Rezerwowi Rawii dali pozytywny impuls. Dublet Kamila Cugiera [FOTO]

Rezerwowi Rawii dali pozytywny impuls. Dublet Kamila Cugiera [FOTO] - Zdjęcie główne

Red Box V liga. Rawia Walbet Rawicz złapała wiatr w żagle. Podopieczni Kamila Pilarskiego odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. We wczorajszym meczu pokonali u siebie Patrię Buk. Choć wynik 5:1 jest okazało, łatwo nie było.

Patria Buk prowadziła od 14. minuty. Trafienie zanotował Michał Kubiak. Rawiczanie mieli w pierwszej połowie trzy dogodne akcje. Niestety dla miejscowych, bramkarza przyjezdnych nie pokonali. Pozytywny rezultat dla gości utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W szatni trener Kamil Pilarski pobudził gospodarzy. - Na drugą połowę wyszedł inny zespół - przyznał po zakończeniu spotkania szkoleniowiec. Kamil Pilarski zmienił Edwina Marchewkę i Piotra Robaka. Na murawie zameldowali się Kamil Cugier i Seweryn Materkowski. Rezerwowi zmienili obraz meczu. - Obaj dali pozytywny impuls - powiedział trener.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania z rzutu rożnego dośrodkowywał Michał Skrzypczak. Do piłki wyskoczyło kilku rosłych zawodników, ale zatrzymała się ona dopiero pod nogami Kamila Cugiera. 17-latek pokonał bramkarza rywali po raz pierwszy i zanotował pierwsze trafienie w seniorach.

Gospodarze poszli za ciosem. Piłka co chwilę wędrowała pod bramkę ekipy z Buku. W 53. minucie faulowany w polu karnym był Szymon Zaborowski. Michał Skrzypczak wykorzystał "jedenastkę" i wyprowadził miejscowych na prowadzenie.

Rawiczanie podwyższyli na 3:1 w 67. minucie.  Na strzał zza pola karnego zdecydował się Kamil Cugier. Piłka "prześlizgnęła" się po rękawicach bramkarza z Buku i wpadła do siatki. Kolejne dwa trafienia zanotowali Mariusz Molka i Szymon Zaborowski. - Wiedzieliśmy, jak zespół z Buku będzie grał czyli nisko w obronie i w ataku z kontry. Nie wyciągnęliśmy jednak odpowiednich wniosków. W pierwszej połowie nie graliśmy źle, ale dopiero w drugiej dominowaliśmy piłkarsko i mentalnie - stwierdził Kamil Pilarski. - Cieszę się, że Kamil Cugier tak nam dziś pomógł. Wierzę w tego chłopaka. Ma duży potencjał, ale po meczu powiedziałem mu, żeby "nie zwariował" po tych 2 bramkach. Dalej ciężko musi pracować na treningach i czekać na swoje szanse, bo "za darmo" miejsca na boisku się nie dostaje - dodał szkoleniowiec.

Podopieczni Kamila Pilarskiego - z 26 punktami w 13 spotkaniach - awansowali na trzecią lokatę w lidze. Wyprzedzili Lipno Stęszew. Przed rawiczanami pozostają jedynie Korona Piaski (33 pkt) i Kania Gostyń (31 pkt). Podopieczni Kamila Pilarskiego mają o jedno rozegrane spotkanie mniej od dwóch czołowych ekip. Zaległości nadrobią już w najbliższą środę. Zmierzą się z Piastem Poniec przy ul. Spokojnej o godz. 19.00.

Rawia Walbet Rawicz - Patria Buk 5:1 (0:1)
Bramki: 0:1 - Michał Kubiak (14'), 1:1 - Kamil Cugier (48'), 2:1 - Michał Skrzypczak (53'), 3:1 - Kamil Cugier (67'), 4:1 - Mariusz Molka (74'), 5:1 - Szymon Zaborowski (78')
Skład Rawii: Wosiek - P. Wawrzyniak, Gill, Orłowski, Walkowiak, T. Wawrzyniak (83' B. Materkowski), Robak (46' S. Materkowski), Marchewka (46' Cugier), M. Skrzypczak (85' Stachowiak), Zaborowski, Molka (75' K. Kubiak)