Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Starosta apeluje o zachowanie spokoju i stosowanie się do procedur

› Aktualności› Samorząd 2 miesiące temu    30.03.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 24 ocen 19 / 53%
A A A

Starosta Adam Sperzyński potwierdza wystąpienia na terenie powiatu rawickiego pierwszych przypadków zachorowania na koronawirusa. Jednocześnie apeluje o zachowanie spokoju i bezwzględne stosownie się do panujących obecnie zasada i procedur.

Starosta zaznacza, że sprawa jest poważna,dlatego prosi o zachowanie spokoju i nie bagatelizowanie obowiązujących zaleceń.

- (...) Zdajemy sobie sprawę, że żadne administracyjne i „odgórnie” obostrzenia nie są w stanie skutecznie wyeliminować rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tylko rozważne i odpowiedzialne zachowanie każdego z nas pozwoli na skutecznie przetrwanie tego trudnego czasu. Dlatego apeluję o stosowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, które zostały ustalone przez organy państwa i służby sanitarno-epidemiologiczne - apeluje Adam Sperzyński.

Przypomina, że od 25 marca do 11 kwietnia obowiązują ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się w grupie powyżej 2 osób. Obostrzenie dotyczy przemieszczania się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi, tj. do pracy, sklepu, apteki, lekarza. Ograniczony powinien być pobyt na otwartej przestrzeni i  kontakt z innymi osobami.

- Przestrzeganie tych zasad jest miarą naszej obywatelskiej postawy i międzyludzkiej solidarności. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy potrafią zrozumieć te nadzwyczajne okoliczności oraz stosują się do obowiązujących zasad. Życzę zdrowia, spokoju i wytrwałości - podkreśla Adam Sperzyńśki.

+ 10 głosów: 19 (53%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (24)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jk
miesiąc temu ocena: 100%  24
a czy ktoś w tych trudnych czasach zadał pytanie włodarzom gminy Rawicz jakie są zapasy żywieniowe? jak działa i czy w ogóle działa sztab kryzysowy?? czekam na odpowiedź i burmistrza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanka
miesiąc temu ocena: 100%  23
po prostu kazać wchodzić w maskach i rękawiczkach do sklepów a jak nie mają to niech se uszyją każdy kawałk bawełny ma i cerować też umi więc do roboty nie wpuszczać bez masek i rękawiczek bo to wszystko podotrykane i naparchane jest
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olo
miesiąc temu ocena: 100%  22
Czy rawickich cyganów nie obowiązuje kwarantanna?Wiadomo że "pracowali"poza granicami!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Henryk
2 miesiące temu ocena: 80%  21
A po co Ci ta wiedza? Kto chory, gdzie mieszka? Siedź na d...e w domu i nie laź po sklepach i deptaku..przestrzegajmy wszyscy zasad to będzie może lepiej. I te wszystkie 65+ niech też w domach siedzą bo łażą po plantach i sklepach po pół chleba albo 1 bułkę codziennie... zgroza!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
2 miesiące temu ocena: 100%  20
Do władz samorządowych mam pretensję, że nie podejmują działań wyprzedzających w stosunku do tego co rząd nakazuje. Sprawiają wrażenie zagubionych i zdezorientowanych. wczorajsza sesja rady miasta powinna być w całości poświęcona temu, co robić, żeby chronić mieszkańców przed koronawirusem. A o czym oni gadali przeszło 2 godz. ? Stoją i czekają nie wiadomo na co, a trzeba działać konkretnie, jak choćby ta radna co organizuje szycie maseczek, tylko, że takich działań powinno być więcej, burmistrz i władze powinni koordynować itp. W takich sytuacjach ważne też jest jak władze kontaktują się, że społeczeństwem a kontakt jest bardzo słaby tylko propagand i ściemnianie. Zero rozmowy o rzeczywistych problemach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ UKRYWANIE OFIAR WIRUSA ?
2 miesiące temu ocena: 90%  19
Wczoraj w Lipnie koło Leszna zmarł 45latek czekający na pomoc w domu. Nie doczekał się. Rząd zamaskuje tą śmierć i nie zaliczy jej do ofiar koronowirusa ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
2 miesiące temu ocena: 90%  18
Czekam na dezynfekcje deptaków ten syf z chodnika szurany jest do sklepów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ konkrety a nie pitolenie
2 miesiące temu ocena: 80%  17
Proszę podać konkrety czy zarażeni to: mieszkańcy Rawicza czy okolic, czy oboje byli na kwarantannie od momentu jak wystąpiły objawy czy od momentu gdy zorientowali się że mieli kontakt z osobą zarażoną, gdzie jest osoba która ich zaraziła, gdzie znajdują się obie osoby zarażone (dom czy szpital), co z ich rodzinami - czy też są na kwarantannie, czy ustalono z kim spoza rodziny osoby zakażone miały kontakt przed kwarantanną . Bo to co podał ten "osobnik" w wywiadzie to o kant du... można roztrzaskać. K..wa lepiej żeby się wcale nie wypowiadał, a co na to nasz "burmiszcz" wspaniały. Może on zna jakieś konkrety? Bo temu panu już dziękujemy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ odpowiedz
2 miesiące temu ocena: 40%  16
A po co ci te konkrety ? Co ci to da ? Uzależniasz od tych konkretów jak będziesz się zachowywał To odpowiadam. Nie ma znaczenia skąd oni są bo wirus jest wszędzie.To jest pandemia. Może już sam jesteś zarażony, więc zachowuj się tak jak byś był zarażony. Nie gadaj głupot, nie rób głupot. Proste ?
~ Sandra
2 miesiące temu ocena: 44%  15
A na spacery z dzieckiem na pół godz można czy w końcu nie ? Dodam że tylko rodzina spaceruje bez kontaktu z innymi .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PP
2 miesiące temu ocena: 71%  14
SANDRA SIEDŹ W DOMU NIE ŁAŻ
~ Bomba
2 miesiące temu ocena: 50%  13
Wczoraj się urodziłaś??? Od tygodnia trąbią, że można.
~ Temu panu już dziękujemy
2 miesiące temu ocena: 87%  12
A kto wyraził zgodę na wyjazd młodych łudzi do Hiszpanii ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Proste
2 miesiące temu ocena: 47%  11
Rodzice podpisując zgodę
~ Kaufl
2 miesiące temu ocena: 100%  10
Mam nadzieję że teraz ludzie się ogarnę i przestaną chodzić po marketach stali bywalcy powinni dostać mandaty za to często chodzą i urządzają se pogawędki na sklepach !!!! Co jeszcze ma się stać byście się pamiętali kup na 3 dni i siedź w domu A nie !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ola
2 miesiące temu ocena: 33%  9
teraz to juz syf jest i tu wiec jest pozamiatane czy beda chodzic czy nie
~ STOP
2 miesiące temu ocena: 80%  8
W MARKETACH ZA DUŻO NUDZĄCYCH SIĘ STARSZYCH LUDZI I OBCYCH REJESTRACJI. WYCIECZKI DZIADUSI, BABĆ i KLIENTÓW z OBCYMY REJESTRACJAMI np. DGR, DTR
~ Petent
2 miesiące temu ocena: 82%  7
Panie starosto bądźmy szczerzy poucza Pan jakich zasad przestrzegać i jak sie zachowywać a do starostwa można przychodzić i załatwiać co się da... NARAŻA PAN ŚWIADOMIE ZDROWIE LUDZI! I do tego ten kłamliwy komunikat na stronie starostwa że sprawy załatwiacie tylko korespondencyjnie... Wstyd!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Petent
2 miesiące temu ocena: 58%  6
Panie Starosto bądźmy szczerzy poucza Pan jakich zasad przestrzegać i jak sie zachowywać a do starostwa można przychodzić i załatwiać co się da... NARAŻA PAN ŚWIADOMIE ZDROWIE LUDZI! I do tego ten kłamliwy komunikat na stronie starostwa że sprawy załatwiacie tylko korespondencyjnie... Wstyd!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktos
2 miesiące temu ocena: 50%  5
Hehe ciekawe czy do siebie zaprasza z otwartymi rękami...
~ zdziwiony 2
2 miesiące temu ocena: 57%  4
i dawały a nie zachecały .... tylko w sprawach najwazniejszych po wczesniejszym umowieniu sie w celu minimalizacji ryzyka... wszystko zmienia sie z dnia na dzien nawet z godziny na godzine ... teraz urzedy chyba juz sa zamkniete
~ Zdziwiony
2 miesiące temu ocena: 50%  3
Urzędy powinny dawać przykład jak stosować się do zaleceń w tej całej sytuacji... A tu proszę obywatele są zachęceni do opuszczania domów przez urząd możliwością załatwienia swoich spraw osobiście... brawo
~ ..
2 miesiące temu ocena: 100%  2
..........
~ petent.
2 miesiące temu ocena: 75%  1
jeszcze do srody podobno było mozna po umowieniu sie telefonicznym przyjsc przy zachowaniu srodkow ostroznosci typu maseczka rekawiczki cos załatwic trzeba było wczesniej sie za cos wziac a nie na ostatnia chwile ......