Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Sukces utalentowanego jutrosinianina. Wygrał w Rzymie

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    27.06.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 20 / 100%
A A A

Filip Samól zagrał dwa utwory fortepianowe i zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie muzycznym w stolicy Włoch.

Jak mówi utalentowany muzyk, do VII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Rzymie zgłosił się za namową nauczycielki - dr hab. Joanny Balewskiej.

- Konkurs polegał na nagraniu dwóch utworów i wysłaniu ich linkiem przez youtube - wspomina Filip Samól z Jutrosina.

Zagrał dwa utwory: „Rapsodię g-moll op. 79 nr 2” Johannesa Brahmsa oraz „Danse vive” Stefana Kisielewskiego. Z sukcesem.

- Zająłem pierwsze miejsce, zdobywając 91 punktów na 100 możliwych. Byłem oceniany przez członków jury z Włoch, Hiszpanii, Ukrainy i Bułgarii, którzy w opisie pokonkursowym pozytywnie mnie ocenili, ze wskazówkami do dalszej pracy. Było to dla mnie ogromne zaskoczenie, ponieważ grałem w kategorii wiekowej 17-19 lat, a więc byłem najmłodszy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, a opinie jurorów motywują mnie do dalszych ćwiczeń na fortepianie - podsumowuje Filip Samól.

Młody mieszkaniec Jutrosina jest uczniem IV klasy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Uczy się w klasie fortepianu. 
 

 

+ 20 głosów: 20 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gość
miesiąc temu 1
Gratulacje!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji