Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Teren po jednostce wojskowej został sprzedany

› Aktualności 7 miesięcy temu    25.01.2020
Dawid Bela
komentarzy 2 ocen 3 / 33%
A A A

Za ponad 900 tys. zł gmina sprzedała teren przy ul. Saperskiej, po byłej jednostce wojskowej. Nabywcą jest firma z Leszna. Jakie plany ma inwestor?

Obszar, który został wystawiony na sprzedaż dziś pełni funkcję parkingu. Dla tego terenu nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W studium działka przeznaczona jest pod usługi. Sąsiaduje z czterema blokami komunalnymi i można do niej dojechać zarówno od strony ul. Grota-Roweckiego, jak i Saperskiej. Gminie teren udało się sprzedać za drugim razem.

Pierwszy oferent się wycofał
Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. To dlatego, że potencjalnie zainteresowany oferent, który uiścił wadium, nie przystąpił do licytacji. - Liczę na większe zainteresowanie w kolejnym podejściu - stwierdził wówczas burmistrz Grzegorz Kubik.

Drugi przetarg
Kolejne postępowanie ogłoszono w końcówce sierpnia minionego roku. Do przetargu przystąpił tylko jeden oferent - firma FINDO INVEST Spółka z o. o. Spółka Komandytowa z Leszna. Zaoferowała kwotę 917.840 zł i to ona kupiła działkę.

Co tam powstanie?
Z inwestorem udało nam się skontaktować, jednak - póki co - firma nie chce podzielić się informacją o planach wobec terenu w Rawiczu.
- Chcemy, żeby powstały tam budynki wielorodzinne. Zakładaliśmy to już w momencie sprzedaży tej nieruchomości. Z tego co wiem, inwestor w takim właśnie celu ją zakupił. A czy to będzie jeden budynek czy więcej? Zobaczymy. Musi on być jednak dostosowany do sąsiadującego budownictwa - mówi Grzegorz Kubik, burmistrz gminy Rawicz.
 

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jaja sobie robią.
7 miesięcy temu ocena: 100%  6
Już po samej nazwie firmy widać że kupiła go tylko po to by na tym terenie zarobić. Jak można sprzedać za takie marne pieniądze teren w centrum miasta, bez planu zagospodarowania, a ludziom wciskać kit że nie ma terenów pod budowę bloków. Panie Kubik i Silni radni może czas zacząć myśleć o ludziach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
7 miesięcy temu 5
Dziękujęmy Junikowo za podwyżki za odpady, na które się zgodził. Czyli ciąg dalszy ,ja nic nie mogę,. Tragedia
~ Dziękujemy PIS-owi za podwyżki!!!!!!
7 miesięcy temu ocena: 56%  4
Dziękujemy PIS-owi za podwyżki!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PiS Fan
7 miesięcy temu ocena: 54%  3
PiS ma rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej!!!
~ JKM
7 miesięcy temu ocena: 31%  2
Czekam i się nie mogę doczekać
~ 100/100
7 miesięcy temu ocena: 56%  1
Czuję że to wszystko skończy się na ulicy. Ludzie tego nie wytrzymają i niektórym otworzą się oczy.