Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Strajk nauczycieli prawie pewny. Co z zajęciami dla uczniów?

› Aktualności ponad rok temu    6.04.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 107 ocen 27 / 15%
A A A

- Dotychczasowe propozycje rządu nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach legalnie toczącego się sporu zbiorowego. Strajk rozpocznie się od 8 kwietnia 2019 roku - brzmi komunikat opublikowany dziś na stronie Związku Nauczycielstwa Polskiego, wobec braku porozumienia z rządem.

Jeśli przez weekend nic się nie zmieni, prawdopodobnie od poniedziałku nauczyciele i pracownicy oświaty rozpoczną strajk. Domagają się podwyżki o 1.000 zł ze spłatą od 1 stycznia.

O przystąpieniu do protestu pracownicy placówek oświatowych decydowali w referendach, które odbyły się w poszczególnych szkołach i przedszkolach. W powiecie rawickim za strajkiem opowiedziało się 90,1%. - Czara goryczy chyba już się przelała na tyle, że nauczyciele wreszcie zwarli szyki i postanowili powalczyć o swoje - komentowała tydzień temu wynik referendum Alicja Szurowska, szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rawiczu. - Bardzo cieszy mnie, że wszyscy, bez względu na to, czy to związkowcy, czy nie, pracownicy administracji lub obsługi, zdecydowali się wspólnie walczyć.

Jeśli od poniedziałku pracownicy oświaty zaczną strajkować, co z zajęciami dla uczniów? 

GMINA RAWICZ

Jak dowiedzieliśmy się w rawickim magistracie, w pięciu placówkach - Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Masłowie, Szkole Podstawowej nr 1 w Rawiczu, Przedszkolu nr 1 w Rawiczu, Przedszkolu nr 5 w Rawiczu oraz Przedszkolu w Ugodzie -  do strajku zamierzają przystąpić wszyscy nauczyciele. Natomiast, w pozostałych placówkach, dyrektorzy będą dysponowali wąską kadrą pedagogów. - Wszystkie gminne placówki informują rodziców o utrudnieniach, jakie wiążą się z ogólnopolskim strajkiem w oświacie. Władze gminy Rawicz podjęły decyzję, aby niektóre gminne placówki umożliwiły prowadzenie zajęć dla dzieci - przekazuje portalowi rawicz24.pl Centrum Informacyjne Burmistrza.

Zajęcia prowadzić będą, m.in. Rawicka Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Ziemi Rawickiej. W godzinach otwarcia biblioteki i filii dzieci będą mogły korzystać z zajęć komputerowych, gier planszowych i zajęć bibliotecznych w grupach do 20 osób. Wszystko - oczywiście - za zgodą rodziców. Z informacji, jakie przekazuje CIB wynika również, że w rawickim muzeum w poniedziałek, 8 kwietnia, od godz. 11.00 do godz. 13.00 przygotowano zajęcia warsztatowe o tematyce regionalnej. W tym przypadku zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (pod numerem telefonu: 65/545-35-75) do wyczerpania limitu miejsc. Rodzic musi wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w zajęciach.

GMINA BOJANOWO
Placówki w tej gminie będą funkcjonować według poniższego schematu:
- Szkoła Podstawowa w Bojanowie - zajęcia nie będą odbywać się według planu, na terenie szkoły czynne będą świetlice zapewniające opiekę nad dziećmi,
- Szkoła Podstawowa w Golinie Wielkiej - zajęcia nie będą się odbywać według planu, nauczyciele, którzy nie przystępują do strajku będą sprawować opiekę nad dziećmi,
- Szkoła Podstawowa w Gościejewicach - uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę na dotychczasowych zasadach, zajęcia lekcyjne będą się odbywały,
- przedszkole w Bojanowie - dzieci będą miały zapewnioną opiekę na dotychczasowych zasadach,
- przedszkole w Trzeboszu - oddziały w Golinie Wielkiej oraz Kawczu będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, w oddziałach w Trzeboszu nie będą prowadzone zajęcia w normalnym trybie, lecz będzie zapewniona opieka nad dziećmi.

GMINA PAKOSŁAW

- Jeżeli do strajku dojdzie (a mam nadzieję, że nie) to wszystkie szkoły podstawowe strajkują. Opiekę nad dziećmi, które przyjdą do szkoły, bo nie mają opieki w domu zapewniają dyrektorzy poszczególnych placówek. Przedszkola nie strajkują tylko wspierają strajkujących - informuje jeden z pakosławskich nauczycieli.

GMINA JUTROSIN

- Część nauczycieli będzie strajkowała w Szkole Podstawowej w Szkaradowie. Tam dyrektor jest zobowiązana zapewnić opiekę nad dziećmi - pod względem zajęć dydaktycznych lub opiekuńczych. W Jutrosininie szkoły pracują normalnie - informuje burmistrz Romuald Krzyżosiak.

GMINA MIEJSKA GÓRKA

Przedszkole w Konarach oraz Zespół Szkół w Dłoni nie prowadzą akcji strajkowej. W tych placówkach zajęcia odbywają się normalnie.

W Przedszkolu w Miejskiej Górce w strajku uczestniczy część osób, ale opieka dla dzieci jest zapewniona w godzinach od 6.30 do 16.30. 

Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce, Zespół Szkół w Konarach, Zespół Szkół w Miejskiej Górce - z powodu strajku nie ma lekcji, ale - jak zapewnia Maria Antkowiak, kierownik Centrum Usług Wspólnych - opieka dla dzieci ma być zapewniona. 

POWIAT RAWICKI

I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu, Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu oraz Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Rawiczu to placówki prowadzone przez Powiat Rawicki, które zdecydowały się na przystąpienie do ogólnopolskiego strajku.

Do akcji protestacyjnej nie przystąpił natomiast Zespół Szkół Przyrodniczo - Technicznych CKU w Bojanowie.

Z informacji jakie przekazano portalowi rawicz24.pl wynika, że w szkołach, które przystąpiły do strajku uczniowie mają zapewnioną opiekę w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych, sportowych, gier i zabaw.

- W związku z wcześniejszą informacją przekazaną rodzicom oraz uczniom w dniu dzisiejszym w szkołach nie pojawili się w zdecydowanej większości uczniowie - podkreśla wicestarosta Jakub Moryson.

Jak zaznacza, strajkujący nauczyciele przybyli do szkół zgodnie z planem zajęć, podpisali listy obecności i udali się do wskazanych przez dyrektora sal.

Mam jednak nadzieję, że strona rządową i protestujący porozumieją się jak najszybciej, a sytuacja w oświacie wróci do normy, dla dobra wszystkich stron - dodaje Jakub Moryson.

INFORMACJA BĘDZIE AKTUALIZOWANA 

Warto zaznaczyć, że rodzice, którzy zdecydują się pozostać z dzieckiem w domu, mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza. Szczegółowe informacje i wzory dokumentów są dostępne m.in. na stronie internetowej ZUS.

Zamknięcie jest traktowane jako nieprzewidziane, jeśli rodziców zawiadomiono o tym w terminie krótszym niż 7 dni - podkreśla Centrum Informacyjne Burmistrza Rawicza.

+ 4 głosów: 27 (15%) 23 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (113)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obiektywnie
ponad rok temu ocena: 80%  113
Dlaczego podwyżka ma równo dotyczyć wszystkich nauczycieli??każdy rodzic spokojnie może wskazać kilku takich którym ta podwyżka się nie należy i to właśnie oni psują tym zaangażowanym opinię.W tej wersji ta podwyżka to relikt minionej epoki "czy się stoi czy się leży"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolo
ponad rok temu ocena: 75%  112
Likwidacja Karty Nauczyciela, 40 godzin pracy i 26 dni urlopu i wtedy podwyżki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leszek
ponad rok temu ocena: 82%  111
Dziwne jak taka inteligencja dała się w manipulować jednemu demagogowi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jg
ponad rok temu ocena: 93%  110
Uczennica-masz rację!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ UCZENNICA
ponad rok temu ocena: 63%  109
Najbardziej roszczeniowa grupa w Polsce.Brawo dla rządu żadnej podwyżki zwalniać dyscyplinarnie za strajk zero pensji to zobaczymy jak długo wytrzymają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mmm
ponad rok temu ocena: 17%  108
He, he... A skond klykasz? Pracujesz czy pińcet plus na 3 bachorów? Skończyłaś podstawówkę w wieku 18 lat?
~ Ryszard
ponad rok temu ocena: 80%  107
Tata z dzieckiem w domu z wiadomego powodu .strajk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anonim
ponad rok temu ocena: 62%  106
Polak na Polaka tak jedzie jak nikt na nikogo - brzydzę się tym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tata
ponad rok temu ocena: 61%  105
Fury odpalone zajechały pod szkołę..na luziku widzę mieszkam obok.Ja bym się zapadł pod ziemię.poważnie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hannah Montana
ponad rok temu ocena: 33%  104
A Pan ,,tata"jeszcze nie w pracy? Podobno wszyscy pracują po 10-12 h dziennie oprócz nauczycieli
~ Tez tata
ponad rok temu ocena: 77%  103
Głowno ci do tego
~ FF
ponad rok temu ocena: 14%  102
PISZ TAK ŻEBY BYŁO WIADOMO O CO CHODZI ! WRACAJ DO SZKOŁY !
~ Polaczek
ponad rok temu ocena: 50%  101
Jak czytam te komentarze to się za głowę łapie. Myślcie rozsądnie i długofalowo, a nie tylko patrzcie na ten tydzien, bo nie macie co z dziećmi zrobić. Politycy maja w dupie nauczycieli, wszędzie zwiększają się zarobki, rozdają, a u nich jest wciąż tyle samo. Nałowywanie do nienawiści do nauczycieli, załatwianie wszystko na ostatnią chwilę przez polityków. Kłamie i manipulowanie. Kto ma uczyć dzieci jak stawka jest taka mała, zwiększy się stawka to może więcej rozsądnych nauczycieli się znajdzie. Po komentarzach widać, że nie jest dla Was ważne czego nauczycieli się dziecko, każecie im zmieniać pracę. To kto będzie uczył dzieci. Wszystkie zostaną wychowane na operatorów maszyn albo do sklepu na kasę? Tego chcecie? Co do godzin pracy, strażak pracuje tylko wtedy kiedy jedzie na akcje? Waszym rozumowaniem pracuje jeszcze mniej godzin. Jak ma być tu dobrze, jak ktoś chce mieć trochę lepiej to od razu wszyscy chcą go zjeść. Tak nic nie osiągniemy :/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
ponad rok temu ocena: 87%  100
jestem w 100% za tym, aby nauczyciele zarabiali więcej, pod warunkiem, że będą traktowani jak inni pracownicy. Kodeks pracy, żadnych przywilejów ponadto co oferuje kodeks pracy.
~ DDD
ponad rok temu ocena: 85%  99
STRAJKUJECIE ??? JAK TAK TO STRAJKUJCIE JAK NAJDŁUŻEJ !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DDD
ponad rok temu ocena: 93%  98
BO DZIECI ODPOCZNĄ OD WAS
~ Rodzice
ponad rok temu ocena: 85%  97
Pokoje nauczycielskie dzis unosić się będą zapachem kawy.MACIE KLAWO.JAK CHOLERA. Znacie coś takiego jak wstyd?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hannah Montana
ponad rok temu ocena: 42%  96
Znamy! Gdy chodzimy od sklepu do sklepu zeby taniej kupic masło
~ ...
ponad rok temu ocena: 79%  95
KPINA! Oj pier... się w główkach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
ponad rok temu ocena: 86%  94
NAUCZYCIELE POWINNI ZARABIAĆ WIĘCEJ! ROLNICY POWINNI ZARABIAĆ WIĘCEJ! DZIENNIKARZE (nie mylić z celebrytami z tv) powinni zarabiać więcej. POLACY!!!! powinni zarabiać więcej! WSZYSCY - a nie tylko ci, którzy mają silne związki zawodowe!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
ponad rok temu ocena: 75%  93
PYTANIA do nauczycieli. 1.Czy jak wybieraliście zawód nauczyciele zarabiali źle ? 2. czy jak wybieraliście zawód były wycieczki szkolne,gdzie trzeba było jechać z uczniami na 2-3 dni na wycieczkę? 3.czy jak wybieraliście zawód to byliście świadomi tego,że będziecie słabo zarabiać ? 4.czy jak wybieraliście zawód byliście świadomi tego, że w szkołach są sprawdziany które trzeba sprawdzić ? 5 czy jak wybieraliście zawód były po lekcjach , raz na jakiś czas, spotkania z rodzicami ? 6. czy wybraliście zawód dobrowolnie ? 7. Czy na któreś z pytań odpowiedzialeś NIE ? Co zdziwienie ? W takim razie w czym masz problem i do kogo masz pretensje ? stań przed lustrem i tam się żal. Tam wylewaj żale. Rodzice dzieci nie są temu winni. BA, nawet przez nich macie pracę. większość z was ma takie podejście jakbyście byli nauczycielami za karę.Przepraszamy, Rodzice.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dorodzica:)
ponad rok temu ocena: 61%  92
Właśnie! Niech pracują od 7 do 15! A wtedy Ty, drogi Rodzicu zaplanuj sobie urlop tak żeby móc przyjść na zebranie do szkoły o godz. 13, zacznij spędzać czas ze swoim dzieckiem na zwiedzaniu Polski i odbierz ze świetlicy zaraz po skończonej pracy a nie o 16:30 po kawce i ploteczkach u koleżanki!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jjj
ponad rok temu ocena: 68%  91
Jest coś takiego jak nadgodziny pani nauczycielko. Raz na miesiąc można zostać dłużej aby zrobić spotkanie z rodzicami. W d...wam się przewraca .
~ Nanna
ponad rok temu ocena: 81%  90
Wszyscy Polacy powinni zarabiać więcej. Większość jednak nie ma tak silnych związków zawodowych i tyłu przywilejów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
ponad rok temu ocena: 100%  89
Polacy powinni zarabiać więcej !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanka
ponad rok temu ocena: 81%  88
Mało jest nauczycieli z powołania, chcą podwyżek to powinno się zacząć rozliczać ich z pracy, za co ta podwyżka, że prawie cala klasa musi uczęszczać na korepetycje, tak pani cudownie uczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do uczeń
ponad rok temu ocena: 78%  87
Nie zgadzam się, córka miała zastępstwo z inną Panią i z tych lekcji nagle wszystko zrozumiała, nie potrzebowała by korepetycji, nie każdy nauczyciel potrafi przekazać, wytłumaczyć.
~ Uczeń
ponad rok temu ocena: 32%  86
Rawiczanka ja tez nigdy matmy nie umiałem i ciagle miałem złe oceny NIE JEST TO WINA NAUCZYCIELI UWAŻAM BO CI UCZĄ DOBRZE ALE TEGO ZE PROGRAMY SĄ PRZEŁADOWANE PANI ZAMIAST PRZYSTANĄĆ I POĆWICZYĆ Z NAMI MÓWIŁA ZE MUSMY IŚĆ DALEJ BO SIĘ NIE WYROBIMY TAK SAMO Z INNYMI PRZEDMIOTAMI TAKŻE NIE JEST TO WINA NAUCZYCIELI
~ vvv
ponad rok temu ocena: 80%  85
nauczyciele nigdy nie zarabiali dobrze. Wiedzieliście o tym idąc do tego zawodu. To nie jest tak, że było dobrze a nagle się coś pogorszyło. Zawsze było źle. Godziliście się na to wybierając zawód już na samym początku. Starsi nauczyciele mogą jeszcze mieć pretensje, ale osoby które zostały nauczycielami w nowszych czasach, gdzieś po 2000 roku nie powinni protestować. To nie jest tak, że nie chce abyście zarabiali więcej, ja chce, ale należy zlikwidować kartę nauczyciela i stosować kodeks pracy: 8 godzin pracy, 26 dni urlopu. Żadnych 13tek, rocznych urlopów na "poratowanie zdrowia", wakacje , ferie itp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
ponad rok temu ocena: 90%  84
Uważam że nauczyciele powinni zarabiać więcej,ale należy zlikwidować wszelkie przywileje , wprowadzić 8 godzinny dzień pracy ,urlop 26 dni, żadnych 13 tek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mąż
ponad rok temu ocena: 50%  83
Moja żona pracuje co najmniej dwie godziny dziennie po przyjściu do domu. Tworzy prezentacje multimedialne, pomoce naukowe, sprawdza testy, sprawdziany, scenariusze imprez... Pracuje na swoim komputerze, korzysta ze swojej drukarki, kartek, tuszu itd. W jakiej innej firmie pracownik musi mieć swój sprzęt? Czasami popołudniami odbywa kilka rozmów telefonicznych z rodzicami swoich wychowanków- dzwonią do niej z różnymi problemami. Zawsze cierpliwie wysłucha każdego. Lubi swoją pracę i swoich uczniów. Jest powszechnie szanowna. Prowadzi zajęcia pozalekcyjne, dwie godziny w tygodniu - za darmo, bo na nic w szkole pieniędzy nie ma. Wielu nauczycieli byłoby zadowolonych, gdyby mieli swoje stanowiska pracy w szkołach. Tylko gdzie je stworzyć? W klasach do 16:15 są lekcje. Jest jeden pokój nauczycielski, który nie pomieści wszystkich pedagogów jednocześnie. Czy ktoś pomyślał o tym, jak to wszystko zorganizować, by sprawnie działało?
~ Jola
ponad rok temu ocena: 44%  82
Jako rodzic trójki dzieci wspieram strajk nauczycieli. Ta praca jest specyficzna i wymaga dużo cierpliwości. Moje córki współczują nauczycielom. Jak słyszę co dzieci wyprawiaja w szkole i jak się odzywajà nie dziwię się, że nikt w szkole nie chce pracować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 43%  81
co robią dzieci jak się zachowują i jak sie odzywają w części 3/4 zawdzięczać należy RODZICOM i a w części 1/4 NAUCZYCIELOM. Tak, NAUCZYCIELE tez sa winni złemu wychowaniu.
~ marko ???
ponad rok temu ocena: 66%  80
Jak nie pasuje w szkole to sie przekwalifikować a w ostateczności rowy można czyścić , większość belfrów się do tego znakomicie nadaje . W głowach się już całkiem poprzewracało , za te godziny pracy to i tak za dużo wam płacą inni po 10 12 godzin pracują dziennie i nie narzekają , dwa miesiące wakacji każdy by chciał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lulek
ponad rok temu ocena: 33%  79
Głupoty gadasz my pracujemy normalnie 40h tyle każdy ma na umówię 18h jest przy tablicy a resztę czasu to na wszystko co związane ze szkoła ale ty nie jesteś za mądra mądry wiec tego jej zrozumiesz
~ Paragon
ponad rok temu ocena: 85%  78
Kasy fiskalne za korepetycje!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paragon
ponad rok temu ocena: 83%  77
Kasy fiskalne za korepetycje!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Belferka
ponad rok temu ocena: 37%  76
Rodzice zastanówcie się czego oczekujecie od szkoły? może w czasie strajku pochylicie głowy nad waszymi pociechami i nauczcie ich paru wartościowych rzeczy. Wtedy dostrzeżecie jak trudny jest to zawód i jak wielki wysiłek jest potrzebny, by kogoś czegoś nauczyć. Gdyby nie było problemu nie byłoby strajku. Jest problem i go widać gołym okien. A wasze narzekania to tylko frustracje na wasz kiepski los. Na wasz nie nasz. Nauczyciel jeżeli nie będzie dobrze zarabiać nie będzie dobrze uczyć. Mała płaca słaba praca czyż tak nie jest? W czasie strajku rodzice pouczcie wasze dzieci spędzajcie z nimi jak najwiecej czasu może coś zrozumiecie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Belferka
ponad rok temu ocena: 27%  75
Dlatego ze wtedy mi starczało pieniędzy, a teraz gdy wszystko drożeje i wszystkim się daje na prawo i lewo.
~ Że co?
ponad rok temu ocena: 66%  74
Pochylić się na Wami? Jak dziecko mówi wychowawczyni, że czegoś nie zrobiło, nie było nawet w pobliżu i dostaje upomnienie!! Nad Wami się pochylić!! Tak naprawdę 70% Was się nie nadaje do nauczani. Głowę macie wyżej niż ustawa przewiduje . Zwolnić dyscyplinarnie strajkujących! Powinniście Belfry się wstydzić!! A co ma powiedziec pielęgniarka, strażak, ratownik medyczny, rolnik? Wstyd BELFRY
~ Dlugi
ponad rok temu ocena: 72%  73
Dlaczego nie strajkowała pani za rządów PO tylko teraz tak drastycznie.Polityka wygrała z naszymi dziećmi.
~ Prostownik gwoździ
ponad rok temu ocena: 37%  72
Skoro nauczyciele mają tak fajnie , wieczne wakacje , nauczanie ciągle tego samego , pełno forsy w korepetycji , to proponuję tym wszystkim fachowcom co wiedzą lepiej i siedzą w kieszeni pedagogom aby sami zmienili zawód. Teraz jest okazja , można się zatrudnić jako łamistrajk. Co ??? Nie ma chętnych. No tak bo trzeba mieć wyższe studia, predyspozycje, powołanie , lubieć taką pracę , zdrowe gardło , do ciągłego powtarzania tego samego , mocne nerwy itp. Lepiej stanąć z boku i krytykować , lepiej stać przy swoim stanowisku pracy , klepać gwoździe, malować ściany, wozić towar, kopać doły i powtarzać , że też mogłem kiedyś zostać nauczycielem ale mi się nie chciało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jj
ponad rok temu ocena: 63%  71
Hipokryzja!!! Skoro tak cięzko to nik nie przywiązał nauczyciela do zawodu, jako polonista znajdzie prace w gazecie jako dziennikarz, moze jako matematyk w banku. W każdym z tych zawodów wymagane wyższe, powołanie, mocne nerwy, dobry głos, ale jest jeden plus nie trzeba bedzie powtarzać ciągle tego samego :) Można tez poszukac pracy we Wrocławiu i dojeżdżać tak o 5 rano i wracać też o 5 po południu, powodzenia nauczycielu w szukaniu lepszego garnuszka
~ Belfer
ponad rok temu ocena: 33%  70
Ja tez nie jestem z powołania jak większość moich kolegów 90% nie jest z powołania a te 10% już tez nie czeka na emeryturę
~ Sylwia
ponad rok temu ocena: 76%  69
Co za hipokryzja! Żadne inne kierunki na studiach nie istnieją? Wasze środowisko rzeczywiście jest bardzo pokrzywdzone. Nauczyciel z powołania? Chyba nie wiesz o czym piszesz. Ktoś poniżej trafnie odpowiedział - teraz to już nawet księdza z powołania nie uświadczysz. A jak ty jako nauczyciel/ ka masz taką krzywdę to się po prostu przekwalifikuj.
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 43%  68
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Zastanówcie się wszyscy, politycy, nauczyciele, rodzice. Każdy chce dobrze zarabiać i żyć godnie, ale nie każdy na to pracuje. W każdym zawodzie są lepsi pracownicy i ci trochę gorsi. Nauczyciele powinni zarabiać bardzo dobrze. Przecież kształtują nasze dzieci. Patrząc na poziom kształcenia w naszych szkołach, nie każdy nauczyciel zasługuje na miano nauczyciela. Tak jak elektryk-elektrykiem czy kierowca-kierowcą. Zastanowić się trzeba gdzie znikła rola rodzica, który z racji bycia rodzicem powinien zadbać o wychowanie swoich dzieci. Jakie jest ? Proszę przejść się plantami czy deptakiem. Wszyscy gonimy za pieniądzem a zapominamy o wielu obowiązkach, nas rodziców wobec naszych dzieci. Mamy coraz większe wymagania wobec innych. Śnieg na drodze, ach ci drogowcy-znowu zaspali, dziecko dostało jedynkę-nauczyciel nie umie uczyć, itd., itp. Może niech każdy zacznie od siebie. Czy jestem dobrym rodzicem ? Czy jestem dobrym pracownikiem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Inspektor skarbowy
ponad rok temu ocena: 83%  67
Wszyscy domagajmy się paragonów za korki !!!!!!co wy na to nauczyciele?????Mam dwoje dzieci i żadne jeszcze paragonu nie przyniosło taka wasza moralność.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Psychiatra
ponad rok temu ocena: 100%  66
Jakie kasy fiskalne? 3/4 nauczycieli nie udziela żadnych korepetycji. A co niektórzy tu cierpią chyba na zaburzenia maniakalno-depresyjne lub coś podobnego.
~ Frida
ponad rok temu ocena: 75%  65
Oni mają wieczne wakacje. Chodzę do szkoły i wiem jaki jest poziom niektórych nauczycieli. Na lekcjach lajcik. Jak im się nie chce to kartkówka albo zajęcia w podgrupach. Do czego oni się muszą przygotować na lekcje? Z roku na rok uczą tego samego. Przecież oni to na pamięć już umieją. A teraz bóg wie jakie pretensje do nas mają i do naszych rodziców. Czas na naukę to my uczniowie musimy poświęcić nieraz do nocy żeby wykuć zadany materiał bo na lekcjach nam go nie przekazano. Albo korzystać z korków żeby poszerzyć wiedzę, bo paniom w szkole się nie chce.
~ Fioko
ponad rok temu ocena: 34%  64
Nauczycielka może być kasjerka w markecie, nauczyciel moze zostać stolarzem, natomiast kasjerka i stolarz nigdy nie zostaną nauczycielami...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysztof
ponad rok temu ocena: 73%  63
Nie pisz że nigdy. Nie obrażaj ludzi. Nie jesteś pępkiem świata. Co ty myślisz że inni są głupi bo nie są nauczycielami. Tylko nauczyciel jest mądry? Nie schlebiaj sobie. Jest was po prostu za dużo w szkołach i przez to wam się w głowach przewraca. Czemu nie chcecie przyjąć tego co wam dają tylko swoim rozbuchanym ego macie zaporowe żądania. Trochę więcej pokory i zrozumienia.
~ Hannah Montana
ponad rok temu ocena: 48%  62
Przecież mogą zostać nauczycielami, nikt im nie zabroni Najpierw 5 lat magisterki, potem z 2 -3 lata podyplomówek, do tego po 10 szkoleń rocznie Podsumowując :trzeba zainwestować żeby coś mieć a nie marudzić A tak poza tym , idąc Pani/Pana tokiem rozumowania należałoby powiedzieć że górnik może być równie dobrze marynarzem a lekarz kierowcą tira
~ stolarz
ponad rok temu ocena: 71%  61
wybujałe fantazje na temat swojej wspaniałości ... "niezastąpieni " jest 5 ciu na każdy wasz stołek
~ Realnie
ponad rok temu ocena: 68%  60
Hanna Montana za 20 pln chcesz przyjść a za 100 na godzinę to Ci mało w szkole ??? Policz godziny pracy dodaj 13ki i inne dodatki i zobaczysz. W polu to byś się zdziwiła bo po pierwszej skrzynce zebranej w słońcu miała byś dość i poszłabyś z płaczem po kolanach do szkoły nawet za 1000 na miesiac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hannah Montana
ponad rok temu ocena: 32%  59
No cóż, jak mawiał Laskowik,, nie chciało się nosić teczki, trzeba nosić dziś skrzyneczki"
~ laki
ponad rok temu ocena: 78%  58
dyscyplinarnie kazdego zwolnic co zacznie strajkowac. to jest opuszczenie miejsca pracy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matołek koziołek
ponad rok temu ocena: 36%  57
ty w szkole nie uważał (na wos'ie i historii) bo jak byś uważał to byś wiedział, że prawo strajku jest gwarantowane konstytucją matołku
~ uczennica
ponad rok temu ocena: 75%  56
Niech pokażą karki od wypłat oraz pity jeżeli mają tak mało to może społeczeństwo ich poprze ale jak jest inaczej to pokażą wam nauczycielom środkowy palec.
~ Sorry Belfer :)
ponad rok temu ocena: 83%  55
To było do tych co 18 h w tyg pracują :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dejwid
ponad rok temu ocena: 77%  54
KASA FISKALNA DLA NAUCZYCIELI!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ belfer
ponad rok temu ocena: 80%  53
jestem za
~ belfer
ponad rok temu ocena: 28%  52
i powtórzę to jeszcze raz - nie obchodzą mnie teraz wasze dzieci! mój byt jest zagrożony stale rosnącymi cenami z czego mam utrzymać rodzinę. I proszę nie mówić mi o jakimś powołaniu do pracy nauczyciela - powołanie się skończyło 15 lat temu teraz to praca jak każda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marian
ponad rok temu ocena: 46%  51
Z powołaniem to teraz nawet księdza nie znajdziesz.
~ strajk
ponad rok temu ocena: 24%  50
nie obchodzą mnie wasze ujadania na nauczycieli, nie obchodzi mnie to co piszecie, płaca się należy - wszystko zdrożało, życie zdrożało, nie będzie za 2300 pracować STRAJK i tyle. A wy rodzicie wasze dzieci zabierzcie w końcu to nie nasze a wasze!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do strajk
ponad rok temu ocena: 75%  49
Kto ci każe pracować w szkole. Boże , broń od takich ludzi.
~ Zygmunt
ponad rok temu ocena: 73%  48
Idź już strajkować i nie bądź wulgarna nauczycielko od siedmiu boleści.
~ Hannah Montana
ponad rok temu ocena: 44%  47
Najlepiej zeby nauczyciel jadł to co sam upoluje i zbieral pokrzywy aby miec z czego herbate zaparzyc a do pracy jezdzil na rolkach z Czacza...bo przeciez jego praca to misja i powolanie Natomiast reszta szanownego społeczeństwa bedzie co weekend błądzić bez celu po galeriach handlowych ,opychac sie hamburgerami i kurczakami ,psioczyc że terminal nieczynny lub lot do Grecji odwolali albo ze ktos AUDI przytarl pod bankomatem jak byl wyplacac swiadczenie z MOPS-u Misja i powolanie to nie wolontariat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hannah Montana
ponad rok temu ocena: 40%  46
W moim komentarzu nie było mowy o pracownikach MOPS-u Proszę czytaj dokładnie i ze zrozumieniem Pozdrawiam
~ xxx
ponad rok temu ocena: 75%  45
Co do MOPSU. Czy wiecie ile tam zarabiają? Jakoś nikt się nie interesował, gdy strajkowali. A praca to cud, miód , malina. Zapraszamy nauczycieli. Możecie pracować jako asystenci rodziny. Na pewno będzie wam lepiej.
~ co do zarobków
ponad rok temu ocena: 82%  44
Zapraszam do zapoznania się z oświadczeniami majątkowymi radnych nauczycieli. Wtedy zobaczycie ile zarabiają. No nauczyciele radni proszę pokazać zarobki? Śmiało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hannah Montana
ponad rok temu ocena: 44%  43
Co za bzdura Nie kazdy nauczyciel jest radnym Poza tym po godzinach kazdy moze robic co chce , tanczyc w balecie, kolekcjonowac komary na scianie lub naprawiac odkurzacze jesli umie Nikt mu nie zabroni
~ REWIZOR
ponad rok temu ocena: 72%  42
A NIECH STRAJKUJĄ TYLKO ŻE RODZICE WAM TEGO NIE WYBACZĄ A RZĄD ZNAJDZIE NA WAS SPOSÓB.MAM NADZIEJE ŻE ZA STRAJK NIE DOSTANIECIE ANI ZŁOTÓWKI A CO NIE KTÓRZY ZAPŁACĄ ZA TO WYSOKĄ CENĘ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
ponad rok temu ocena: 24%  41
Żal! Smutne co napisałeś!
~ gzgzgzgz
ponad rok temu ocena: 17%  40
puknij się w ł .....
~ Cytat z klasyka
ponad rok temu ocena: 29%  39
" Nie strasz pan nie strasz bo się pan zes....sz"
~ Liceum
ponad rok temu ocena: 75%  38
Oburzająca postawa tych z których młodzież powinna brać przykład wstyd mi za Was ,ze swojej edukacji może trzech nauczycieli zasługiwało na szacunek i poważanie reszta to wypalone miernoty które z pewnością na żadne podwyżki nie zasługują.Powinno być tak jak w innych zawodach podwyżka ale za wyniki a nie za leżenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wf
ponad rok temu ocena: 81%  37
Podwyżkę dostanie też nauczyciel WF totalny absurd
~ tak
ponad rok temu ocena: 76%  36
A co z wycieczkami? zawiesicie strajk tak jak powiedziała jedna wychowawczyni na zebraniu!! Kpina, zwolnić dyscyplinarnie i koniec
~ Tramp
ponad rok temu ocena: 36%  35
Żenujący poziom dyskusji. Nie ma jak Rawicz nasz kochany Rawicz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grześ
ponad rok temu ocena: 76%  34
W czterech literach im się poprzewracalo. Nikt i nic ich nie obchodzi byle zaspokoić swoje rozbuchane ego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dlugi
ponad rok temu ocena: 84%  33
Do Belfer : jeżeli jesteś nauczycielem to twoje słownictwo temu zaprzecza.Każdy ma prawo strajkować ale termin świadczy o strajku politycznym.Pan Broniarz ma was gdzieś. To Wy stracicie w oczach społeczenstwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Duda nie polityczny ?
ponad rok temu ocena: 31%  32
A gdzie ma ich pan Duda, ten od Solidarności ?
~ Krzysztof
ponad rok temu ocena: 84%  31
Do Belfer - Ty nazywasz się Belfrem? Przykre, że taki ktoś troszczy się i wychowuje nasze dzieci. Cóż za prostacki język i żenujący poziom.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdający
ponad rok temu ocena: 75%  30
Jezeli chcecie sobie strajkujcie, ale jeżeli strajk się na tyle przedłuży że nie będziemy mogli napisać egzaminów w normalnych warunkach, to nie nazywajcie się nauczycielami. Stresujecie nas przed egzaminem!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nieznajomy
ponad rok temu ocena: 84%  29
Każdy mądry z nauczycieli mówi że mało zarabia. A jak ktoś prosi o to żeby pokazali jaką mają wypłatę cisza. Więc jak ktoś da dowód że mało zarabiacie to wtedy strajkujcie ale na razie żaden nauczyciel nie pokazał ile na prawdę zarabia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bolcia
ponad rok temu ocena: 100%  28
Stawki za pracę nauczycieli są jawne. Każdy, nawet niezbyt rozgarnięty, wie, gdzie odszukać informacji, na temat zarobków pedagogów. Tobie się nie udało?
~ Jola
ponad rok temu ocena: 31%  27
Otwórz szerzej oczka, to może, może zobaczysz.
~ Olka
ponad rok temu ocena: 37%  26
Bzdury,bzdury,bzdury!!Wielu nauczycieli pokazalo swoje paski z zarobkami,na przestrzeni ostatnich miesiecy....tylko niektorzy nie chcą tego dostrzec no,bo to trudne do przelkniecia ,że za tak niewiele moża pracowac i spelniac nie tylko wybujale programy MEN ,ale i żądania Rodzicow uczniów-bo to przecież nauczyciel ma nie tylko uczyć, ma także wychowywac ,dbac o jezyk ucznia(a slowa na k...,h... itp sa na porzadku dziennym) a niestety,czegos takiego jak szacunek do dorosłego brak...także w domach uczniow(Rodzice często przy uczniu dyskutują jaki to ten czy tamten nauczyciel jest durny)....
~ Xxxx
ponad rok temu ocena: 28%  25
W tym momencie nie obchodzą mnie wasze dzieci rodzice a moje. Państwo pisoskie zaczęło rozdawać na prawo i lewo i zrobiła się drożyzna. Nie pozwolimy na to by naszym kosztem obdarowywali kogo popadnie czyli wyborców. Strajk będzie długi i nikt nie będzie go przerywać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sylwia
ponad rok temu ocena: 62%  24
Jedź już na długie wakacje, albo weź sobie rok na poratowanie zdrowia, bo widać że z główką coś nie tak pseudo nauczycielu lub nauczycielko. Kim Ty jesteś, żeby nam grozić?
~ Zz
ponad rok temu ocena: 66%  23
Skoro masz dzieci to tez masz 500 plus
~ !
ponad rok temu ocena: 36%  22
Zdrowie, bezpieczeństwo i oświata to filar każdego społeczeństwa. Atakujecie nauczycieli, którzy przez ostatnie 30 lat wykształcili miliony Polaków i to na dobrym poziomie, a dzisiaj zarabiają mniej niż osoby sprzątające szkołę. W kolejce do lekarza czekacie miesiącami i liczycie, że potraktują Was wyjątkowo, bo jego pensja to 2/3 pracownika budowlanego. Oczekujecie bezpiecznego spaceru, gdy służby oferują pracownikom mniej niż zatrudnionym w LIDLU. Za chwilę nie będzie miał nas kto leczyć, uczyć i chronić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lekarka
ponad rok temu ocena: 51%  21
Nie dajmy się skłócić wladzy! Rządzący celowo napuszczają różne grupy społeczne przeciwko sobie, także poprzez zniszczenie autorytetów w oświacie czy sądownictwie, tak łatwiej jest rządzić... Każdy ma w życiu misję do wykonania, ktoś musi być nauczycielem, pielegniarką, ktoś inny kasjerem czy budowlańcem. Każdy także ma prawo godnie żyć i być spełnionym zawodowo. Wszyscy powinniśmy dobrze zarabiać, ale nie kosztem zdrowia i czasu dla rodziny (tak jest w moim przypadku). Osobiście nie wiem jak pracuje się w szkole czy w Lidlu, więc się nie wypowiadam. Irytuje mnie jednak, że My Polacy znamy się na wszystkim: edukacji, prawie, ochronie zdrowia, ekonomii i łatwo komentujemy sprawy, o których nie mamy pojęcia... A przy okazji anonimowo obrażamy kogo chcemy
~ P.P.
ponad rok temu ocena: 74%  20
Z dobrym poziomem...można dyskutować ;)
~ Dlugi
ponad rok temu ocena: 71%  19
18 h tygodniowo 181 dni szkolnych w roku. Miałem szacunek dla mojej szkoły sp3 i nauczycieli. Prawdziwy nauczyciel nie zostawił by swoich uczniów przed egzaminami. Ci co będą strajkować to nie nauczyciele to coś podobnego do pedagoga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dlugi
ponad rok temu ocena: 100%  18
Ok podwyżka ale 40h tygodniowo 26 dni urlopu normalnie a nie pół roku wolne. Podziel jak umiesz zarobek roczny przez przepracowane godziny i sama się zdziwisz ile nauczyciel ma na godzine.
~ Anna
ponad rok temu ocena: 27%  17
Do długi. Zastanów się co piszesz. Prawdziwi nauczyciele za co mają żyć? Każdy chce podwyżki każdy chce w tych czasach godnie żyć. A ty jestes z tych co żywią się powietrzem czy natura. Nigdy nie poszłeś po podwyżkę? Albo oddales ja kiedyś jak dostałeś? Przecież pracujesz z powołania?
~ Bogna
ponad rok temu ocena: 44%  16
Ale glupoty piszesz!!!!!Strach się bac!Nauczyciel tez czlowiek,musi płacić rachunki i miec co do garka włożyc-samą misja sie tego nie da zrobić....
~ UCZEŃ
ponad rok temu ocena: 64%  15
Najbardziej roszczeniowa grupa w Polsce.Brawo dla rządu żadnej podwyżki zwalniać dyscyplinarnie za strajk zero pensji to zobaczymy jak długo wytrzymają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji