Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Rawiczanka okradziona z oszczędności życia. Jak działały sprawczynie?

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    29.11.2020
Redakcja
komentarzy 8 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. archiwum

77-letnia rawiczanka wpuściła do domu dwie nieznajome jej kobiety. Po niespodziewanej wizycie seniorka zorientowała się, że została okradziona z oszczędności, które przechowywała w mieszkaniu.

W piątek, około godz. 10.00, do seniorki na jednym z rawickich osiedli przyszły dwie kobiety - prawdopodobnie narodowości romskiej. - Rawiczanka otworzyła drzwi, bo była przekonana, że przychodzi sąsiadka - opisuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP w Rawiczu. 

Rozmowa kobiet toczyła się w przedsionku. Kobiety przedstawiły się rawiczance jako siostry, jedna w wieku 25 lat, druga - 40. - Powiedziały, że przyjechały z terenu byłej Jugosławii. Miały ciemne włosy i śniadą cerę. Młodsza byłą ubrana w granatową kurtkę i jeansy niebieskie, druga podobnie. Obie były otyłe. Starsza miała około 170 cm wzrostu - dodaje policjantka. Kobiety mówiły, że znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Ze względu na chorobę, jedna z nich poprosiła o cukier, a następnie rozłożyła koce i prześcieradła, które chciała sprzedać. 

Rawiczanka nie była zainteresowana kupnem towaru. Wydawało się też jej, że cały czas "trzyma na oku" drugą z kobiet. Tak jednak nie było.

Po pewnym czasie kobiety opuściły mieszkanie seniorki. Kobieta zorientowała się, że została okradziona z oszczędności, które miała schowane w różnych miejscach. Łącznie zniknęło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po paru godzinach od kradzieży, za namową sąsiadki, zgłosiła sprawę policji.

- Są prowadzone czynności zmierzające do ustaleniu sprawczyń. Prosimy też wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu ich tożsamości - podkreśla asp. sztab. Beata Jarczewska. - Ciągle podkreślamy i apelujemy, szczególnie do osób starszych, by nie trzymać w domu dużej ilości gotówki. Należy także uważać w kontakcie z osobami, których nie znamy. Przestępcom wystarczy chwila, by okraść mieszkanie - podsumowuje policjantka.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ...
miesiąc temu ocena: 100%  9
Życzę aby im los od płacił za swoje!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ takie życie
miesiąc temu ocena: 82%  8
Szkoda kobieciny, lecz stare powiedzenie mówi, że za głupotę się płaci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ogarnijsię
miesiąc temu ocena: 23%  7
Żebyś ty cwaniczku za chwilę też nie zapłacił
~ Kontra
miesiąc temu ocena: 67%  6
Głupich nie sieją...Jak można w dobie pandemii wpuszczać obce baby do mieszkania. Myślała, że to korpus seniora pod flagą PiSowców przybył do niej na białym koniu? W ogóle nie żal mi tej baby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głupoty
miesiąc temu ocena: 100%  5
Nie wiem czy czytasz uważnie ale jest napisane, ze myślała, ze przyszła sąsiadka która jej pomaga, a niestety znalazły się tam dwie nachalne kobiety, które najpewniej kradną od dziecka i robią to w taki sposób ze pewnie ty tez byś się nie zorientowała. Wiec przestańmy już oceniać osoby starsze i nauczmy czytać ze zrozumieniem.
~ Rrr
miesiąc temu ocena: 95%  4
CZAS ZROBIĆ PORZĄDEK Z TYMI ZŁODZIEJAMI. JESTEŚMY ZBYT TOLERANCYJNY DLA TAKICH ZACHOWAŃ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
miesiąc temu ocena: 56%  3
Swes ty jesteś idiotą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jestem bogaczem ze SWESu
miesiąc temu ocena: 60%  2
Czyżby łone mieszkały w Sierakowie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji