Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rozpoczęli sezon łowiecki

› Różne 7 miesięcy temu    3.12.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 5 ocen 19 / 95%
A A A

„Przestrzegać sumiennie praw łowieckich, postępować zgodnie z zasadami etyki łowieckiej, zachowywać tradycje polskiego łowiectwa, chronić przyrodę ojczystą, dbać o dobre imię łowiectwa i godność polskiego myśliwego" - ślubował Krzysztof Kukla, myśliwy Koła Łowieckiego „Drop” z Rawicza.

Miało to miejsce podczas listopadowego Hubertusa. Ślubowanie przyjmował celebrans i jednocześnie prezes koła - Robert Kowalski. Wprowadzającym był Waldemar Lis, co oznacza, że otaczał swoją opieką „młodego fryca” podczas jego stażu w kole.

W hubertowskim polowaniu brało udział 39 myśliwych.

- Odbyło się ono w typie „szwedzkim”, czyli myśliwi oddawali strzały ze zwyżek i ambon. Na pokocie znalazło się: 7 jeleni, 3 dziki, sarna i 3 lisy. W efekcie prawie 4-godzinnej wędrówki po lasach Królem Polowania został Krzysztof Rybicki. Pierwszym wicekrólem został Waldemar Lis, a drugim - Bartosz Jórdeczka. Mamy też tzw. Pudlarza. Tytuł ten przypadł Krzysztofowi Kukli - opowiada łowczy koła Mariusz Maćkowiak.

Oprawę muzyczną polowania zapewnił Krzysztof Maciejak. Tradycyjnie polowanie zakończyło się myśliwską biesiadą przy ognisku.

+ 18 głosów: 19 (95%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Czas na likwidację
7 miesięcy temu ocena: 75%  5
Myśliwi i zasady etyki ! O Qrwa bo się przewrócę. Dbanie o przyrodę, jeszcze lepsze. PZŁ to jedna wielka patologia jest. Strzelają do żon, kolegów, rolników. Lasy traktują jak swoje, włażą na prywatną własność bez zezwolenia. FRYC zawsze będzie FRYCEM,
~ do normalny
7 miesięcy temu 4
A cóż takiego ty wiesz o łowiectwie ? Opowiadaj.
~ Normalny
7 miesięcy temu ocena: 0%  3
Widzę że nic nie wiesz o łowiectwie.
~ Bock
7 miesięcy temu ocena: 0%  2
Brawo koledzy. D. B
~ Normalny
7 miesięcy temu ocena: 0%  1
I na tym polega pasja łowiectwa bez udziwnień, doszukiwania się sensacji przedstawiony w sposób rzetelny.