Ruch z kompletem punktów. Porażka Awdańca [FOTO]

› Sport i rekreacja› Piłka nożna miesiąc temu    22.10.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 0 / 0%

Bojanowo. Pakosław. W odmiennych nastrojach po ostatniej kolejce Proton klasy A są ekipy Ruchu i Awdańca. Bojanowianie wygrali po zaciętej końcówce. Pakosławianie ulegli rywalom.

Ruch Bojanowo gościł na własnym stadionie KS Gmina Brodnica Manieczki. - Pierwszą połowę zagraliśmy słabo pod względem taktycznym, w drugiej wyglądało to już lepiej. Przeciwnik był dobry, technicznie grał piłką, ale my nadrabialiśmy ambicją i zaangażowaniem - rozpoczął pomeczowy wywiad Andrzej Lokś, trener Ruchu Bojanowo.

W pierwszej części meczu przewagę mieli przyjezdni. Co chwilę meldowali się w polu karnym Patryka Kreczmera. Bramkarz Ruchu, nie dopuścił jednak do utraty żadnej bramki, broniąc nawet strzały z kilku metrów.

Zmiana obrazu gry
Po przerwie ambitni gospodarze wyszli na prowadzenie. Po podaniu Ryszarda Lipowicza, na czystą pozycję wybiegł Waldemar Grygowski i trafił na 1:0. Choć goście nadal starali się prowadzić grę, Ruch wywalczył jedenastkę. Zawodnik gości dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. Niestety dla gospodarzy, intencje Ryszarda Lipowicza wyczuł golkiper przyjezdnych i obronił strzał. W 82. minucie podwyższyć mógł Witold Szlachetka. Trafił jednak w bramkarza.

Piłkarze z klubu z Manieczek wyrównali w 89. minucie. Arbiter przyznał im jedenastkę po faulu w polu karnym. Strzelec nie pomylił się i doprowadził do wyrównania.

Zryw gospodarzy
Już w doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do bramki skierował Łukasz Czaja. Mimo nerwowej końcówki, gospodarze utrzymali ten wynik do ostatniego gwizdka sędziego. - Szczęście nam dziś sprzyjało. To dla nas ważne trzy punkty. Zostały nam trzy mecze w rundzie jesiennej, a nie wiadomo, co się wydarzy na wiosnę. Remis zapewne byłby dziś bardziej sprawiedliwy, ale liczy się to, co wpadnie do siatki - podsumował Andrzej Lokś, trener Ruchu.

Ruch Bojanowo - KS Gminy Brodnica Manieczki 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 - Waldemar Grygowski (51'), 1:1 - Łukasz Bazanowski (89'), 2:1 - Łukasz Czaja (91')
Skład Ruchu: Kreczmer - Krzyżaniak, Z. Lipowicz, Berger (82' B. Jarczewski), Sikora, Szlachetka (85' Wierzchowski), Cheba, R. Lipowicz, Czaja, Grygowski, M. Jarczewski

Porażka Awdańca
Podopieczni Adama Waresiaka podejmowali na własnym obiekcie Czarnych Dobrzyca. Goście wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie. W drugiej części meczu nie zwolnili tempa i wynik podwyższyli. Ostatecznie ekipa z powiatu pleszewskiego wygrała 3:0. - Zagraliśmy słabo, poniżej oczekiwań i naszych możliwości, bo drużynę stać na dobre granie. Przychodzi czasami taki dzień, w którym nie ma tłumaczenia, tylko trzeba uderzyć się w pierś i nie dyskutować - podsumował mecz Adam Waresiak. Zdjęcia z tego spotkania w galerii - TUTAJ

Awdaniec Pakosław - Czarni Dobrzyca 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 - (29’), 0:2 - (54’), 0:3 - (58’)
Skład Awdańca: Giezek (46' Krawczyk) - Krzyżosiak, Szwarc, Cieplik, B. Kaczmarek, Lorek, Maćkowiak (70' Ławniczak), Panek, Tyczyński, W. Zimny, P. Zimny (50' Dolata)

Pozostałe wyniki spotkań z minionego weekendu:
Red Box V liga: Rawia Walbet Rawicz - PKS Racot 5:0 (czytaj TUTAJ)
Red Box klasa okręgowa: Pelikan Dębno Polskie - Wisła Borek Wielkopolski 4:0 (Czytaj TUTAJ)
Red Box klasa okręgowa: Pogoń Książ Wielkopolski - Sparta Miejska Górka 1:7
Proton klasa B: Piast II Kobylin - Ks Orla Jutrosin 0:7
III liga makroregionalna kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów - KA 4 resPect GIRLS 1:4

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -