Surem znowu triumfował. Pięć krążków dla karateków

Surem znowu triumfował. Pięć krążków dla karateków - Zdjęcie główne

Wiadomości

Podopieczni Krzysztofa Gliny z rawickiego klubu karate Surem po raz kolejny zanotowali wspaniałe występy na ogólnopolski zawodach. Tym razem, wzięli udział w najważniejszych krajowych turniejach w roku, gdzie udało im się wywalczyć 5 medali, w tym aż trzy najcenniejszego kruszcu.

Starsi zawodnicy wzięli udział w rywalizacji na Mistrzostwach Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Legnicy.

Jak powiodło się tam rawickim karatekom? Izabela Szurowska zdominowała rywalki i uplasowała się na pierwszym miejscu w konkurencji kumite kadetek +54 kg. Natomiast, Milena Urbanik wywalczyła brąz w kumite kadetek +54, a Jakub Stankowiak był trzeci w kumite juniorów  +76 kg.

- Na wysokiej, piątej pozycji została sklasyfikowana Julia Piotrowska w kategorii kumite juniorek - 53 kg.  Jestem bardzo zadowolony z występu moich podopiecznych. Są w tej chwili w wysokiej formie, a to dobrze, bo za kilka dni wylatujemy na międzynarodowy turniej Karate 1 na Cypr. Mam dużą nadzieję, że powalczymy tam o wysokie pozycje - podkreślał trener RKK Surem, Krzysztof Glina.

To jednak nie jedyny turniej, w którym wystartowali zawodnicy Suremu. Kolejnym z nich były Międzywójdzkie Mistrzostwa Młodzików, które także organizowane był w Legnicy. To tam, Milenie Piotrowskiej w kategorii kumite młodziczek -40 kg oraz Nataszy Cichoszewskiej w kumite młodziczek +50 kg udało się dołożyć do worka z krążkami dwa złota.

Należy wspomnieć że RKK Surem w klasyfikacji generalnej zajął drugie  miejsce - dodaje Krzysztof Glina.