Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Trener zostaje. "Jesteśmy w stanie powalczyć o wyższe cele"

› Aktualności 11 miesięcy temu    3.07.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A

Jerzy Radojewski zostaje na stanowisku trenera seniorów Rawii Rawicz. To już jego szósty z rzędu sezon w roli szkoleniowca rawickiej ekipy.

Poprzedni sezon, pomimo wcześniejszych zapowiedzi i aspiracji, nie był najlepszy w wykonaniu rawiczan. Rawia Rawicz po zanotowaniu 11 zwycięstw, 4 remisów i 15 porażek, uplasowała się na 11. lokacie w tabeli ligi międzyokręgowej, a do lidera rozgrywek - Pogoni Lwówek - traciła aż 30 punktów.

- 11. miejsce nie zadowala, niemniej na tą lokatę złożyło się wiele czynników, m.in. sytuacja kadrowa, na którą wpływ miała reforma administracyjna rozgrywek - podkreśla w rozmowie z „Życiem” Jerzy Radojewski i dodaje:

Nie da się ukryć, że przez te kilka lat człowiek się w jakiś sposób związał z ludźmi, z zespołem i całym środowiskiem. Cały czas jestem zdania, że materiał, którym dysponuję, pomimo osłabień kadrowych, personalnych, jest w stanie powalczyć o wyższe cele i ma zdecydowanie wyższe aspiracje. Stąd także decyzja o pozostaniu - wspomina szkoleniowiec.

Jak zaznacza Jerzy Radojewski, decyzja o pozostaniu w drużynie Rawii nie zapadła w ostatniej chwili, a informację o tym przekazał swoim podopiecznym zdecydowanie wcześniej.

- Pojawiały się teorie, że po sezonie odejdę. Była w tym garść prawdy, bo Piast Poniec faktycznie próbował przeprowadzić ze mną rozmowy i prosić o współpracę, jednak ona z różnych względów nie mogła się odbyć - przyznaje trener Rawii Rawicz, któremu jak na razie trudno jest mówić o planach na kolejny sezon.

- Zobaczymy, co uda nam się zrealizować. Na pewno cele mamy ambitniejsze niż 11. miejsce czy środek tabeli. Myślę, że połowa tabeli to dla nas zasięg bezproblemowy - twierdzi Jerzy Radojewski.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
11 miesięcy temu ocena: 80%  4
Brak sponsorów perspektyw dobrych graczy miasteczko ponad 20 tys. a wiecznie gramy z samymi wiochami totalna amatorka nie czarujmy sie!!! Wystarczy spojrzeć za miedze do Piasta Żmigród przez ostatnie pare lat jaki postep i rozwój
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wks
11 miesięcy temu ocena: 0%  3
Piast Żmigród w 90 % bazuje na zawodnikach sprowadzonych, ze Żmigrodu praktycznie nie ma grajków, poza Mazurkiem jak się nie mylę. Teraz Piast ma swoje 5 minut, ale lata temu to Rawia była w prawdziwej 3 lidze i cały powiat był dumny, i o ile wiem grali tam w głównej mierze zawodnicy z Rawicza. Z czego wiem część Żmigrodzian nie są zwolennikami grania ludźmi tylko z poza gminy. Awans wywalczyli do 4, potem 3 ligi zawodnicy rodem ze Żmigrodu. Następnie zmieniono politykę i ci zawodnicy albo już nie grają w piłkę albo grają w innych klubach.
~ Kibic
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
Pan nie ma uprawnień trenerskich więc albo Rawia albo nic Praktyk bez minut na boisku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakub95
11 miesięcy temu ocena: 80%  1
Jeśli nie zmieni swojego zachowania wobec piłkarzy to ja tym chłopakom współczuje...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji