Sukcesy zawodników Suremu

Sukcesy zawodników Suremu - Zdjęcie główne

Karatecy rawickiego klubu Surem wystartowali w imprezach we Wrocławiu i w Dopiewie. Z obu przywieźli medale.

Na zawodach w stolicy Dolnego Śląska rawiczanie rywalizowali z zawodnikami z 31 klubów z Polski i Czech. Karatecy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zajęli wysokie 8. miejsce w ogólnej klasyfikacji. - Jestem bardzo zadowolony z występu moich zawodników. W czasie pandemii uczestniczyliśmy w wielu sparingach oraz turniejach różnej rangi. Dokładając do tego treningi kilka razy w tygodniu, efekt jest taki jak był zamierzony - podsumował trener Krzysztof Glina.

Wyniki International Karate Wrocław Open Cup:
1. Julian Antonič - złoto kata, złoto kumite
2. Natasza Cichoszewska - srebro U16 kumite, brąz kumite U18
3. Celina Barteczka - srebro kumite U10
4. Maurycy Markowski - brąz kumite U14
5. Jan Szeląg - brąz kumite U10

Rawiczanie przywieźli także krążki z imprezy w Dopiewie. Odbył się tam IV Ogólnopolski Turniej Karate WKF - Empi Cup. Julian Antonič wywalczył: złoto kata (10-11 lat, pasy pomarańczowe i wyższe), złoto kumite (10-11 lat, +32 kg) i brąz kumite (10-11 lat, open). Kolejny krążek z najcenniejszego kruszcu dołożył Jan Szeląg w kata (9 lat i młodsi, pasy pomarańczowe i wyższe). Filip Galer zdobył brąz zdobył w kumite (10-11 lat, open).

W klasyfikacji generalnej, Surem uplasował się na 6. miejscu pośród 28 ekip.

Tekst: Marika Tatarek