Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rekordowa liczba PIT-ów złożonych przez internet

› Aktualności ponad rok temu    15.05.2019
Karol Pospiech
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Rozliczenie PIT za 2018 r. zostało zakończone 30 kwietnia. Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, około 16 milionów deklaracji podatkowych zostało przesłanych przez internet. To nowy rekord.

W tym roku Ministerstwo Finansów po raz pierwszy w historii uruchomiło usługę Twój e-PIT, przy pomocy której Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała dla podatników wypełnione zeznanie podatkowe (dotyczy formularzy PIT-37 i PIT-38).

W ramach pomocy KAS w szybkim i bezproblemowym rozliczeniu PIT uruchomiono też punkty rozliczeń w galeriach handlowych, specjalną infolinię, a w urzędach skarbowych ponad 500 stanowisk komputerowych.

Według wstępnych danych, w tym roku padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji - około 16 mln. Rok wcześniej było to prawie 11,4 mln.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lucper
ponad rok temu ocena: 50%  1
a wybory kiedy przez internet beda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji