Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Spora uprawa ziół w Łaszczynie "W celach edukacyjnych..."

› Aktualności 10 miesięcy temu    31.10.2019
Grzegorz Heluszka
komentarzy 3 ocen 6 / 100%
A A A

W Łaszczynie, w sąsiedztwie stawu powstała Edukacyjna Ścieżka Ziołowa. Rośliny zasadzono z inicjatywy Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Łaszczynie.

Mięta hiszpańska, bazylia, czy lebiodka pospolita, to tylko niektóre z roślin, jakie posadzono na Edukacyjnej Ścieżce Ziołowej, która powstała jakiś czas temu w Łaszczynie. Po odnowieniu stawu i utwardzeniu kostką brukową drogi biegnącej wokół akwenu, pojawił się pomysł upiększenia przestrzeni i jej spopularyzowania wśród mieszkańców. Z inicjatywą wyszło Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Łaszczynie, które doprowadziło do powstania w tym miejscu tematycznej ścieżki ziołowej.

Wspólnie zbudowane

Pieniądze na to przedsięwzięcie pochodziły głównie ze środków gminnych. W realizację projektu włączyli się członkowie stowarzyszenia, ale nie obyło się bez pomocy mieszkańców, którzy chętnie brali udział w ustawianiu skrzynek z ziołami.

Ścieżka edukuje

Ścieżka powstała w celach edukacyjnych. Odwiedziło ją juz blisko 150 dzieci z przedszkoli. - Myślę, że te wycieczki, które tu już były są przede wszystkim pożyteczne, bo dzieci poznają różne zioła. Podejrzewam, że na wiosnę kolejne grupy dzieci - nie tylko tych najmłodszych odwiedzą naszą ścieżkę - mówi Janusz Kryś, sołtys Łaszczyna.

ZOBACZ FILM

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wiki
10 miesięcy temu ocena: 67%  2
za kilka tygodni znajda plantacje marychy w Łaszczynie tam mlodzi zdolni sa do wszystkiego po jazde po pijaku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BTCto100k
10 miesięcy temu ocena: 67%  1
Brakuje tu ewidentnie jednego ważnego zioła a jest nim Marihuana, dlaczego nie została owa roślina posadzona, przecie zawiera wiele korzyści, ładnie wyglada i dużo pomaga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji