Rzuty karne, czerwona kartka i emocje do końca [FOTO]

Rzuty karne, czerwona kartka i emocje do końca [FOTO] - Zdjęcie główne

Pierwsze zwycięstwo w sezonie Red Box klasy okręgowej zanotowała Sarnowianka, choć nie było o to łatwo. W niedzielę na Stadionie Leśnym podopieczni Sławomira Zmudy podejmowali Wisłę Borek Wielkopolski.

Przyjezdni mieli kilka wybornych okazji do wyjścia na prowadzenie, ale w pierwszej połowie szczęście im nie dopisywało. Dobrze dysponowany był Piotr Wojtyczka, który - w obliczu kontuzji Eryka Siecli i pauzy za czerwoną kartkę Dominika Basy - stanął na bramce.

Skuteczniejsi w ataku byli za to gospodarze. Wyszli na prowadzenie, po strzale Łukasza Szczepańskiego. Asystę zanotował Paweł Domagała. Po kilku minutach podwyższyli rezultat. Golkiper Wisły obronił strzał z ostrego kąta Doriana Nawrota, ale wybił piłkę wprost pod nogi Piotra Łakomego. Pomocnik gospodarzy podwyższył na 2:0.

Po przerwie do pracy wzięli się przyjezdni. W 70. minucie strzelili pierwszą bramkę - z rzutu karnego. Po chwili mieli kolejną doskonałą okazję. Michał Gąsiorowski zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za zagranie ręką w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno. Tym razem jednak zawodnik gości bramki nie zdobył. Piotr Wojtyczka obronił strzał rywala.

Wynik na 3:1 ustalił po akcji sam na sam Paweł Domagała w 83. minucie.

Sarnowianka - Wisła Borek Wielkopolski 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 - Łukasz Szczepański, 2:0 - Piotr Łakomy, 2:1 - Krzysztof Konieczny (70') , 3:1 - Paweł Domagała (83')
Skład Sarnowianki: Wojtyczka - Gąsiorowski, J. Siecla, Bella, Kramarczyk (80' Janowski), Skrzypczak, Szczepański, Klima, Łakomy, Nawrot (62' Pytiak, 87' Plota), Domagała (90' Nowak)