Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Trwają upały. Zobacz jakie warunki panują w nagrzanym aucie [FILM]

› Aktualności› Wydarzenia 16 dni temu    30.07.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. SIEMA TV

Najbliższe dni zapowiadają się słonecznie i upalnie. Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie oraz rozwagę.

- Nawet, jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy dzieci czy zwierząt w zamkniętym samochodzie - przypominają policjanci.

Wystarczy kilka minut, by temperatura wewnątrz pojazdu wzrosła nawet do 70 stopni.

Bloger, prowadzący na Youtube kanał KUMATY przeprowadził z przyjaciółmi eksperyment. 
Zamknęli się w samochodzie podczas upału na godzinę. 
Niech ten film będzie przestrogą dla wszystkich, którzy lekceważą wysokie temperatury.- Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia - czytamy w policyjnym komunikacie.

Widząc osobę czy zwierzę, które znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, należy poinformować o tym policję. Wystarczy zadzwonić pod numer 112 i pozostać na miejscu do czasu przyjazdu służb.

Pamiętajmy też o tym, że jeśli w naszej ocenie dłuższe pozostawanie dziecka czy zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mamy prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu - podsumowują funkcjonariusze.

ZOBACZ FILM OPUBLIKOWANY PRZEZ POLICJĄ ŚWIĘTOKRZYSKĄ
 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tom
15 dni temu ocena: 100%  2
Wielkie mi haloo... Ciekawe co by powiedzieli jakby 12 godzin pracowali w długich spodniach butach roboczych(BHP) w sprzęcie budowlanym bez klimatyzacji. Godziny by nie wytrzymali pedanty...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cov19
15 dni temu ocena: 67%  1
Trwaja upały A z kurnika wali że okna nie można otworzyc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji