Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Rogale na Świętego Marcina? Tylko u Michalczaka!

ponad rok temu    30.10.2018
Artykuł sponsorowany
komentarzy 0 ocen 4 / 25%
A A A

Św. Marcin wspominany 11 listopada, według danych historycznych, był synem rzymskiego legionisty i gdy dorósł sam także został żołnierzem. To właśnie z tego okresu jego życia pochodzi najbardziej znana o nim opowieść. Św. Marcin miał spotkać na swojej drodze ubogiego człowieka, który był prawie nagi. Podzielił się więc z nim płaszczem żołnierskim. Dlatego został patronem ubogich i żołnierzy.

W dzień św. Marcina pieczone są rogale. Dlaczego? Legenda głosi, że gdy św. Marcin przejeżdżał przez Poznań, jego koń zgubił podkowę. Miejscowy cukiernik znalazł podkowę i zainspirowany tym wydarzeniem, uformował ciasto na kształt podkowy, ozdobił migdałami, upiekł i rozdał rogale biednym na wzór świętego.

Dlatego firma „Michalczak” od blisko 20 lat kultywuje tę tradycję, piekąc doskonałe w swej formie i smaku rogale nadziewane. Specjalnie ciasto półfrancuskie, przygotowane metodą dwufazową ze świeżymi żółtkami oraz trzema rodzajami nadzienia - z makiem niebieskim, białym oraz masą orzechową, zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Zapraszamy do naszych sklepów firmowych na terenie Rawicza, Leszna, Żmigrodu, Obornik Śląskich, a także autosklepów w ościennych miejscowościach.

+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.