Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Światłowód i kamery na rawickim OSiR-ze

› Aktualności ponad rok temu    16.04.2019
Anna Siecla
komentarzy 7 ocen 2 / 50%
A A A

Rawicz. Jak mówi dyrektor placówki, instalacja światłowodu usprawni działanie ośrodka. Na basen i na kort będzie można np. wejść za pośrednictwem jednego karnetu.

Światłowód, czyli nośnik, który za pomocą światła transmituje informacje, połączy trzy obiekty: basen, budynek administracyjno-hotelowy oraz korty.

- Łącze internetowe, które mamy obecnie to łącze zwykłe, kablowe, po przewodzie telefonicznym za pomocą technologii vdsl. My funkcjonujemy w elektronicznym systemie obsługi klienta i musimy mieć bardzo dobre połączenie jeśli chodzi o basen i budynek administracyjny, czyli musi zachodzić korelacja systemu między krytą pływalnią a biurem. W momencie, kiedy to „wysiada”, robi się problem - mówi Maciej Szymkowiak, dyrektor OSiR-u.

Światłowód połączy trzy obiekty, ponieważ pojawił się pomysł, by mieszkańcy mogli, na bazie jednego karnetu, korzystać zarówno z basenu, kortów, a w przyszłości także innych usług.

- Będzie można wchodzić na przykład i na basen, i na kort, a wtedy urządzenie sczyta tylko informacje z karnetu. W ramach zadania będzie musiało zostać wykonane, m.in.: przekopanie terenu pod ułożenie przewodu, ułożenie go z budynku przy stadionie przez kort do basenu, podłączenie, montaż urządzeń, ich konfiguracja, a następnie uruchomienie.

Obecnie OSiR czeka na wykonawcę, który chciałby wykonać zadanie. Gdyby udało się wyłonić firmę, ta rozpoczęłaby prace w końcówce maja. Światłowód poprawi stabilność i przepustowość łącza oraz usprawni pracę basenu (kontrola parametrów wody basenowej i systemu wentylacji) oraz komfort klientów. Poprawi się też jakość monitoringu. Pokłosiem inwestycji będzie możliwość zapłaty kartą na basenie czy w hotelu. To udogodnienie może pojawić się już od maja.

Cztery kamery
W planach jest również monitorowanie terenu, za który ośrodek odpowiada. Mają zostać zakupione cztery kamery.
- Jest mały problem z młodzieżą, która przebywa na „górkach” - uważa dyrektor. - Niebawem to miejsce ma zamienić się w plac młodzieżowy i nie wyobrażam sobie, żeby tam miało nie być kamery - dopowiada.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Po co , po co , po co?
ponad rok temu ocena: 100%  7
Czy faktycznie bez tego światłowodu się nic nie da zrobić? Jaki będzie tego koszt?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asdas
ponad rok temu ocena: 100%  6
Może by tak zacząć uwzględniać karty multisport na tym naszym basenie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asfas
ponad rok temu ocena: 100%  5
A może by tak karty multisport zacząć respektowac?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GorkiPark
ponad rok temu ocena: 60%  4
Ten cały dyrektorek to ma wyobraznie typowego esesmana. Juz i tak jest pelno kamer w tym parku, panatwo policyjne JUŻ mamy ale no pewnie lepiej dowalic obywatelom wiecej inwigilacji w imie bezpieczesntwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu 3
nie ma czegos takiego jak to cos cos wspomniałęs wyzej najgodniejsze z godnych ........ nie ma czegos takiego to funkcjonuje fizycznie nic poza tym . mafia chodzi na wolnosci
~ Fgdevcbfyrgrt
ponad rok temu ocena: 100%  2
Gdbs Gsd ff G V Ffgd Cxd xC#'@@)@)=$=.' ' ●□•○●♧⊙
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
ponad rok temu ocena: 88%  1
Znowu kupię karnet na basen i skorzystam z niego 2 razy bo ciągle basen zajęty a pływać na 1 torze w 10 osób nic fajnego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji