Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

To było głośne powitanie. Nowy wóz bojowy w Miejskiej Górce [WIDEO, FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    26.10.2019
Dawid Bela
komentarzy 4 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. D. Bela

Takiej fety w Miejskiej Górce już dawno nie było. Wczoraj, druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej przyjechali nowym autem. Kosztowało ponad 750 tys. zł.

 - W mieście będzie głośno i jasno - zapewniali w czwartek przedstawiciele OSP Miejska Górka. Jak się okazało w piątek, mieli rację.

Dzień otwarty
Po godzinie 12.00 na placu pod remizą zrobiło się gwarno. Przyszli pierwsi goście, którzy chcieli poznać pracę strażaków ochotników od kuchni. Przez kilka godzin odwiedzających nie brakowało.

Przyjechali w asyście
Po pieczołowitych przygotowaniach, nastąpił punkt kulminacyjny. O godz. 18.00 druhowie z Miejskiej Górki, przy dźwięku syreny alarmowej w asyście policjantów i sobiałkowskich ochotników, przyjechali nowym volvo. W ceremonię powitania zaangaowżały się dziesiątki osób, a i wielu mieszkańców, ustawionych na Placu Korczaka, przyglądało się tej uroczystości.

Zakup nowego wozu bojowego był możliwy dzięki środkom: Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (250 tys. zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (110 tysięcy złotych) i gminy Miejska Górka (399.771 zł). Łączny koszt to: 759.771 zł. 

Zobacz materiał wideo.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  Strażaków ochotników to ja szanuję ...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kol
  ponad rok temu ocena: 63%  4
  A gdzie był Pan PROBOSZCZ - czy strażacy nie zebrali kasy na kropidło ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ks. Proboszcz
  ponad rok temu 3
  Tak się składa, że poświęcenie pojazdu będzie miało miejsce podczas jego oficjalnego przekazania. Kropidło jest, więc nie trzeba go kupować. Święcenie pojazdu jest bez żadnej ofiary.
  ~ Lucy
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  Osp KSRG Rawicz kiedy dostanie auto. Jest jako pierwsze w Krajowym Systemie i co? Nie odpowiednie osoby na nie odpowiednich stanowiskach nie mają pojęcia o niczym. Szkoda że mnie na zebraniu nie wolno być. Izbice i Sarnowa 2 przydupasy a reszta gdzie? Może się pojawię w poniedzialek
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ob
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Piękny wóz!!! Piękne powitanie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji