Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Szpital w Rawiczu. Lekarze ginekolodzy i położne złożyli wypowiedzenia

› Aktualności› Samorząd 2 miesiące temu    31.10.2020
Redakcja
komentarzy 79 ocen 33 / 21%
A A A
Szpital Powiatowy w Rawiczu od poniedziałku stanie się placówką jednoimienną Szpital Powiatowy w Rawiczu od poniedziałku stanie się placówką jednoimienną  fot. Archiwum portalu

 RAWICZ  Lekarze oddziału ginekologiczno-położniczego, a także część pielęgniarek i położnych złożyli wypowiedzenia. Informację potwierdził wczoraj po południu prezes szpitala - podczas sesji powiatowej.

Od poniedziałku, 2 listopada, rawicki szpital będzie przeznaczony dla pacjentów z Covid-19. Przygotowywanych jest 100 łóżek. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski. Na jej zmianę - co podkreślał na sesji starosta - liczyć nie można, bo w regionie potrzebna jest coraz większa ilość łóżek covidowych.

Czasowe przekształcenie rawickiego szpitala w jednoimienny oznacza, że nie zostaną utrzymane obecnie funkcjonujące oddziały i pacjenci cierpiący na inne schorzenia niż koronawirus nie będą przyjmowani. O to, kto zapewni im opiekę pytała radna Grażyna Kośmider.

Starosta Adam Sperzyński i prezes szpitala Tomasz Paczkowski powtórzyli wcześniejsze informacje, że chorzy mają być kierowani do okolicznych placówek - głównie do Leszna.

- Dbając o pacjentów covidowych - którzy są teraz bardzo ważni - mam świadomość, że są pozostali pacjenci, którzy chorują na inne choroby. I to jest problem, bo powiat rawicki został pozbawiony dostępu do szpitala - przyznał starosta. 

Prezes szpitala potwierdził, że w Rawiczu utrzymane mają zostać „wieczorynka” oraz poradnie, które są lokowane w budynku centrum rehabilitacji. Starosta natomiast przekazał, że rozważano pozostawienie oddziału ginekologiczno-położniczego. Jednak - jak relacjonował - po konsultacji z pielęgniarką epidemiologiczną ze specjalistycznego szpitala im. Józefa Strusia w Poznaniu, a także wewnętrznych analizach, uznano, że ryzyko przenoszenia koronawirusa byłoby zbyt duże. - W związku z tym, takiej decyzji nie byliśmy w stanie podjąć - powiedział Adam Sperzyński. - Zdajemy sobie sprawę ze złych konsekwencji - dodał.

Jak się okazało, wczoraj lekarze z tego oddziału złożyli wypowiedzenia. Jak twierdzi prezes - właśnie ze względu na przekształcenie placówki. - A oprócz tego, kilkanaście osób personelu średniego, w tym część położnych i część osób, które są w wieku emerytalnym i wspierały nas jako pielęgniarki na oddziałach - przekazał Tomasz Paczkowski, odpowiadając na pytanie radnego Marka Heinze.

Jak doprecyzowała, w rozmowie z portalem, wiceprezes Ewa Kaźmieruk - wypowiedzenia złożyło 18 osób, w tym 6 lekarzy ginekologów i 7 położnych.

- Mam nadzieję, że uda się zawalczyć o tę załogę - wyraził nadzieję starosta.

Tomasz Paczkowski przekonywał podczas sesji, że zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom szpitala jest priorytetem. To wymaga sporych nakładów. Radni zdecydowali wczoraj o przeznaczeniu z budżetu powiatu 300 tys. zł. 

Samorządowcy - komentując obecną sytuację w służbie zdrowia - byli zgodni, że personel pracujący w szpitalu, zespołach ratownictwa medycznego, ale także w domach pomocy społecznej należy wspierać, bo sytuacja jest niezwykle trudna i obciążająca. 

- Apeluję, by mimo wszystko nie negować, nie hejtować, ale wspierać - podkreślił przewodniczący rady powiatu Roman Sidor.

Szerzej na temat tego, jak od poniedziałku będzie funkcjonował szpital, czy nie będzie problemu z przyjmowaniem pacjentów z powiatu rawickiego w okolicznych placówkach i, co z kadrą rawickiej lecznicy będziemy informować w najbliższym wydaniu „Życia Rawicza”.

 

+ 7 głosów: 33 (21%) 26 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (79)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ww
2 miesiące temu ocena: 96%  79
Sperzynski tego Mieszkańcy ci nie zapomną. Oddałeś szpital bez walki. Co z Ciebie za cienki Starosta. Jak zadbales o Nasze zdrowie? Sługus PiSu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grażyna
2 miesiące temu ocena: 95%  78
Srarostowie Sperzynski zPSL Moryson co zrobiliscie z naszym szpitalem.Dzieci wam nie zapomną.
~ Wyborca
2 miesiące temu ocena: 100%  77
Pisowska bezczelność nie liczenie się z niczym ani z nikim
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zena
2 miesiące temu ocena: 94%  76
Po co sie wysilac z pisaniem komentarzy skoro wiekszosc usowaja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ grazyna spod pierzyny
2 miesiące temu ocena: 82%  75
skoro nie bedzie oddaziału położniczego to chyba logiczne ze się zwolnili
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ joanna
2 miesiące temu ocena: 94%  74
słuzba zdrowia to praca jak kazda inna . Nie niewolnictwo . Gdyby było super - nie odchodziliby . W innych placówkach przyjma ich z otwartymi rekami
~ naJ
2 miesiące temu ocena: 81%  73
Dziękuje za troskę i duże starania, burmistrzowi i staroście za tak pilne przekształcenie szpitala w Rawiczu w Covid-owy. Mam nadzieje ze ich żony i dzieci nigdy nie będą w sytuacji w której nie wiadomo gdzie maja rodzic i czy ich przyjmą. Czy to pierwszy krok żeby później przekształcić szpital w prywatną placówkę ? Odwrócenie uwagi strajkiem kobieta i szpital po cichu sprzedany!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Black Angel
2 miesiące temu ocena: 16%  72
Pojadłem cugsów koczeladowych i teraz idę pojeździć na sankach. Ktoś się przyłączy?,zrobimy kulig.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Natychmiast
2 miesiące temu ocena: 85%  71
Starosta i burmistrz do odwołania!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jasne
2 miesiące temu ocena: 82%  70
PisLand to kraj w którym kupuje się więcej limuzyn rządowych niż respiratorów. ⚡
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vx
2 miesiące temu ocena: 95%  69
obok szpitala pusty budynek po internacie !!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ grazyna spod pierzyny
2 miesiące temu ocena: 83%  68
dokladnie jest też tesco małoby bylo miejsca na szpital?
~ Xxx
2 miesiące temu ocena: 89%  67
Zobaczcie co zrobiliście z lekarzami i załogę i pacjentami dla dużej kasy...ta duża kasa za szpital dowodowy powinna wam wyjść bokiem ..jestescie gorsi niż politycy..liczy się pieniądz nad dobro innych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SX
2 miesiące temu ocena: 62%  66
LIKWIDACJA SZPITALA W RAWICZU i GŁODOWE PENSJE TO POWÓD DO STRAJKU GENERALNEGO W RAWICZU A NIE ROZWUDZRZONE 15 LATKI
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiciu
2 miesiące temu ocena: 85%  65
Doświadczenie zwiazane z problemami z własnym dzieckiem wiem, że Gostyń ani Leszno na słowo Rawicz reagują brakiem miejsc w szpitalu. Jeździliśmy z synem, który miał złamaną z przemieszczenie rękę bez skutku. Dopiero Ostrów przyjął
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Popierający zwolnienia
2 miesiące temu ocena: 86%  64
A dlaczego personel dowiedział się o przekształceniu tydzień przed faktycznym przekształceniem? Przecież wiadomo, że preses szpitala decyzję trzymał w tajemnicy bo gdyby powiedział o tym wcześniej to już dawno posypałyby się wypowiedzenia a tak przynajmniej mam personel na 3 miesiące bo okres wypowiedzenia. Druga sprawa, że za pieniądze które zarabia średni personel medyczny w tej placówce to bym z łóżka nie wstał. Wszędzie gdzie personel został skierowany do walki z covid19 podwyżki były o 100% natomiast w Rawiczu 50% i teraz pytanie do kogo idzie drugie 50%. Panie prezesie zmarnował pan (celowo z małej) dekady pracy oddanego personelu medycznego dla swoich własnych pieniędzy! To nie pan będzie miał styczność z chorymi pan będzie sobie siedział w biurze i liczył pieniądze... Były by tylko nie musiał pan skorzystać z pomocy szpitala bo z tego co widać za chwilę nie będzie miał tam kto pomagać!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawicka Bieda
2 miesiące temu ocena: 74%  63
Czy kto mi wytłumaczy dlaczego w naszym regionie są tak niskie płace ? Rawicz to tylko firmy płacące coś w okolicach najniższej krajowej i to jeszcze za trzyzmianową pracę. Kiedyś były 50% i 100% dziś jest bieda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Thom
2 miesiące temu ocena: 85%  62
RWicz głosował za Pisem no to teraz ma. Leczcie się w lesie pisiorki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lech Bolek II
2 miesiące temu ocena: 61%  61
PiS =PO takie samo zło
~ Ada
2 miesiące temu ocena: 95%  60
Czy to logiczne, zeby specjalistow ginekologów, ktorych w kraju znaczaco brakuje , nie wykorzystywac zgodnie z ich kwalifikacjami ? Likwidowac dzialający oddzial wraz z porodówką pozbawiając Rawicz fachowej pomocy? Poród to nie zabieg, który mozna przełozyć na póziej a pacjent moze poczekac. Zmarnowano wysoce specjalistyczny oddzial. A szpital i tak nie jest przystosowany , jako zakazny, trzeba dopiero go zorganizować , przerabiając wszystko wewnatrz. Mozna bylo do celow covidowych wykorzystac jakis inny obiekt i w niego władować pieniądze na adaptacje .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ grazyna spod pierzyny
2 miesiące temu ocena: 63%  59
dokladnie przecieżporodówka byla na piętrze mogli parter zrobić covidowy a resztę zostawić co za paranoja beda kowidowców z całego województwa nam zwozić z nas z innym schorzeniem zaden szpital nie wezmie
~ Aga
2 miesiące temu ocena: 40%  58
A dlaczego zostawić ginekologię, a nie np. chirurgię i pediatrię? Tylko dlatego, że ktoś ma monopol w tym zakresie na tym terenie i traktuje szpital jako swoje zaplecze?
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 77%  57
***** ***
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PIS=PO
2 miesiące temu ocena: 55%  56
LE TEŻ ***** ** BO TO TAKIE SAMO ZŁO !!!
~ Serce
2 miesiące temu ocena: 88%  55
Mówi się o tym ,że i leszno będzie musiało utworzyć cowidowe miejsca, straszne czasy nadchodzą . Bądźcie zdrowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ efekty
2 miesiące temu ocena: 92%  54
No i wyszła nam bokiem koalicja Adasia i Jakuba z pisem... za błędy trzeba płacić, szkoda, że naszym kosztem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kot Może Zostać
2 miesiące temu ocena: 87%  53
Zanim jeszcze zablokują telefony komórkowe życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kobieta
2 miesiące temu ocena: 84%  52
co do PIS-u - ...sami sie nie wybrali...tylko wiekszosc ziomów...ci i inni ...ktorzy wyciagaja łapki po kase z programu " plus"...to teraz kiedy PIS sie nie podoba...oddać kase, albo jej nie pobierać...bedzie na słuzbe zdrowia...i co...pluc to sie pluje a za plecami kase bierze...od tych na ktorych sie pluje to dopiero obłuda....jak niektorzy tacy zatroskani o losy kraju...nie brac kasy co miesiąc 500 zł na dziecko...nie brac kasy na " plecaczki"...nie chodzić na zwolnienia w ciąży, ktora nie jest chorobą , a po pol roku wracac do roboty., coz m[marzyc moze kazdy, narod obłudny i przewrotny , a młodzież na ulicach nieodpowiedzialna i niedorosła nawet do " dowoduu osobistego", zal patrzec na tych omotanych młodych ludzi, ktorych " nawiedzeni" i opetani nienawiścia wykorzystuja ich do własnych politycznych celow, slepota i brak refleksji prowadzi do tego co widac na ulicacjh...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Black Angel
2 miesiące temu ocena: 34%  51
Szykować cukieraski bo idę zbierać.lubie koczeladowe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ chrupek
2 miesiące temu ocena: 45%  50
A szpital w Górze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawicz
2 miesiące temu ocena: 94%  49
Budynek Tesco stoi pusty. To wynająć go na szpital covid a nasz zostawić ze wszystkimi oddziałami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Doktor
2 miesiące temu ocena: 92%  48
100% racji . Wiadomo, że w marketach covid nie atakuje wiec ludzie by szybciej zdrowieli
~ Ggg
2 miesiące temu ocena: 89%  47
Leszno??? Jak w lesznie nie ma miejsca..... Sami kłamcy :/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanka
2 miesiące temu ocena: 88%  46
Covidu nie było to Leszno nie chciało rawiczan a teraz pewnie już na nas 'czekają' ..., A Prezes przyznałby się ile dostał KASY za ten myk
~ Rawiczanin
2 miesiące temu ocena: 88%  45
To nie wojewoda zdecydował o tym szpitalu to prezes i cała reszta wnioskowali o to że chcą a wojewoda tylko dał zgodę. Zobaczymy kto będzie pracował za marne grosze oni chyba nie wiedzą co ich czeka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanka
2 miesiące temu ocena: 90%  44
Raczej, że musieli wnioskować!! Co prezes chciał 10 łóżek,dla covidowców ? Kto ma w to uwierzyć.. Zwłaszcza, że z wojewoda są na dobrych relacjach
~ Maka
2 miesiące temu ocena: 79%  43
A skąd ma Pan takie informacje?
~ Dr. Ozda
2 miesiące temu ocena: 78%  42
Skąd takie informacje? Prezes szpitala i staristwo przecież mówią, że mają nakaz od wojewody. No chyba że ktoś chciał się przyplusować i się porobiło
~ Ble
2 miesiące temu ocena: 56%  41
Pan starosta niech szuka może konkretnych lekarzy a nie tak jak oni zaśpiewają to tak robi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hipokrates
2 miesiące temu ocena: 64%  40
Jeszcze nie tak dawno raczyliście tych lekarzy i personel plackami. A oni siedzieli pozamykani w swoich pokoikach i mówili w to mi graj. Pasowała taka "praca".Teraz kiedy naprawdę są potrzebni to biorą nogi za pas i uciekają. A co z przysięgą Hipokratesa?!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jhg
2 miesiące temu ocena: 86%  39
Za to, że nie ogarniacie sytuacji kryzysowych wypie...........!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
2 miesiące temu ocena: 84%  38
W stolicy narodowy przerobili na szpital covidowy to u nas niech tesco przerobią a nie nam szpital zabierają jak już lepszych pomysłów nie mają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
2 miesiące temu ocena: 100%  37
Czlowieku na narodowym tylko 100 łóżek to propaganda. Bedziemy umierać pod plotem
~ Kuba
2 miesiące temu ocena: 40%  36
Przecież na narodowym nie ma żadnego szpitala
~ Alex
2 miesiące temu ocena: 63%  35
to jest po to zeby innych nieleczyc na kowid beda mieć 30 chorych i wolna amerykanka
~ pieleg
2 miesiące temu ocena: 79%  34
Zabrakło odpowiedniego dialogu z pracownikami służby zdrowia, tam już od dawna, źle się działo, lekarze bardzo narzekali na władze powiatowe i odchodzili , teraz zbieramy efekty tego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pacjent
2 miesiące temu ocena: 78%  33
A ja apeluje do władz, żeby zamiast jęczeć, że ktoś na nich hejtuje wzięli się do roboty i podjęli konkretne działania dla dobra mieszkańców i chorych a nie wykonywali tylko polecenia z góry.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ,.,
2 miesiące temu ocena: 86%  32
Z JAKIEJ GÓRY ? PRZECIEŻ W GÓRZE NIE MA SZPITALA !
~ Wyborca
2 miesiące temu ocena: 80%  31
A tak się garneli do tych stanowisk pisowcy i wszelkiego rodzaju sprzedawczyki, teraz przychodzi czas, gdy trzeba się zmierzyć z realnymi problemami, ich nieudolność może po prostu kosztować życie wielu ludzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kobieta
2 miesiące temu ocena: 50%  30
...sami sie nie wybrali...tylko wiekszo,,sc ziomów...ktorzy wyciagaja łapki po kase z programu " plus"...to nteraz kiedy PIS sie nie podoba...oddać kase...bedzie na słuzbe zdrowia...i co...pluc to sie pluje a za plecami kase bierze...od tych na ktorych sie pluje to dopiero obłuda
~ as
2 miesiące temu ocena: 80%  29
PiS prowadzi Polskę do katastrofy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Belzebub
2 miesiące temu ocena: 57%  28
No co ty...
~ kobieta
2 miesiące temu ocena: 56%  27
...sami sie nie wybrali...tylko wiekszosc ziomów...ci i inni ...ktorzy wyciagaja łapki po kase z programu " plus"...to teraz kiedy PIS sie nie podoba...oddać kase...bedzie na słuzbe zdrowia...i co...pluc to sie pluje a za plecami kase bierze...od tych na ktorych sie pluje to dopiero obłuda....jak niektorzy tacy zatroskani o losy kraju...nie brac kasy co miesiąc 500 zł na dziecko...nie brac kasy na " plecaczki"...
~ Wtf
2 miesiące temu ocena: 70%  26
Pielegniarka nie jest personelem średnim. Ani położna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 63%  25
Nie rozumiem wszyscy ubolewają ale większość ciągle narzekała na szpital jak i jego personel trzymam kciuki za służbę zdrowia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BEZ ŻADNYCH SZANS
2 miesiące temu ocena: 76%  24
BO BYŁO ŹLE A TERAZ NIE MA JUŻ NIC !!! ROZUMIESZ CZY BRAK CI MÓZGU ?
~
2 miesiące temu ocena: 86%  23
Chcieli kase zarobić i po co im to bylo a tu nie będzie miał kto leczyć i się opiekować pacjentami. Pandemia minie będzie za chwilę zamknięty szpital jak w Górze. W razie jakiejkolwiek pomocy nie będzie szpitala w pobliżu. Masakra co się dzieje w ostatnim czasie. Zenujace
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ziom
2 miesiące temu ocena: 71%  22
No trawa skoszona, jeszcze chaszcze popale i gitara
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawi
2 miesiące temu ocena: 92%  21
Szpital może zostanie ale personel już nie wróci jak znajdą pracę gdzie indziej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ =========================
2 miesiące temu ocena: 85%  20
Chore pomysły Jareczka pociągnęły pis na dno. Już chyba kot sraczkę dostał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
2 miesiące temu ocena: 78%  19
Gdyby Jarek kiedyś ruchał, to by dzisiaj kobiet słuchał...
~ ...
2 miesiące temu ocena: 85%  18
To już jest koniec...
~ tchórze
2 miesiące temu ocena: 86%  17
A gdzie są władze Rawicza? Pochowali się bo trzęsą portkami. Gdzie ci radni od qbika? Gdzie starosta i lokalne władze pisu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ VV
2 miesiące temu ocena: 63%  16
https://www.rawicz24.pl/artyku... "Prowadziliśmy wcześniej rozmowy w celu utworzenia kilkunastu miejsc dla pacjentów dotkniętych koronawirusem, ale nie deklarowaliśmy innych form współpracy, ani całkowitego przekształcenia - twierdzą starosta Adam Sperzyński i prezes szpitala - Tomasz Paczkowski. "Z drugiej strony to efekt zaufania do lokalnych władz i władz szpitala. Byłem w Rawiczu, spotykałem się z samorządowcami, rozmawiałem z mieszkańcami i wiem, że w Rawiczu są ludzie, na których można polegać - - mówi w wywiadzie dla "Życia" wojewoda Łukasz Mikołajczyk"".
~ jak gdzie są?
2 miesiące temu ocena: 51%  15
To nie jest wina starosty, ponieważ tak zadecydował Wojewoda. A radni gminy, no cóż, jeden je podczas sesji, inny patrzy a reszta. Nie wiadomo gdzie jest
~ B.
2 miesiące temu ocena: 59%  14
Czyli jakby wybuchła wojna to żołnierze powinni się zwalniać? Skoro lekarze uciekają przed chorymi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M.
2 miesiące temu ocena: 60%  13
Więc idąc dalej w ton, skoro są braki kadrowe u medyków niech w ramach "służby dla narodu", bo taki zawód to "powołanie" idą wszyscy medycy zasiadający w rządzie! A trochę się ich tam znajdzie. Proponuję od razu wszystkich na narodowy lub do szpitali jednoimiennych, w Rawiczu na przykład.. Teraz każda para rąk się przyda w takich miejscach.
~ M.
2 miesiące temu ocena: 64%  12
Patrząc na wyposażenie wotów i wojska to nie był by to taki głupi pomysł. Wszystko ładowane w woty, to woty chociaz w pierwszej linii powinny się wykazać. Zamiast wyposażyć standardowo jak na nasze czasy wojsko regularne lepiej było stworzyć sobie pisowskie weekendowe maskotki.
~ Zalamana
2 miesiące temu ocena: 72%  11
Nie ma tych chorych jak leczyć, dostają tylko tlen i czeka się na ich smierć. Leki podawane sa na lagodzenie objawów i tyle. Ci pracownicy nie chcą w tym uczestniczy.
~ B.
2 miesiące temu ocena: 38%  10
O jakiej odpowiedzialności mówisz?
~ Odp
2 miesiące temu ocena: 71%  9
Ginekolog czy polozna, którzy nie maja kompetencji pracy z takimi pacjentami maja zostawać? Ponosić odpowiedzialność za to? Wszystkie kompetencje nabyli tylko na czas pandemii. Nie dziwie się, ze odchodzą wręcz popieram ich decyzje.
~ Marii
2 miesiące temu ocena: 58%  8
Ten oddział to i tak porażka. Jak cały szpital w Rawiczu. Może jak wszystko się unormuje będą normalnie lekarze który ogarniają co i jak a nie tylko udający specjalistów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 66%  7
Brawo lekarze i ekipa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FAKTY
2 miesiące temu ocena: 41%  6
Dz.U.2020,1845 t.j. Akt obowiązujący Art. 36. [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego] 1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków. 2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej. 3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w za
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FAKTY
2 miesiące temu ocena: 47%  5
5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie. 6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej. 7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa. 8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody. Czytaj więcej na Prawo.pl:
~ ()
2 miesiące temu ocena: 80%  4
Polska w rozsypce, pis won!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do gamonia
2 miesiące temu ocena: 37%  3
Ta bo w innych krajach też rządzi PiS xd
~ nie dla pisu
2 miesiące temu ocena: 69%  2
Z Rawicza też won pisuary