Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Takie zachowanie może zakończyć się tragicznie. Nie wrzucaj nikogo do wody

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    10.08.2020
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KWP w Poznaniu
 

Lato w pełni. Synoptycy przewidują upalną pogodę wielu z nas będzie chciało wypoczywać nas wodą. Przebywając nad wodą trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

 

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przypominają, że woda to żywioł i w trakcie korzystania z uroków lata należy bardzo uważać.


- Kąpiele i zabawa w wodzie to forma rekreacji od zawsze związana z sezonem letnim oraz wakacjami. Wejście do wody stwarza jednak pewne zagrożenia, z którym należy się liczyć. Dlatego nigdy nie wrzucaj i nie wpychaj do wody stojących na pomoście znajomych lub przyjaciół! Są to sytuacje, w których osoba zaskoczona zajściem zachowuje się chaotycznie i natychmiast wpada w panikę. Takie osoby stanowią również potencjalne zagrożenie dla innych osób pływających, ponieważ osoba wepchnięta do wody próbując walczyć o życie może je również utopić - informuje policja.

 

Policyjni wodniacy przypominają, że flaga czerwona oznacza zakaz wchodzenia do wody, ze względu na panujące warunki, w których trudne jest niesienie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia. Natomiast brak flagi na maszcie informuje, że nie jest prowadzony nadzór ratowniczy.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!