Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rozbój w Gołaszynie. Pobili chłopaka i zabrali mu telefon

› Aktualności ponad rok temu    5.04.2019
Grzegorz Heluszka
komentarzy 5 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. KP Policji w Rawiczu

Dwóch napastników w wieku 22 i 24 lat pobiło 14-letniego chłopaka i zabrało mu telefon komórkowy oraz głośnik.

Do rozboju doszło 2 kwietnia w Gołaszynie. Około godz. 18.00 dwóch pijanych mężczyzn zaczepiło grupkę nastolatków. Zaczęli ich szarpać i uderzali 14-latka.

Zauważył to mieszkaniec Bojanowa, który był z dziećmi na spacerze. Mężczyzna zainterweniował. Na jego widok sprawcy oddali chłopakowi telefon i głośnik, po czym się oddalili. Mieszkaniec Bojanowa zawiadomił o zdarzeniu policję. Na miejsce udali się dzielnicowi, którzy szybko "namierzyli" sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Bojanowo, 22 i 24-letni mężczyźni, którzy miewali już konflikty z prawem.

- Napastnicy używali wobec nastolatków siły, popychali ich, szarpali oraz uderzali. Od 14-latka zabrali telefon oraz głośnik łącznej wartości 700 złotych. Pozostałym pokrzywdzonym z uwagi na to, że nie znaleźli przy nich nic wartościowego kazali iść do domu po pieniądze i kupić dla nich alkohol oraz papierosy. Grozili również chłopakom, że jeżeli powiadomią kogokolwiek, a w szczególności policję to ci ich dopadną i kara ich nie minie - relacjonują policjanci.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju, wymuszenia rozbójniczego, naruszenia nietykalności cielesnej oraz wywieranie wpływu na świadka. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.
Każdy z nich w przeszłości był karany. Młodszy z mężczyzn odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Obu grozi od 2 do 12 lat więzienia.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ marko ???
ponad rok temu ocena: 100%  5
Miotła śipa i sprzątać ulice
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
ponad rok temu ocena: 100%  4
Kara z gornej polki dla zasady i strachu recydywe trzeba karcic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mi
ponad rok temu ocena: 100%  3
Mam pytanie dlaczego wybrane komentarze są usuwane? pozd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pop
ponad rok temu ocena: 100%  2
Za karę rowy kopać a nie za moje podatki żywić. Albo - skoro tacy mocni i szerocy - wysłać ich do Afganistanu lub Iraku i niech się wykażą! !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bojan
ponad rok temu ocena: 75%  1
Kolego ponoć to podopieczni z DPS Pakówka więc tak już ich zywisz .Wstyd żeby kryminalistów obsadzić w takim ośrodku