Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Szkoła potrzebuje remontów? Burmistrz: nie ma pieniędzy

› Aktualności 10 dni temu    21.05.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 10 ocen 1 / 100%
A A A

JUTROSIN / Wymiana okien, ocieplenie ścian i dachu, modernizacja systemu centralnego ogrzewania oraz powiększenie wraz z zagospodarowaniem i zadaszeniem części boiska - to potrzeby, jakie zgłosił do gminy dyrektor miejscowego zespołu szkół - Jan Borucki.

Jak twierdzi burmistrz Romuald Krzyżosiak, w jutrosińskiej szkole sukcesywnie prowadzone są niezbędne prace remontowe i modernizacyjne.

- Z uwagi na konieczność dostosowania jej do wymogów reformy oświatowej oraz wysokie koszty bieżące utrzymania obiektu, dla zespołu szkół zaplanowano w tegorocznym budżecie kwotę ponad 74 tys. zł - informuje Romuald Krzyżosiak.

W budżecie nie przewidziano za to wydatków inwestycyjnych.

- Zgłoszone przez dyrektora potrzeby materialne w zakresie termomodernizacji budynku szkolnego, powiększenia i zagospodarowania boiska szkolnego czy modernizacji centralnego ogrzewania mogą zostać uwzględnione w planach inwestycyjnych na przyszły rok - pod warunkiem wygospodarowania środków finansowych na ten cel - nie pozostawia złudzeń włodarz.

O ile na duże inwestycje w tym roku szansy nie ma, o tyle zakup pomocy dydaktycznych jest już bardziej realny. Jak twierdzi Romuald Krzyżosiak, ich sfinansowanie będzie możliwe dzięki pozyskaniu środków z najmu pomieszczeń szkolnych przez podmioty prywatne.

- W związku z podjęciem w styczniu przez radę uchwały w sprawie ustalenia minimalnych stawek czynszu za wynajem pomieszczeń szkolnych, spodziewane są zwiększone wpływy z tego tytułu. Za te pieniądze będzie można zakupić komputery, rzutniki i tablice multimedialne - podkreśla burmistrz.

 

Czytaj również:

Szkoła jest zaniedbana? "Jak skansen komuny"? Jak jest naprawdę?

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarek
8 dni temu ocena: 70%  10
Tak,jak kandydował to wszystko mu się takie proste wydawało, a tu zong ,rzeczywistość gościa przerosła i okazała się zbyt rzeczywista
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Luk
9 dni temu ocena: 62%  9
A co przepraszam p. Burmistrz takiego zrobil? Narazie nic nie widac a ciagle tylko slyszymy ze nie ma pieniedzy.Nawet porzadku z pracownikami urzedu nie zrobil bo jak chodzili na zakupy tak chodza wto godzinach pracy a jak cos trzeba zalatwic to strach wejsc tak mila obsluga
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pelasia
9 dni temu ocena: 60%  8
Na nowym burmistrzu nie zostawiacie suchej nitki ,wylewacie na niego pomyje .....żenada z niskich pobudek !!! Ale zastanówcie się , są sprawy i wiele inwestycji , które zostały zaniedbane i nie zrealizowane przez poprzedniego burmistrza /wieloletniego/, który był chyba za długo .Nowy burmistrz rządzi z radą ,nie sam , i pamiętajcie , że tak krawiec kraje jak materiału staje , a z pustego nawet Salomon nie naleje!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dasd
9 dni temu ocena: 44%  7
Jak zawsze nie widzicie co burmistrz zrobił tylko piszecie o tym co jest do zrobienia jak wiece pieniądze z nieba nie lecą ale zawsze musicie komentować jak zawsze w każdych gminach jest dużo so zrobienia Ciekawe czy wy byście rządzili lepiej Myślicie ze nie wiem w gminie są miliony każdy bierze ile chce i nie chcą tego wydawać na gminę ? Otorz nie Także pomyślcie ludzie gmina ma duże długo po poprzedniku A pieniądze z nieba nie lecą a nasz burmistrz i tak dużo zrobił i jeszcze zrobi Ale piszcie piszcie czego to on nie zrobił jeszcze dobrze ze wy u siebie macie tyle pieniędzy ze wam wystarcza na wszystkie potrzeby
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jutrosin
9 dni temu ocena: 76%  6
I jeszcze pomniki smoleńskie, tablice pamiątkowe, sale w styllu glamoor i inne pierdoly a na rynek jutrosinski wstyd wjechac o drogach nie wspomnę. Czy w naszym urzędzie naprawde nikt nie umie napisać wnioskow i korzystać z pieniedzy unijnych? Rozumiem, że trzeba mieć swoj wklad ale ościenne gminy jakoś sobie radzą. Najwidoczniej przerasta to kompetencje pracownikow urzedu. Siedza pierdza w stołki i biorą kasę za co ? WSTYD panie Burmistrzu i rado gmniny. Zamiast pracować i robic cos wspolnie dla naszej społecznosci i gminy uprawiacie jakis cyrk. No ale nic, prędzej czy poźniej beda wybory a ludzie są pamięliwi i zostaniecie rozliczeni ze swojej "pracy".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zzz
5 dni temu ocena: 100%  5
A kto ma te wnioski pisać? Skoro kierownik referatu inwestycji i gospodarki nieruchomościami zajęty jest prowadzeniem firmy i zleceniami na usługi geodezyjne. Na prace na rzecz gminy widocznie brakuje czasu.
~ Jacek
9 dni temu ocena: 36%  4
Aktualnie jest realizowana inwestycja w gminie za kilka milionów, kanalizacja w Szkaradowie i Ostaojach z programu unijnego. A co budrzetu to chyba radni to uchwalają a burmistrz realizuje. Wiec jeśli rada przegłosuje glamur to na drogi i szkoły będzie mniej
~ Kocioł
9 dni temu ocena: 42%  3
Szkoda, że burmistrz nie dostrzega potrzeb szkół , które są bardzo zaniedbane , ale tak to jest kiedy urząd wyremontowany urzędnicy w luksusie A co tam uczniowie ....szkoły mogą zapomnieć o pieniądzach na remonty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
9 dni temu ocena: 60%  2
Raczej urząd nie jest wyremontowany. Zaproszę odwiedzić toaletę męska w urzędzie.
~ ło
10 dni temu ocena: 64%  1
A na kościoły jest kasa .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji