Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 slodziak

Sołtys Chojna ma pomysł. I ma prośbę do mieszkańców

› Aktualności 13 dni temu    21.11.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A

Piotr Andrzejewski, włodarz Chojna wpadł na pomysł, by stworzyć historyczny album zdjęć, pokazujących, jak w dawnych latach wyglądała wioska, której dziś szefuje.

R E K L A M ABolsius Podstrona

- Ten wyjątkowy album ma być tworzony przez wszystkich mieszkańców naszej wsi, ale nie tylko - podkreśla. - Unikalna kolekcja dla wielu będzie - w pewnym sensie - powrotem do przeszłości.

Jak zaznacza Piotr Andrzejewski, mogą to być zdjęcia przedstawiające różne aspekty życia w Chojnie - np. ważne uroczystości i wydarzenia, pracę w polu, stare budynki, czy fotografi e z lat szkolnych.

- Być może w rodzinnych albumach, bądź zbiorach leżą zdjęcia przedstawiające naszą małą ojczyznę. Dlatego też zwracam się z gorącą prośbą o wypożyczenie zdjęć - z dołączonym opisem, kogo lub co przedstawiają i z jakich lat pochodzą. Wszelkie informacje i ciekawostki dotyczące tych fotografii i okoliczności ich powstania zostaną wykorzystane jako materiał informacyjny do stworzenia naszego albumu. Być może uda nam się przygotować również specjalną wystawę - mówi sołtys.

Album i wystawa to nie jedyny pomysł sołtysa Chojna.

- Moim marzeniem, jest stworzenie galerii sołtysów naszej wioski w jednym z pomieszczeń przy świetlicy wiejskiej. Mamy tam już rysunki związane z Chojnem, więc czemu nie mogłyby tam zawisnąć fotografie byłych sołtysów - uważa włodarz.

Jeśli posiada ktoś w swoim albumie fotografi e Chojna z dawnych lat, proszony jest o kontakt za pośrednictwem komunikatora messenger na profi lu facebookowym Chojno Wielkopolska lub dzwoniąc pod numer telefonu 570/686-961. Zebrane zdjęcia zostaną opracowane, zeskanowane, zarchiwizowane w formie cyfrowej, a oryginały zwrócone właścicielom.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ yyy
12 dni temu ocena: 50%  2
Do roboty a nie zdjęcia zbierać pokaż co potrafisz a drugim nie przytykaj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolo
13 dni temu ocena: 100%  1
Fiodor trzymamy kciuki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji