Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

RAWICZ. Zrzutka na "serce" do zbierania nakrętek

› Aktualności 2 miesiące temu    8.09.2020
Jakub Sławiński
komentarzy 29 ocen 18 / 44%
A A A
serce w Szkaradowieserce w Szkaradowie fot. OSP Szkaradowo

 RAWICZ  Niedawno pojemnik do zbierania nakrętek w kształcie serca pojawił w Szkaradowie. Teraz jest szansa, by podobny stanął w Rawiczu. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na "serce".

Akcje zbierania plastikowych nakrętek są prowadzone na codzień przez wiele różnych instytucji, głównie szkoły. Od kilku lat nakrętki można przynosić także do redakcji Życia Rawicza i rawicz24.pl. W ostatnim czasie na ulicach wielu polskich miejscowości stanęły ogromne pojemniki, do których można wrzucać plastikowe nakrętki, które trafiają na cele charytatywne. Taki kosz w krztałcie serca stanął ostatnio w Szkaradowie. Czytaj więcej: Ogromne serce na plastikowe nakrętki stanęło w Szkaradowie

Jest szansa, by wspomniane serduszka stanęły również w Rawiczu. Stara się o to Pani Wirginia, która zdecydowała się wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizowała zbiórkę pieniędzy na budowę pojemników na nakrętki.

- Stwierdziłam, że tak nie może być, że w Rawiczu nie ma takiego miejsca, gdzie można by te nakrętki wrzucić. W mieście co chwilę słychać, że czegoś brakuje, na coś mieszkańcy narzekają, więc stwierdziłam, że nie ma co narzekać, tylko trzeba wziąć sprawy w swoje ręce - mówi Wirginia Kostrzewa, inicjatorka zbiórki.

Pani Wirginia jest już po pierwszych rozmowach z burmistrzem i prezesem Rawickiej Spóldzielni Mieszkaniowej. Mówi, że zarówno Grzegorz Kubik, jak i Robert Kozal pozytywnie przyjęli informację o inicjatywie. 

- Rozmawiałam z jednym z radnych, który zaproponował pomoc. Jestem też już po wstępnych rozmowach z burmistrzem i prezesem spółdzielni. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze - mówi inicjatorka.

Jak mówi w rozmowie z portalem, plan minimum to jeden pojemnik, ale - zdaniem inicjatorki - w mieście mogłyby się pojawć dwa takie obiekty. 

- Myślałam o dwóch sercach, które mogłby stanąć w dwóch lokalizacjach. Te, które ja proponuję to teren osiedla Westerplatte i tu sprawa jest już raczej załatwiona. Drugie mogłoby stanąć w okolicy Domu Kultury - przekazuje autorka zbiórki.

Koszt powstania jednego serca, na którym znajdzie się herb i nazwa miasta to 2.400 złotych. Jak zaznacza inicjatorka, gdy tylko uda się zebrać kwotę na jedno z nich - pieniądze od razu zostaną przekazane firmie, która zajmuje się produkcją takich pojamników. Od chwili wpłacenia pieniędzy na konto, kosz na nakrętki powinien stanąć na miejscu w przeciągu 2-3 tygodni. 

Zbiórkę pieniędzy na budowę pojemników można wspierać za pomocą strony internetowej: zrzutka.pl. Kliknij, by wesprzeć zbiórkę [KLIKNIJ]

+ 8 głosów: 18 (44%) 10 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (29)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do redakcji
miesiąc temu 29
Czy wiadomo co się stało z pieniędzmi, które zebrano? Zbiórki już nie ma, serce ofiarował prywatny przedsiębiorca...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
2 miesiące temu 28
Za ponad 2 tys. Można zrobić dwa pojemniki i jeszcze będzie zysk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JOHN
2 miesiące temu ocena: 39%  27
Na każdym osiedlu powinno być takie serce na deptaku i na rynku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JOHN
2 miesiące temu ocena: 64%  26
Ja mam w piwnicy 20 worków ale jak pytam czy ktoś to weźmie to chętnych nie ma
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanka
miesiąc temu 25
znam rodzine co weźmie
~ Nakrętka
2 miesiące temu ocena: 100%  24
Nie sądzę, żeby ktoś z potrzebujących odmówił. Zbierają chociażby w Kubusiu.
~ Lala
2 miesiące temu 23
Przedszkola przyjmuja
~ Sylwia
2 miesiące temu ocena: 100%  22
ja chętnie wezmę ,zbieramy dla syna z niepełnosprawnością
~ anicia
2 miesiące temu ocena: 38%  21
Do urzędu miasta tam zbierają, wiele jest punktów ...
~ Agata
2 miesiące temu ocena: 88%  20
Proszę zadzwonić podjadę po nakrętki.Zbieram dla Dominika. Mój numer 503 087 061. Pozdrawiam
~ Agata
2 miesiące temu ocena: 86%  19
Bardzo chętnie przyjadę osobiście.
~ On
2 miesiące temu ocena: 81%  18
Zadzwoń do zakładu usług komunalnych oni odbiorą..na schronisko dla psów
~ ja
2 miesiące temu ocena: 87%  17
Podaj adres i jutro przyjade
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 95%  16
A nie lepiej wpłacić na chore dziecko. Te prawie 5 tys.Czy zdajecie sobie sprawę z tego ile to jest tego do zbierania. Wiem,bo od dawna zbieramy nakrętki na cele charytatywne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A
2 miesiące temu ocena: 63%  15
Rawicz to chore miasto. Wy macie zawsze problem. Inni nic nie mówią tylko robią, a u was zawsze jest dyskusja. Kiedyś był problem z zamiataniem ulic. Inteligencja nie chciała się pobrudzić. Musiała być firma z Kalisza. W innych miejscowościach ludzie sami sprzątają przy swoich posesjach. W Szkaradowie strażacy ( a właściwie jeden strażak) załatwił serce i wszyscy zadowoleni, dużo pozytywnych komentarzy. W Rawiczu nawet jak zrobią za darmo to też źle, po co zbierać, niech minister da i tak dalej. Opamiętajcie się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To...
2 miesiące temu ocena: 66%  14
Wstyd że Rawicz żebra a Szkaradowo nie prosiło nikogo i mają piękne SERDUCHO sponsor nie zbankrutował.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanka65
2 miesiące temu ocena: 35%  13
Nie przy domu kultury ,tylko obok biedronki przy policji ,jak ludzie ida na zakupy,lub na przeciwko basenu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Henryk
2 miesiące temu ocena: 76%  12
A może tak radni ze swojej diety coś dołożą ? Godzina pracy radnego to ok. 200 zł. Wysokie diety za prawie nic nierobienie, to można coś dorzucić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ II Brodaty
2 miesiące temu ocena: 46%  11
Radni chętnie by dołożyli ale ciężko być radnym i powiązać koniec z końcem . Chyba że przejdzie uchwała o podniesieniu diety , to może wtedy . Lepiej jednak chodzić po mieście i pleść głupoty jak to robią niektórzy.
~ Xero
2 miesiące temu ocena: 84%  10
W jakim celu to serce?..można pogadać z zuk Rawicz pomalują jakiś kontener na czerwono i będzie za darmo..jedyny kto na tym zyska teraz to producent koszy..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agata
2 miesiące temu ocena: 97%  9
Bardzo ładnie idzie zbieranie nakrętek na Katach. Powiesiłam koszyk na plocie zrobiłam plakat. Udało się uzbierać w tym miesiącu 10 dużych worków. Nakrętki zbieramy dla Dominika. Dziękuję bardzo ❤️❤️❤️
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kalkulator
2 miesiące temu ocena: 87%  8
Można? Można. Koszty akcji? Prawie zerowe. No tak, ale nikt sobie nie zrobi potem zdjęci przy zwykłym koszu przy płocie.
~ Szymowski
2 miesiące temu ocena: 91%  7
Co na to zNFZ o ile się nie mylę ,to każdy prawie obywatel naszego kraju jest ubezpieczony a dostęp do opieki zdrowotnej gwarantuje mu konstytucją. Jak tak dalej pójdziemy tym tropem , to utworzą się fundację zbierające fundusze na zakup opału do szpitali i opłacanie energii elektrycznej ,że o zakupie paliwa do karetek pogotowia nie wspomnę. Szlachetny cel pomagać ale nie wręczamy we wszystkim państwa bo zaraz będziemy musieli zaopatrywać się sami w czołgi ,samoloty itp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kalkulator
2 miesiące temu ocena: 87%  6
Zanim tak wszyscy zaczniecie bić brawo to sprawdźcie sobie jak wygląda taka zbiórka od strony finansowej. Prawdziwy Rawicz też tak bardzo przyklaskuje akcji - chyba zgubił kalkulator. LICZYMY!!! Za 1kg nakrętek można dostać ok 0,5-0,6zł. 1m3 czyli "kubik" to ok 100kg max. Ile wejdzie w takie serce? Teraz liczmy dalej: wózek inwalidzki ile kosztuje? 25tys taki z napędem da się kupić? 25tys zł /0,6 = ok 42 TON nakrętek. Nie licząc tak jakiegoś transportu itd.. Fajnie jest pomagać ale można to robić mądrzej ;-) Takie serduszko to bardziej chyba na pokaz niż realna pomoc ;-( ;-(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edwin
2 miesiące temu ocena: 50%  5
W Lesznie zakład oczyszczania miasta zakupił 4 sztuki takich serc a w Rawiczu ludzie się muszą na nie składać co za chore miasto...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niwde
2 miesiące temu ocena: 50%  4
wina edwina sam jesteś chory
~ Aamm
2 miesiące temu ocena: 32%  3
Brawo dla organizatorki Może władze Rawicza też dołożą coś Powodzenia żeby się udało uzbierać cała kwotę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kalkulator
2 miesiące temu ocena: 79%  2
"Władze Rawicza" są od władania Rawiczem, a nie od dokładania kasy. Mają dosyć na głowie i nie rozumiem czemu zajmują się takimi tematami. Może władze NFZ/Minister zdrowia niech dołożą? Jak narazie to nawięcej dla służby zdrowia robią obywatele zbierający kasę na sprzęt medyczny itp... otrzymując w zamian coraz mniej np. teleporady zamiast normalnych wizyt u lekarza ;-) ;-) Czekamy na powrót Kaszpirowskiego, który będzie leczył w TV w ramach transmisji 4K Full HD HDR.
~ Rawiczanin
2 miesiące temu ocena: 81%  1
I po co to tylko po to by komuś kase nabijać można w inny sposób zbierać i odawać nakrętki.Wszyscy się podniecają serduszzkiem a ktoś na tym niezłą kase robi.