Rawiczanin zaliczył świetny występ. Został wybrany MVP tygodnia

Rawiczanin zaliczył świetny występ. Został wybrany MVP tygodnia - Zdjęcie główne

Koszykówka. Udane występy młodych zawodników Rawii. Ekipy do lat 12 i 13 wygrały swoje spotkania. Na dodatek, Alex Polowczyk został wybrany najlepszym zawodnikiem tygodnia w rozgrywkach prowadzonych przez WZKosz.

Ekipa do lat 13 stoczyła trudny pojedynek z rywalami zza miedzy - Klubem Koszykarskim Rycerze Rydzyna. Goście dobrze weszli w spotkanie i prowadzili po pierwszej kwarcie. Wraz z upływem czasu w hali Kopernika coraz lepiej radzili sobie gospodarze, którzy ostatecznie wygrali różnicą siedmiu punktów. - Wiedzieliśmy, że mecz będzie należał do ciężkich, więc od początku chcieliśmy narzucić mocne warunki w obronie. Cały mecz był na styku. Zostawiliśmy bardzo dużo zdrowia w tym meczu, a grając w obronie na całym boisku staraliśmy się również na sporo ruchu w ataku. W nagrodę mamy bardzo przyjemne zwycięstwo. Bardzo cieszy fakt, że w drugiej połowie zatrzymaliśmy przeciwnika na 26 oczkach - powiedział po spotkaniu Szymon Maciołek.

RKKS Rawia Rawicz - Klub Koszykarski Rycerze Rydzyna 71:64
Kwarty: 12:19, 21:19, 17:13, 21:13
Punkty: Jakub Molski - 7, Mikołaj Kosiński, Nikodem Ławniczak, Dawid Lis, Maciej Zakrzewski - 4, Mikołaj Nowak - 2, Alex Polowczyk - 13 (1x3), Marcel Becelewski - 33, Miłosz Cieślak - 2, Dominik Suchanecki, Marcel Kasprzak - 8, Filip Radel - 2

Wysoką wygraną zanotowali zawodnicy Rawii do lat dwunastu. U siebie pokonali UKS Mikst Międzychód. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili dwoma punktami, ale wraz z upływem czasu uwidoczniła się przewaga miejscowych. Rawiczanie pokonali rywali różnicą 24 punktów. - Postawiliśmy sobie za cel wygrać ten mecz i się udało. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie w ataku, jak i w obronie. Widać też coraz większy postęp chłopaków. Cieszy także fakt, iż paru chłopaków dwa lata młodszych, może już się ogrywać i łapać pierwszy kontakt z ligowym graniem, a z czasem i oni staną się liderami w swoich rocznikach - mówi trener Filip Sroka.

Bardzo dobry występ zanotował Alex Polowczyk. Zdobył 36 punktów w spotkaniu z międzychodzianami. Władze WZKosz uhonorowały jego występ wyróżnieniem MVP tygodnia za okres 9-15 listopada.

RKKS Rawia Rawicz - UKS Mikst Międzychód 91:67
Kwarty: 16:18, 20:12, 23:21, 32:16
Punkty: Jakub Molski - 8, Wiktor Wasielewski, Mikołaj Kosiński - 2, Igor Szmid, Dawid Lis - 2, Bartosz Szczepaniak, Aleksander Busza, Alex Polowczyk - 36 (1x3), Marcel Becelewski - 35, Miłosz Cieślak - 4, Kamil Nowak, Marcel Kasprzak - 4