Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Skoczył i się zarwało. Znamy zapis nagrania przy fontannie

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    3.09.2018
Anna Siecla
komentarzy 145 ocen 29 / 24%
A A A
 fot. D. Bela

Jak informowaliśmy wczoraj, fontanna z niedźwiedziem uległa uszkodzeniu w nocy z soboty na niedzielę około godz. 4.00. Zdarzenie zarejestrował monitoring.

Nagranie zabezpieczyła policja. Widać na nim czterech mężczyzn. - Z zapisu wynika, że jeden z nich wszedł na cokół, a następnie na figurę misia, by zrobić sobie zdjęcie. Gdy zeskoczył z postumentu, zapadły się pod nim płyty - opisuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP w Rawiczu.

Na miejsce został wezwany patrol policji. - Zostaliśmy o tym powiadomieni przez osoby biorące udział w zdarzeniu - dodaje. Mężczyzna, pod którym zapadły się kafle, cały czas pozostawał na miejscu.

Obecnie, jak zaznacza Beata Jarczewska, prowadzone są czynności sprawdzające. - Postępowanie zostało wszczęte z art. 288 kodeksu karnego, który mówi o zniszczeniu lub uszkodzeniu cudzej rzeczy. Ono wykaże, jaki będzie dalszy tok postępowania. Są dwie ewentualności - jeżeli ustalenia wskażą, że doszło do popełnienia czynu wyczerpującego znamiona tego artykułu, to będą przedstawione zarzuty. Jeśli okaże się, że zgromadzony materiał nie potwierdzi, że była popełniona umyślność, to postępowanie będzie umorzone - podaje Jarczewska. Jak dowiedzieliśmy się na policji - gmina nie złożyła jeszcze wniosku o ściganie.

Wiceburmistrz Paweł Szybaj tłumaczy, że obecnie trwa szacowanie wartości zniszczeń, na podstawie których gmina będzie podejmować dalsze czynności we współpracy z policją. Zapytaliśmy włodarza o to, czy niezależnie od działań podjętych przez policję, po tym incydencie zostanie zlecona ekspertyza konstrukcji fontanny lub gmina w jakikolwiek sposób sprawdzi, czy remont został wykonany zgodnie ze sztuką. - Remont został wykonany zgodnie ze sztuką, co potwierdził inspektor nadzoru podczas odbioru fontanny. Mimo to, zniszczenia zostaną ponownie zweryfikowane przez inspektora nadzoru we wtorek (4 września) podczas narady budowy. Chcemy, aby naprawa zniszczeń nastąpiła w najbliższych dniach - wyjaśnia Paweł Szybaj.

+ 7 głosów: 29 (24%) 22 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (146)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MaZUR KLAWISZ
ponad rok temu ocena: 67%  146
POWIEM ZARTOBLIWIE A ZARAZEM POWAZNIE- GDZIE JEST NAPISANE ZE NIE WOLNO SIADAC NA NIEDZWIEDZIA I Z NIEGO SESKAKIWAC:)?CO NIE JEST ZABRONIONE JEST DOZWOLONE CZYY NIE:)?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fakty
ponad rok temu ocena: 59%  145
Według mojej wiedzy płyty (dwie) zapadły się ponieważ mogły zostać wadliwie zamontowane. Powinno to być zupełnie inaczej zrobione. Chłopak miał pecha, bo wykrył wadę która zagraża bezpieczeństwu innym osobom. Dla mnie temat do nadzoru budowlanego oraz prokuratury.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 45%  144
Leszek nie jest biedny tylko potępia patologię, którą większości pochwala i upolitycznia!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Leszka potępiacza
ponad rok temu ocena: 50%  143
Leszek, to zdarzenie pierwsi uplitycznili Silni radni z panem burmistrzem na czele, więc czego jeszcze nie rozumiesz, i przekręcasz fakty. Takie dostałeś zadanie polityczne?
~ Do Leszka
ponad rok temu ocena: 52%  142
Leszek nie jest biedny, Leszek jest badzo biedny, intelektualnie. Nie rozumie że nikt nie popiera wybryku chuligańskiego. My tylko pytamy dlaczego fontanna się zarwała? Fuszera?
~ ...
ponad rok temu ocena: 89%  141
288 K.K. to przestępstwo umyślne, kierunkowe co oznacza że w przypadku braku działania z zamiarem bezpośrednim ( chęcią zniszczenia czegoś ), sprawca nie odpowie za przestępstwo. Nie chciał zepsuć, zeskoczył. Brak umyślność = brak sankcji karnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ...
ponad rok temu ocena: 50%  140
288 można też popełnić również w zamiarze ewentualnym ;-) co do umyślności zgoda.
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 50%  139
Myślenie nie boli, widzę, że jednak zabolało i to mocno!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biedny Leszek
ponad rok temu ocena: 37%  138
No Leszek chyba ciebie !
~ Bohater nieskakający
ponad rok temu ocena: 45%  137
No cóż, jest w Rawiczu przyzwolenie na takie wybryki. Trolle Po i SLD od kilku dni wybielają gościa, który sobie wchodził na miśka i zdewastował fontannę. Nie dziwcie się więc, że takie wybryki będą się powtarzały, skoro P.R.A. z takiego wybryku robi niewinnego "skoczka"i bohatera
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cmok!
ponad rok temu ocena: 0%  136
Cmok :)
~ Redaktorzyna
ponad rok temu ocena: 100%  135
Redaktory ślepe czy co wycinają komentarze a siejące nienawiść pozostawiają a teraz proszę mnie pocałować w hel i uszka.
~ Jestem zszokowany waszymi komentarzami
ponad rok temu ocena: 48%  134
Po co właził na Misia. Pomijam fakt, że zniszczył fontannę ale już samo wchodzenie na ten obiekt to głupota. Szukacie usprawiedliwienia.Takimi wypowiedziami zachęcacie innych do takich czynów. Oj wy radni , kandydaci i zwolennicy dawnych rządów . To może na pomnik żołnierza niech sobie wchodzą lub Kościuszki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ech...
ponad rok temu ocena: 74%  133
Oczywiście że źle zrobił wchodząc na misia - chyba nikt nie napisał że to w porządku. Istotą tej "debaty" jest to że niecka nie wytrzymała nic wiecej... Wykonawca powinien jasno określić ze niecka nie nadaje się na "zabawy"
~ Oko sprawiedliwości
ponad rok temu ocena: 60%  132
Ehh gdyby tylko włodarze miasta znali historię herbu wiedzieli by że historycznie wynika, że na grzbiecie niedźwiedzia ktoś jechał. No cóż nie odrobili tej lekcji z historii i wielkie zdziwienie i bełkot o wandalizmie. Dla nieukow fragment z historii herbu Rawicza... Herb Rawicz (też zwany Rawa lub z łacińskiego Ursowic) pojawił się na ziemiach polskich jeszcze w czasach piastowskich, jak się przypuszcza ok. roku 1002, dzięki księciu Lotaryngii. Legenda powstania tego herbu głosi, że po śmierci króla Anglii Kanuta Wielkiego korona przypadła pierworodnemu synowi Swenonowi, a skarby córce Klotyldzie. Młody król, nakłoniony przez swych doradców, wydał siostrę na pożarcie czarnemu niedźwiedziowi żyjącemu w jaskini. Jednakże królewnie udało się okiełzać zwierza i tryumfalnie wrócić do zamku królewskiego, jadąc na grzbiecie niedźwiedzia. Brat, przerażony takim obrotem sprawy, poprosił o przebaczenie i zwrócił zagrabione skarby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oko oka
ponad rok temu ocena: 47%  131
Co ty insynuujesz? Włodarze miasta znają jego historię i legendy.Daruj sobie te komentarze.
~ Pioter
ponad rok temu ocena: 25%  130
A z kaflami zapadła się szansa na kolejne kadencyje. Tadzioek skakał? Prawie jak TW Bolek przez płot.
~ Oko też
ponad rok temu ocena: 67%  129
Tak więc burmistrzu proście o przebaczenie z związku z takim obrotem spraw A będzie Wam dane!
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 42%  128
Patologia inaczej tego nie można nazwać. Najbardziej niepokojące jest to że większość popiera ten ptalogiczny wyczyn!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leszek myślenie nie boli
ponad rok temu ocena: 58%  127
Leszek co ty za bzdury opowiadasz, kto popiera ten wyczyn? Chłopie chyba czytać nie potrafisz, taka interpretacja to typowe silne myślenie. Fuszerki nie można ukryć pod głupkowatym wyczynem młodzieńca. To nigdy przy takim wyskoku nie powinno się zarwać. Wyczyn gówniarza do ukarania, natomiast fontanna do konkretnej i bezpiecznej przeróbki.
~ soory
ponad rok temu ocena: 63%  126
Trzeba skończyć z tym kabaretem. Zwyczajnie im nie idzie, bo kręcą ze wszystkim. Panie i panowie czas na zmiany. Spełniło się marzenie bycia burmistrzem i wystarczy! Niekompetencja oczywista i proszę nie zwalać na innych !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ od fontanny
ponad rok temu ocena: 71%  125
Kabaret kabaretem ale najgorsze jest to ze nie bedzie na kogo głosować. Jacek + Tadzio jako vice zupełnie mi się nie widzi.
~ Fontanna żartem roku
ponad rok temu ocena: 80%  124
To jakiś żart PÓŁ MILIONA i fontanna się zapada pod ciężarem kolesia który chciał sobie zrobić zdjęcie na niedźwiedziu !? Finał sprawy będzie taki, że Pan poszkodowany dostanie jeszcze odszkodowanie i zadośćuczynienie jeśli poniósł uszczerbek w związku ze zdarzeniem. Co do zarzutów: wchodzenie na niedźwiedzia nie wyczerpuje znamion z art 288 KK Strona podmiotowa opisywanego przestępstwa charakteryzuje się umyślnością zarówno w formie zamiaru bezpośredniego, jak i ewentualnego (tak: M. Szwarczyk, Komentarz do art. 288 Kodeksu karnego, LEX). Brak zatem odbicia w świadomości sprawcy któregokolwiek z elementów znamion typu czynu zabronionego opisanego w art. 288 § 1 k.k., a więc nieuświadamianie sobie przez sprawcę CO NAJMNIEJ MOŻLIWOŚCI jego wystąpienia w wyniku realizowanego zachowania, oznacza niewypełnienie elementów decydujących o stronie podmiotowej omawianego przestępstwa i w konsekwencji niemożność subiektywnego przypisania go sprawcy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Inż.
ponad rok temu ocena: 100%  123
Dziecinne, pisząc powyższe wzory na obliczenie tego przypadku mieszasz tylko "laików" w głowie + dowartosciowujesz swój poziom intelektyalny, że to niby takie banalne do obliczenia. Pisałem nie znasz się to nie pisz...
~ do silnego inżyniera
ponad rok temu ocena: 71%  122
ty inżynier od zestawu cargo i zawiasów blum , nasłuchałeś się swojego guru o dynamice i pierniczysz farmazony. 80 kg jest przyciągane z siłą 784,8 N ( 1 kg ciągnie z siłą 9,81 N) a producent przewiduje wytrzymałość wsporników : nacisk centralny 14,55 kN natomiast nacisk osiowy 8,36 kN. to nawet dla rzucającego w szkołę kamieniami, mówi samo za siebie. 1 kN to 1000 N To zapytam ilu takich facetów (80 kg) musiało by skoczyć na raz aby zadziałała ta wasza silna dynamika i to się zarwało ?
~ Inż.
ponad rok temu ocena: 27%  121
Siły dynamiczne się kłaniaja jak się nie znasz to lepiej milcz.
~ Nnnie
ponad rok temu ocena: 33%  120
Nie dobrze tak sobie wchodzić na niedźwiedzia. I nie skakać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro polskę zbaw
ponad rok temu ocena: 54%  119
myślę że to wina Jarosława ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fizyk amator poczytał w necie.
ponad rok temu ocena: 88%  118
Nie wiem dlaczego wykasowano wpis w którym przedstawiłem dane obciążeniowe jakie przewiduje producent tych wsporników do tarasów. Pokazałem również ile musiał by ważyć ten facet żeby to się zapadło. No i nie ma, wycięte, czy ktoś się boi danych opartych na certyfikatach producenta i prawach fizyki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fontanna żartem roku
ponad rok temu ocena: 85%  117
Te wsporniki może i by to wytrzymały ale podejrzewam że podczas zeskoku wektor nie był skierowany prostopadle w dół i zadziałał efekt domino. Jakby nie tłumaczyć jest to niebezpieczna budowla.
~ Wuj
ponad rok temu ocena: 88%  116
Kogoś ubodło widocznie...
~ Ratusz
ponad rok temu ocena: 74%  115
Przypominam, ratusz jeszcze w remoncie! Sale czekają na miłośnika starych murów do zagospodarowania. Już niedługo będzie centrum i muzeum wyleci. Będzie biznescenterclapa!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zoom
ponad rok temu ocena: 90%  114
Plastikowa tandeta i może 10m kwadratowych płytek z granitu za 500tys. Za taką sumę można wybudować ładny dom !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TOI, TOI
ponad rok temu ocena: 93%  113
Czy W CENTRUM NA RYNKU zdobiące i pachnące TOI, TOI jest bezpiecznie umocowane. Pytam w 90 procentach poważnie w 10 procentach żartem, ponieważ jest mi wstyd w XXI wieku korzystać z takiej budowli bez intymności,wody i elementarnej higieny. PROSZĘ OTWÓRZCIE stare TOALETY albo w Ratuszu WC. Dojeżdżam z kilkunastu kilometrów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 20%  112
W Muzeum jest toaleta tam skorzystaj
~ ...
ponad rok temu ocena: 81%  111
możesz też "narobić" do dziury jak za średniowiecza. Dziur na rynku wystarczy dla każdego.
~ Pablo
ponad rok temu ocena: 20%  110
Obciążyć delikwenta kosztem naprawy i tyle. To nie była nieumyślność tylko raczej bezmyślność. Wystarczy, że zapłaci za swój błąd i nie ma sensu "hejtować". Nie jeden w młodości głupsze rzeczy wyprawiał;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masza
ponad rok temu ocena: 91%  109
Aha, jeszcze w odniesieniu do zapisu, że Inspektor stwierdził, że wszystko zostało zrobione zgodnie ze SZTUKĄ(!!!!????). Jeżeli dotyczy to PINB, to sprawdzane są dokumenty dotyczące danego obiektu budowlanego oraz zgodność wykonania z dokumentacją. Nie zawsze oznacza to, że dokumenty potwierdzają stan faktyczny. Jak to wszyscy znamy i często sami stosujemy: POLAK POTRAFI!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bdjbd
ponad rok temu ocena: 89%  108
Niech władze zadadzą sobie pytanie,ile na przestrzeni nastepnych 10 lat będzie takich skoków. To zwykły wybryk. Nie zasługuje na pochwałę ale też nic takiego. Facet zasługuje na uznanie za to że sam poczekał na policję . Nie powinien być karany a fonranna powinna być wzmocniona i tyle .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 83%  107
Zostawmy to lepiej nowym władzom, te już lepiej niech nic nie robią. Strach się bać.
~ ...
ponad rok temu ocena: 89%  106
wygląda na to,że był to zwyczajny wygłup.Nic takiego. Chyba każdy z nas robił w młodości różne rzeczy.Konstrukcja tego typu powinna być solidna i uwzględniać tego typu sytuacje-w granicach normy.To co zrobił ten facet wg mnie mieściło się w takich granicach.Z artykułu wynika, że facet po prostu skoczył i się zapadło.Nie użył do tego żadnego kamienia ani nic innego. To nie powinno się zapaść w takiej sytuacji. Dla mnie nieco czar tej fontanny prysł i będę unikać wchodzenia tam ze swoim dzieckiem. Mogło być przecież tak,że konstrukcja zapadłaby się po tym skoku tego faceta, ale byłaby już naruszona z tym że nie byłoby tego widać na zewnątrz. Kolejnego dnia mogło wejść dziecko i skoczyć i wpaść. Z rączką takiego dziecka mogło się stać to co stało się z tymi kablami. Z profilu burmistrza wynika,że grube kable zostały przecięte.Jak konstrukcja nie będzie wzmocniona to niestety moje dziecko będzie się musiało trzymać z daleka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 86%  105
czyli jednak. Ok, facet nie powinien tego robić, ale jednak nie zrobił nic takiego złego. Skoro zapadło się to w takiej sytuacji to i tak pewnie zapadłoby się prędzej czy później pod kimś innym. np. pod jakimś dzieckiem które jechałoby na rowerze i zahamowałoby tam, albo pod jakimś wózkiem z dzieckiem (jak już w listopadzie woda nie będzie leciała rodzic z dzieckiem, nawet nieświadomie, może wjechać na teren fontanny). Konstrukcja powinna być przerobiona,gdyż skoro jest w miejscu publicznym i jest to powierzhchnia nie ogrodzona na którą można wejść (i skakać !) to nie ma miejsca na takie rzeczy. Konstrukcje publiczne tego typu powinny uwzględniać różne wybryki w granicach normy. Zachowanie tego faceta to nic takiego, po prostu wygłup i tyle nie powinno być żadnych konsekwencji dla niego. To tak jak ktoś z piskiem opon rusza ze skrzyżowania, choć nie powinien tego robić, to jednak takie zachowanie nie powinno spowodować że asfalt się od razu zwinie czy zapadnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 25%  104
Debilizm osiągnął szczytu! Kto normalny wchodzi na postument. Chyba ktoś o inteligencji gościa, który wszedł na krzyż na Giewoncie. I co dziwnego większość pochwala ten występek. Czy to normalne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To nienormalne
ponad rok temu ocena: 89%  103
Masz rację Leszek, nikt normalny nie wchodzi. Nikt też tego nie pochwala. Tu chodzi i fuchę jaka zrobiono przy budowie. to nie miało prawa się zarwać. Producent wsporników przewiduje duże obciążenia , a ze zdjęć widać że po prostu któryś był źle zamocowany do podłoża i się przewrócił. Zauważ że żadna płyta nie pękła. Dlatego nie wmawiajcie że ktoś broni chuligana, ale nie brońcie partaczy !!!
~ masza
ponad rok temu ocena: 89%  102
Co za bzdura!!!!!!!! W budownictwie nie ma czegoś takiego jak SZTUKA. To wyświechtany zwrot używany przez budowlanych nieuków. Wstyd, że coś takiego jest jeszcze w użyciu. Mam nadzieję, ze nasz PINB nie używa takich zwrotów i napisano nieprawdę. Poza tym z tą fontanną jest "coś nie tak". Aż strach wokół niej się poruszać czy podskoczyć. Chyba, że instrukcja użytkowania opracowana przez Wykonawcę i przekazana Inwestorowi coś takiego zawierała.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znawca
ponad rok temu ocena: 86%  101
do "znafcy", rok szkolny już trwa. Jak tak będziesz wypisywał pierdoły to dzieci uwierzą, że jesteś znafcą :) Faktycznie jesteś porażką :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J.B
ponad rok temu ocena: 20%  100
Ja tewierdze,ze bez roznicy pwinien zostac ukarany i to surowo za wlazenie na misia!Co za idiota!skakalby po autach to tez byloby ok?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znafca
ponad rok temu ocena: 29%  99
Ahahahah tyle mam do powiedzenia jak czytam komentarze typu..... Mogło sie zawalić pod dziećmi dobrze że się nie zawaliło, dobrze że nikomu nic sie nie stało, fuszera, Kubik winny, przekręt, napewno fuszera, jakby szedł ktoś cięższy to by się pod nim zawaliło....... Ahaahahahha ludzie czy wy naprawde jesteście tacy ogranczeni czy tylko udajecie? Nie ważne czy to Kubik czy Pawłowski zlecił - idiota wszedł skoczył i przekroczył dopuszczalne normy, to takie trudne? Naprawde jesteście tak upośledzeni w rozważnym myśleniu? Wiem że większość z tych co dają kciuka w dół rzucała kamienimi w szkołę ale mi to tito to świadczy tylko o tym jak zacofane społeczeństwo mamy skoro poperają takie akty. Pewnie nie jeden z tych dająchych kciuka w dół jest kolekcjonerem kostek z plant......nie jeden jest antyKubikiem... Ale fizyki sie nie oszuka, Jełop skacze, Jełop rozwala a ludzie na burmistrza psioczą..... Porażka Rawicza...... Ahahahahahha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Geniu
ponad rok temu ocena: 80%  98
a chodzisz i skaczesz po samochodach czy po ziemi? nie wiem jakie są Twoje preferencje, pominę to. A podłoże powinno być solidne. Burmistrzu Rawicza i inni odpowiedzialni za tę fuszerę - przeproście mieszkańców że wywaliliście w błoto ich pieniądze na szmelc. Ponieście konsekwencje słabej konstrukcji podłoża i braku informacji o ograniczeniach, które jak twierdzicie dostaliście od producenta. Przeciętny użytkownik nie wie że nie można po tym skakać. Może i głupie było włażenie na miśka, ale nie jest to chyba zabronione. Ale jak już tam był, to zamiast zeskoczyć na betonowe podłoże miał sfrunąć ? gdyby wiedział że tam jest taka lipa to pewnie by tego nie robił.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do znafca
ponad rok temu ocena: 89%  97
Nie wszedł na żołnierza, bo tam już był wcześniej. Też skoczył i ? Wyobraź sobie że nic, ale to nic się nie zarwało.Teraz pojąłeś ?
~ No jo emeryt - du J.B
ponad rok temu ocena: 80%  96
JB, no to czyje są te piniondze, he? Weź no mi ty to powidz, bi ni mum zielunygu pojyńcio. To ty żeś je doł burmistrzowi? Bo te co to jo mu doł, to pewnie kaduk przeputoł, jak buł na łajzach. No a skoro godosz że jo emertyt, to jo już żem swoje państwu łoddoł. Oj ludzie kto wam tak silnie te mózgi wyprał.
~ J.B
ponad rok temu ocena: 24%  95
Panie Geniu chyba jest pan na emeryturze bo jak czytam to ma pan brak zajec!Naszczescie to nie pana pieniadze!
~ Znafca
ponad rok temu ocena: 27%  94
Czemu na żołnierza nie wszedł i nie skoczył?
~ PYTAM?
ponad rok temu ocena: 81%  93
Czy jeżeli po tej fontannie przeszedłby OTYŁY powiedzmy 170kg człowiek i się zapadł to wtedy byście powiedzieli ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znafca
ponad rok temu ocena: 30%  92
Ja pie...le..... Ty tak na serio? Otyły przeszedłby i katastrofe spowodował..... A ludzie lajkują..... Ja pier......le coraz mniej wierze w inteligencje części mieszkańców Rawicza :)
~ ...
ponad rok temu ocena: 36%  91
Takie wypowiedzi jak ta Policji tylko zachęcają do takich wybryków. Ktoś dorosły,bo wątpię czy to dziecko ok.3 .00 w nocy wchodzi na rzeżbę z piaskowca,wcześniej musi wejść na postument a potem sobie zeskakuje ,bo taka fontanna jest stworzona do skakania z niej,to jest trampolina? . Wiadomo,że powie,że nie chciał celowo tego zrobić,ale myśleć trzeba,to nie zwalnia z odpowiedzialności. Większość aktów dewastacji jest z bezmyślności i nie myślenia o konsekwencjach.. .Wychodzi na to,że można skakać po ławkach na Plantach, lub po innych miejskich meblach,połamać je a potem powiedzieć ,że ja przecież nie chciałem ,samo się złamało, Wcale mi gościa nie żal .To przykład totalnej głupoty i bezmyślności
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Posterunkowy Niedźwiadek
ponad rok temu ocena: 75%  90
Policja powiedziała tylko prawdę, czyste i suche fakty. Nie takie krętactwa jak włodarze czy radni z SR. Ciach ciach ciach
~ Masz cos do Policji
ponad rok temu ocena: 75%  89
Jakiś problem do Policji?? To ,że jest wiarygodna? Czy ten człowiek, co skoczył, uciekał? Wypowiedź pokroju "blondi" z Bizancjum
~ SZKODA STAREJ F
ponad rok temu ocena: 82%  88
BYŁA FAJNA MOCNA FONTANNA W JAKIM CELU JĄ ZBURZYLI ? TA OBECNA DUŻO LEPSZA WIZUALNIE NIE JEST. NIEPOTRZEBNY WYDATEK I W DODATKU MARNEJ JAKOŚCI TRWAŁY JAK CHIŃSKA ZABAWKA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ andrzej
ponad rok temu ocena: 86%  87
FONTANNA MIALA BYC OTWARTA DLA WSZYSTKICH WIEC CO WINNI SA CI ZE NIBY ZESKOCZYL I USZKODZIL ?POWINNI DAC MU ODSZKODOWANIE ZE JAKIES DZIECKO NIE WPADLO DO SRODKA ....ZA TA KASE TO POWINNO SIE JEZDZIC SAMOCHODEM I NIC NIE POWINNO SIE STAC....COS NIE TAK CHYBA CO /TYLE BETONU I TAKIE KRUCHE TO /?/?KTOS ZA TO POWINIEN ODPOWIEDZIEC
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ odejdź
ponad rok temu ocena: 75%  86
Zgadzam się. Odpowiedź: Kubik.
~ Wasze auto
ponad rok temu ocena: 33%  85
To zajscie to jakby facio robil zdjecie na dachu waszego auta i zeskoczyl na maske Co wy na to?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głupie pytanie.
ponad rok temu ocena: 70%  84
A my na to jak na lato. Głupia odpowiedź. Uważaj na plecy!!!
~ Ech...
ponad rok temu ocena: 76%  83
No to by się dach pogniótł tak? O to chodzi? Ale samochodów nikt nie projektuje tak żeby po nich chodzić - czy sie mylę?
~ K2
ponad rok temu ocena: 95%  82
A wczoraj nie było że policja nie dostała żadnego zgłoszenia, a dzisiaj czytamy że został wezwany patrol przez samych sprawców. Coś się wersje nie zgadzaja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ policja
ponad rok temu ocena: 50%  81
Policja zenada.
~ fff
ponad rok temu ocena: 56%  80
oj coś z tą komunikacją w naszej Policji nie tak?
~ Wandalizm?
ponad rok temu ocena: 83%  79
Czemu wypowiada się wiceburmistrz? Wcześniej chętnie zamieszczał relację na swoim profilu burmistrz. Był to celowy akt wandalizmu, dokonany wg niektórych radnych z Silnego Regionu przez może przeciwników, a tutaj co... konstrukcja nie wytrzymała. Niech dziękują temu chłopakowi że nie stało się to w czasie zabaw dzieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Haribo
ponad rok temu ocena: 84%  78
Bardzo słuszny komentarz. Może w końcu ktoś zwróci uwagę na gowno warta konstrukcję
~ Niki
ponad rok temu ocena: 83%  77
Obiektywnie może i nie powinien wchodzić i skakać z misia ale fuszerkę ktoś zrobił aż strach tam chodzić lepiej ze teraz to się stało niż zimą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Gwizdek = Pawłowski
ponad rok temu ocena: 81%  76
Dlaczego czepiasz się tych panów? Zapominasz, że to Kubik budował fontannę. Pamiętaj, nienawiść trzeba leczyć, bo zawsze prowadzi do tragedii.
~ Gwizdek = Pawłowski
ponad rok temu ocena: 20%  75
To nie chodź tam. Jeszcze tobie przyjdzie do głowy wyłazić tam gdzie nie trzeba.
~ kjh
ponad rok temu ocena: 88%  74
Jak jeszcze okaże się, że ten ciężki postument z niedźwiedziem stoi tylko na tych płytkach podpartych plastykowymi słupkami to ktoś naprawdę powinien beknąć za to. Przecież to zagrożenie życia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K.S
ponad rok temu ocena: 93%  73
Podpory tarasowe o wysokości blisko pół metra raczej nie są stabilną konstrukcją pod płyty granitowe po których mogą chodzić ludzie w miejscu takim jak fontanna. Cała konstrukcja powinna być wzmicniona stalowym stelażem zakotwionym trwałe do podłoża. Takie rozwiązanie równomiernie rozłoży siły nacisku i ustabilizuje konstrukcję. Przy zastosowaniu samych podpór o tak dużej wysokości wszystko może złożyć się jak domino. W wielu przypadkach zastosowania tego typu rozwiązania w innych miastach tak właśnie się stało. Powinno to być uwzględnione na etapie projektowym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ech...
ponad rok temu ocena: 88%  72
Te "Znafca" to jaką wytrzymałość ma fontanna? Ile biegajacych dzieci utrzyma? Jest to gdzieś napisane? W windzie owszem jest informacja "udźwig ileś tam osob" a i tak obstawiam że jest bezpieczny zapas nośności - a tu co nie wytrzymalo skaczacego dorosłego? To jest w porządku? Jakby Ci taka fontannę na ogródku zrobili to co - dzieciom powiesz żeby nie wchodziły bo się może zawalic? TO NIE MA PRAWA SIE ZAWLIC pod jedną dorosla osoba a jeśli się zawalilo to znaczy że jest lipa, nie może tak być w innym razie miś powinien być ogrodzony z informacja o zakazie wstępu i tyle w temacie . Takie jest moje zdanie buźka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wasz były wyborca, tylko były
ponad rok temu ocena: 72%  71
Dość buty i arogancji władzy. Teraz niech burmistrz i jego radne przeproszą oficjalnie, tak jak oficjalnie na wszystkich forach oskarżali Rawiczan o wandalizm. Łatwo zrzucać swoje niekompetencje i nieudolność w prowadzeniu inwestycji na innych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janusz
ponad rok temu ocena: 0%  70
głupota to wanadalizm. jak ktos nie zna prawa to ogo nie zwalnia z odpowiedzialnosci
~ hehhe
ponad rok temu ocena: 90%  69
Oni nie wiedzą, co to znaczy słowo "przepraszam". Tego nie ma w kanonach ich słownictwa. Jest tylko "warkot". Jak to zaczyna ostatnio głosić jeden portal " nigdy więcej takiej władzy, z takimi "siłaczami"
~ oburzony
ponad rok temu ocena: 92%  68
W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI JAK TAKĄ TANDETĘ MOŻNA ZROBIĆ JAK BY WSZEDŁ TAM 100KG OSOBNIK TO CAŁKIEM MOŻLIWE ŻE POD NIM TEZ BY SIĘ ZARWAŁO MASAKRA JAKAŚ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tona
ponad rok temu ocena: 0%  67
nawet jak 100 kg podskoczy ni c sie nie stanie - wtedy mowimy o statycznej dynamice baranie ;) ale tak jest jak sie wypowiada jakis mistrz co skonczyl nie wiem co. dynamiczne uderzenie jest o wiele silniejsze. 100 kg z 2 metrów to tona
~ Chuck Norris
ponad rok temu ocena: 94%  66
A tam dzieci biegaly...... Lekki szok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niedźwiedź
ponad rok temu ocena: 100%  65
Czy doszłoby do uszkodzenia w przypadku wjechania maszyny do sprzątania lub zimą podczas odgarniania śniegu, Czy były robione badania obciążeniowe tej powierzchni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brawo
ponad rok temu ocena: 94%  64
Brawo wy za taką kasę takie badziewie trzeba by ktoś się przyjrzał temu dokładnie coś mi tu śmierdzi coś jest nie tak przecież ktoś ma na tym kontrolę albo nie ktoś musi odpowiadać za to co się dzieje każdy remont spartolony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Te osoby trzeba zmienić
ponad rok temu ocena: 89%  63
A grzegorz k., beata b., katarzyna k. trąbią na fb i osądzają ludzi. Jeszcze chwila i sami wymierzyli by karę za błędy budowlane. Źli ludzie rządzą gminą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lehe
ponad rok temu ocena: 29%  62
Armia sra od T.... Ale jaja
~ Gwizdek = Pawłowski
ponad rok temu ocena: 29%  61
Masz dowody idź do prokuratury. To ci wychodzi najlepiej Egzegezo
~ Sra do Tra
ponad rok temu ocena: 70%  60
Nie. To nie Tadeusz. To ja! Twój lekarz! I znowu zamiast 3 zielonych łyknąłeś 3 niebieskie? Pamiętaj, że z KOMPLEKSU TADZIA można wyjść na człowieka. Matura, studia, kilka lat nadrabiania zaległości w lekturach i będziesz blisko - milion lat świetlnych!?
~ Tra
ponad rok temu ocena: 22%  59
Tadziu to ty ?
~ PLANTY
ponad rok temu ocena: 85%  58
JA BĘDĘ TĄ FONTANNĘ OMIJAŁ NA 100 METRÓW BY COŚ NIE ROZWALIĆ BO JAKBYM MIAŁ ZAPŁACIĆ 200 TYS ODSZKODOWANIA TO LEPIEJ NA TORY IŚĆ. Z PLANTAMI TEŻ STRACH ŻEBY GDZIEŚ COŚ NIE ODPADŁO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czym prędzej....
ponad rok temu ocena: 50%  57
Z tymi torami to dobry pomysł......
~ Gdzie regulamin ?
ponad rok temu ocena: 86%  56
Czyli dzieci mogą biegać i skakać a dorośli już nie. Należało by w regulaminie określić kto może tam wchodzić, z jaką wagą i na jaką wysokość można skakać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 25%  55
to przed ławkami regulamin korzystania z ławek ma być.? Nawet dzieci wiedzą,że na rzeżby się nie wchodzi
~ Gwizdek = Pawłowski
ponad rok temu ocena: 38%  54
Regulamin jest prosty. Wstęp tylko dla normalnych użytkowników
~ Iii
ponad rok temu ocena: 40%  53
"Zrobić coś dla rawiczan, to jak rzucać perły przed wieprze. Kostkę rozkradną, płac zabaw zdewastują, fontannę uszkodzą, a potem jeszcze napiszą, że to wina Kubika" i to jest mądry wpis. Jeśli wchodzenie na misia i skakanie z 2 metrów jest normalne w wykonaniu dorosłego już faceta i wy tu go bronicie a zniszczył coś co należy do nas wszystkich to co wy macie w głowie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 100%  52
Fuszera i wszystko w temacie
~ do znafcy
ponad rok temu ocena: 80%  51
Powtarzam w miejscach publicznych musi być regulamin. I koniec. Co ty za głupoty opowiadasz, on nie wchodził tam po to, żeby popełnić samobójstwo, jak przy skoku z czwartego piętra on tam wchodził bo chłop so chciał zrobić żartobliwe zdjęcie i tyle. To nie miało prawa się zapaść. Bubele budowlany jest. Nie obrażaj ludzi.
~ do znafcy
ponad rok temu ocena: 100%  50
Powtarzam w miejscach publicznych musi być regulamin. I koniec. Co ty za głupoty opowiadasz, on nie wchodził tam po to, żeby popełnić samobójstwo, jak przy skoku z czwartego piętra on tam wchodził bo chłop so chciał zrobić żartobliwe zdjęcie i tyle. To nie miało prawa się zapaść. Bubele budowlany jest. Nie obrażaj ludzi.
~ Zapamiętajcie to przy urnach
ponad rok temu ocena: 94%  49
Wieprze !!! Tak o mieszkańcach Rawicza wyraża się zwolennik Silnego Regionu , zapomniałem dodać bezpartyjnego Jeszcze trochę a zaczną was policzkować jak ta mistrzyni z PiSu. ciąć redakcjo ciąć Kopiuj do wklejenia Ok.
~ Znafca
ponad rok temu ocena: 47%  48
Regulamin? Ja pier....jakie tępe te społeczeństwo teraz...... Wyjdź na balkon na 4 pietrze i skocz, przecież nie ma regulaminu, że nie można skakać..... Ku...a trzoszkę zdrowego rozsądku potrzeba to nie boli :)
~ No tak
ponad rok temu ocena: 100%  47
Dokladniee
~ W miejscach publicznych musi być regulamin. wszędzie jest
ponad rok temu ocena: 85%  46
W miejscach publicznych musi być regulamin. wszędzie jest
~ Regulamin??
ponad rok temu ocena: 64%  45
Powoli jak w Ameryce - regulaminy aby każdą wiedział co i jak. A w domu to otwierasz drzwi naciskając klamkę czy kopiesz? No ale pewnie też na drzwiach masz regulamin i wiesz jak się zachować.
~ A jest tam jakiś regulamin, który zakazuje tego i ostrzega, że płytki mogą się zapaść
ponad rok temu ocena: 92%  44
A jest tam jakiś regulamin, który zakazuje tego i ostrzega, że płytki mogą się zapaść
~ sztuka
ponad rok temu ocena: 81%  43
Remont został wykonany zgodnie ze sztuką, co potwierdził inspektor nadzoru podczas odbioru fontanny. Mimo to, zniszczenia zostaną ponownie zweryfikowane przez inspektora nadzoru we wtorek (4 września) podczas narady budowy. Chcemy, aby naprawa zniszczeń nastąpiła w najbliższych dniach - wyjaśnia Paweł Szybaj. ALE Z JAKĄ SZTUKĄ? SZTUKĄ KOCHANIA? SZTUKA SZTUCE NIERÓWNA! Niech lepiej zostawią naprawę zniszczeń na następną kadencję. Jeszcze tylko niecałe dwa miesiące.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znafca
ponad rok temu ocena: 20%  42
Proponuję rozpęd i głową w mur...... Tylko mocno.....
~ ...
ponad rok temu ocena: 50%  41
Siedzom i klikajom bezpruderyjnie - słusznie - regularnie ;-) Siedzą i klikają inni ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 92%  40
Uczestnikami procesu budowlanego są więc: inwestor, inspektor nadzoru inwestorskiego, projektant, kierownik budowy (kierownicy robót). Bez wątpienia kluczową rolę odgrywa inwestor. Do jego zadań, zgodnie z prawem budowlanym, należy bowiem zorganizowanie procesu budowlanego. https://www.rp.pl/artykul/7636...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drodzy radni bronicie praw zwierząt, ciekawe czy staniecie w obronie niewinnych mieszkaniówka
ponad rok temu ocena: 75%  39
Drodzy radni bronicie praw zwierząt, ciekawe czy staniecie w obronie niewinnych mieszkaniówka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miś
ponad rok temu ocena: 45%  38
Czy to jest normalne aby stary chłop wdrapywał się na postument, wchodził na misia i skakał. Jak 100 kg skoczy to nic dziwnego że pękło. Wstyd taki stary a głupi. Dobrze, że na głowkę nie skoczył
~ Jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone. i tyle w tym temacie.
ponad rok temu ocena: 75%  37
To miejsce zostało pokazane podczas otwarcia jako miejsce zabawy a nie miejsce, gdzie stoi pomnik. Więc nie dziwi, że ktoś wpadł na pomysł, żeby tam włazić i robić zdjęcia, Jak by nie ta sytuacja pewnie wielu rodziców już by tam zaczęło wsadzać swoje pociech na misia i robić tam zdjęcia i zamieszczać na FB. Więc pytanie. Czy jest regulamin tego parku i czy jest tam wyraźnie napisane, co jest pomnikiem a co zabawką, na co można wchodzić a na co nie ? Jakie przepisy tu właściwie zostały złamane. Jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone. i tyle w tym temacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do jeśli coś nie jest zakazane...
ponad rok temu ocena: 25%  36
No to rodzice z dzięćmi powinni na deptak zabierać drabinę i to taką około 2 metrów. Potem powinni wsadzić dziecko około 3 w nocy na rzeżbę niedźwiedzia,zrobić dziecku zdjęcie .Zabrać drabinę i niech sobie skacze.bo od tego to jest? To może i regulamin korzystania z trawnika niech napiszą
~ Pusio
ponad rok temu ocena: 100%  35
Tak o 3 w nocy to jest takie normalne. Misiek jest oburzony , Wolę zwierzęta od takich dzikich dorosłych i go nie bronię, niech zapłaci
~ Drodzy radni wesprzyjcie w końcu w czymś mieszkańców a nie przytakujcie wciąż burmistrzowi
ponad rok temu ocena: 81%  34
Tzw sprawcy zachowali się bardzo dobrze, nie uciekli powiadomili policję, A burmistrz zrobił z nich złoczyńców i wandali poszukiwanych przez policję.l Należy się im zadośćuczynienie. Jeśli okaże się jeszcze mają odpowiadać za fuszerkę budowlaną za którą nie ponoszą winy to dziękuję !!!
~ Ech...
ponad rok temu ocena: 92%  33
Pierwsza rzecz: nie powinien wchodzić na misia i skakać - to karygodne, ale rzecz druga choćby tam ktoś samochodem wjechał to nie powinno mieć prawa się zawalic! To tak jakby oprzeć się o Pomnik żołnierza tak żeby ten się przewrócił.... Moim zdaniem bubel - to tak jakbym ja komuś budował dom i powiedział "tylko nie skacz pan po podłodze bo się może zerwać"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znafca
ponad rok temu ocena: 33%  32
Ale pierd....isz.... Fontanna nie jest budowana do tego żebyś tam autem wjeżdżł..... To skoro tak myślisz to pojeździj po domu ciężarówką idąc twoim tokiem myślenia...... Wszystko jest budowane z ograniczoną wytrzymałością znafco..... Nawet twój strop w domu nie będzie nigdy torem ani parkingiem..... Tak samo fontanna nie bedzie parkingiem dla twojego samochodu, było otwarcie dzieci biegały skakały bawiły się było ok, przyszedł jełop w nocy skoczył z misia to musiało się tak skończyć..... To takie trudne do zrozumienia? Skocz z 2 metrów na dach swojego samochodu zobacz co sie stanie.....
~ SmRód zostawicie po sobie
ponad rok temu ocena: 84%  31
Ratusz też zgodnie ze sztuką, sala sesyjna też zalana razem z biurami zgodnie ze sztuką
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TS
ponad rok temu ocena: 82%  30
Masakra! A co jeśli to by się stało podczas otwarcia gdy było tam mnóstwo osób? Kto za to poniesie odpowiedzialność? Kto do takiego czegoś dopuścił?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znafca
ponad rok temu ocena: 31%  29
Ale się nie stało..... Jakos wytrzymało dopiero jak jełop skoczył to się poddało..... Takie trudne do zrozumienia prawa fizyki?
~ Ali
ponad rok temu ocena: 61%  28
Boże jak czytam te komentarze, to normalnie uświadamiam sobie że to miasto cebula płynące
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaa
ponad rok temu ocena: 88%  27
Niech nadzór budowlany wywabi ten cebulowy zapach. Gdzie jest nadzór budowlany?
~ Teraz
ponad rok temu ocena: 85%  26
No w sumie racja wszystko źle.
~ Bezsilny Strach Rumburaka
ponad rok temu ocena: 71%  25
Bezsilny Strach Rumburaka https://pl.wikipedia.org/wiki/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Policja obiektywna
ponad rok temu ocena: 92%  24
Panowie Policjanci, Panie Policjantki z Rawicza! Szacunek! Mogą sobie teraz opowiadać, że jak to było? "Brak słów. Wszystko wskazuje na to, że to celowy akt dewastacji, do którego doszło w nocy, ok. godz. 3-4. Wnioskujemy po tym, że prócz uszkodzenia mechanicznego podpór płyt pod fontanną, co jest b. trudne i wymaga wiele siły, zostały również poprzecinane grube kable w instalacji podziemnej. Sprawdzimy monitoring z nocy i będę Państwa informował. Kto i dlaczego to zrobił – nie wiem i nawet nie chcę się domyślać." Co sugerował, że kto to zrobił? Człowiek skoczył z wysokości 1,70 cm i rozjechały się płyty. To teraz do każdej inwestycji będzie przyczepiana kartka POPATRZ, ALE NIE DOTYKAJ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo policja
ponad rok temu ocena: 84%  23
Brawo Rawicka Policja, za obiektywizm. Naprawdę szacunek dla Was Policjanci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żal.pl
ponad rok temu ocena: 37%  22
Zrobić coś dla rawiczan, to jak rzucać perły przed wieprze. Kostkę rozkradną, płac zabaw zdewastują, fontannę uszkodzą, a potem jeszcze napiszą, że to wina Kubika. Dla was trzeba by wszystko pod prądem i kratami zabezpieczać!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mm
ponad rok temu ocena: 86%  21
to na kogo mamy wszystko zwalać? Po czterech latach wciąż na Pawłowskiego?
~ Żal.pl
ponad rok temu ocena: 23%  20
Tylko tych, co kradną,dewastują i pochwalają skakanie z fontanny
~ !!!
ponad rok temu ocena: 84%  19
Obraziłeś mieszkańców Rawicza! Bezsilność, manipulacja oto cała prawda!
~ 13
ponad rok temu ocena: 82%  18
http://bip.rawicz.pl/artykul/901/6853/bzpfd-2710-51-2017-przebudowa-plant-jana-pawla-ii-w-rawiczu-wraz-z-infrastruktura Dlaczego unieważniono? Załącznik 13
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 92%  17
Policja wiedziała zatem od początku o wszystkim a władze najzwyczajniej się zbłaźniły. Brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo
ponad rok temu ocena: 93%  16
Panowie sami zadzwonili. Powinni czlowieka w kaloszach pozwać o odszkodowanie
~ !!!
ponad rok temu ocena: 93%  15
Co napisał wczoraj burmistrz na swoim fejsbuku "Brak słów. Wszystko wskazuje na to, że to celowy akt dewastacji, do którego doszło w nocy, ok. godz. 3-4. Wnioskujemy po tym, że prócz uszkodzenia mechanicznego podpór płyt pod fontanną, co jest b. trudne i wymaga wiele siły, zostały również poprzecinane grube kable w instalacji podziemnej. Sprawdzimy monitoring z nocy i będę Państwa informował. Kto i dlaczego to zrobił – nie wiem i nawet nie chcę się domyślać." Co sugerował? I co ma teraz do powiedzenia? Jak dowiedzieliśmy się na policji - gmina nie złożyła jeszcze wniosku o ściganie." Dlaczego jeszcze nie złożyła? Jakieś obawy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do !!!!
ponad rok temu ocena: 84%  14
Panią Taraska też straszył sądem a jak przyszło odkryć karty to się wycofał. Pamietacie?
~ Sa
ponad rok temu ocena: 88%  13
Zdjęcia FB Prawdziwy Rawicz. Widać że zasilanie fontanny działa. Pytania? Kopia zrobiona. Można usuwać
~ zagadka
ponad rok temu ocena: 95%  12
To w końcu kto poprzecinał te kable?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miko
ponad rok temu ocena: 72%  11
Proste. Ostre krawędzie płytek.
~ Nieprawdziwy Rawicz
ponad rok temu ocena: 32%  10
Kto? Łazi taki jeden po nocach i pstryka zdjęcia, może to on? Motyw by się znalazł...
~ Kłamstwo goni szyderstwo
ponad rok temu ocena: 33%  9
A teraz Tadeusz Pawłowski ładnie przeprosi za bzdury, które wypisał na swoim blogu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji