Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Trochę o zazdrości, trochę o miłości [FOTO]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    12.05.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przedstawienie było dobrze zagraną, bezpretensjonalną komedią	Przedstawienie było dobrze zagraną, bezpretensjonalną komedią  fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W rawickim domu kultury w spektaklu teatralnym „Związek otwarty” wystąpili aktorzy Teatru na Peryferiach z Brzeźna. Komedia wyszła spod pióra Dario Fo (laureata literackiej nagrody Nobla) i jego żony, Francy Rame.

Kanwą sztuki są trudne relacje znudzonego sobą małżeństwa. Mężczyzna wdaje się kolejne romanse, kobieta z konieczności to toleruje, ale mocno przeżywa. Z inicjatywy mężczyzny umawiają się na wolność w swoich poczynaniach, czyli tytułowy „związek otwarty”. Kończy się to ostentacyjną zazdrością męża i pogodzeniem pary. Puentą sztuki są słowa wypowiadane przez bohaterkę przedstawienia:

- Związek otwarty, może być otwarty tylko po jednej stronie, stronie mężczyzny. Jeśli jest otwarty po obu stronach, robi się przeciąg!

Spektakl był zagrany bardzo dynamicznie i rozbawił rawicką publiczność. Aktorów nagrodzono zasłużonymi, długimi brawami.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!