczej oddany do użytku po remoncie [FILM]

Pod koniec września do użytku została oddana druga część Rolniczej. Składa się ona z dwóch jednokierunkowych jezdni. W ramach remontu powstały nowe miejsca parkingowe. Wymianie uległa nawierzchnia chodników i jezdni. Powstały też nowe przejazdy i kontrpas dla rowerzystów. Czytaj więcej: Po remoncie - Rolnicza ponownie otwarta

Swoje zastrzerzenia do jakości nawierzchni na części remontowanej drogi miała Gmina Rawicz. Magistrat zdecydował się przebadać próbki materiału, jaki został użyty przy przebudowie. Ekspertyzy pochodzące z pierwszego z laboratoriów wskazywały na nieznaczne przekroczenie części parametrów.

- Musimy dokonać arbitrażu. Próbka zostanie zbadana ponownie w innym laboratorium i jeśli wynik się powtórzy, będzie konieczna wymiana asfaltu na nitce od strony sklepu Lidl. Może to wydłużyć prace o kilka dni. Jednak jakość jest dla nas kluczowa i nie będziemy tolerować sytuacji, gdy wartości są przekroczone - mówił we wrześniu wiceburmistrz Paweł Szybaj.

Gmina otrzymała już wyniki drugiej ekspertyzy. Również ta - jak nas poinformowano - wskazała na nieznaczną niezgodność z normami. Jakie działania w tej sprawie podejmie magistrat? O to zabytaliśmy wiceburmistrza Pawła Szybaja. Zobacz materiał filmowy:

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kontroler
2 miesiące temu 3
To nie ma znaczenia, czy dobrze, czyzle wykonana usluga. Dzis nawet jak zaplacisz to i tak bubel kupisz, albo usluga do bani. Niestety Polak potrafi oszukiwac. Liczy sie zysk. Nie jakość, tylko jakoś
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szoszonero
2 miesiące temu 2
Jakie te wyniki by nie były prawdy się nie dowiemy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Co z tego. Ulica pewnie zostanie z niedługo rozryta bo ktoś będzie wymieniał rurkę a przywrócenie jeźdni do stanu poprzedniego pewnie nastąpi typowo "po rawicku".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji