Trzecie z rzędu zwycięstwo Pelikana [FOTO]

Trzecie z rzędu zwycięstwo Pelikana [FOTO] - Zdjęcie główne

Red Box klasa okręgowa. Zawodnicy Pelikana Dębno Polskie podtrzymali dobrą passę. Wygrali trzeci mecz z rzędu, nie tracąc ani jednej bramki.

W sobotę do Dębna Polskiego przyjechali piłkarze Wisły Borek Wielkopolski. Mecz był prowadzony na grząskiej murawie. Zawodnicy obu zespołów mieli kłopot z płynnym rozgrywaniem akcji. Poślizgów nie brakowało.

Lepiej w tych warunkach odnaleźli się gospodarze. Po 45. minutach prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisali się Wojciech Niedźwiecki (asystował Arkadiusz Wąchały) i Patryk Biegała (po podaniu Marka Bagińskiego). W drugiej połowie trafienia dołożyli: Patryk Juskowiak (po asyście Wojciecha Niedźwieckiego) i Arkadiusz Wąchała. Pomocnik strzelił bezpośrednio z rzutu rożnego. Mimo próby interwencji, piłka przeleciała nad bramkarzem i wpadła do siatki. - Praca na treningach jest owocna, choć widać, jaki jest stan boiska po opadach. W zespole panuje dobra atmosfera. Drużyna sprężyła się. Widziałem tę złość, gdy zawodnicy schodzili z murawy na zmianę. Była jednak kolejna szóstka, która chciała zagrać - powiedział trener Pelikana Łukasz Bojdo.

Ekipa z Borku Wielkopolskiego miała szansę na gola honorowego. W końcówce meczu, po faulu w polu karnym gospodarzy, arbiter wskazał na "wapno". Intencje strzelca wyczuł Dominik Sadowski. Najpierw obronił rzut karny, a po chwili także i dobitkę. - Mam dwóch rewelacyjnych bramkarzy i ból głowy - przyznał po meczu Łukasz Bojdo, trener Pelikana. Od 283. minut golkiper z Dębna Polskiego nie wyjmował piłki z siatki. Ostatni raz musiał to uczynić we wrześniowym starciu z Kłosem Zaniemyśl. Kolejne trzy spotkania, w tym wczorajsze, ekipa Pelikana zagrała na "zero" z tyłu. - Było mi przykro, bo zmieniłem Pawła Niedbałę, który ostatnio u nas bronił rewelacyjnie. Wszedł Dominik Sadowski, który świetnie się spisał. Mam dwóch równorzędnych bramkarzy - cieszy się Łukasz Bojdo.

Pelikan Dębno Polskie - Wisła Borek Wielkopolski 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 - Wojciech Niedźwiecki (27'), 2:0 - Patryk Biegała (45'), 3:0 - Patryk Juskowiak (53'), 4:0 - Arkadiusz Wąchała (75')
Skład Pelikana: Sadowski - Szaroleta, Kendzia, Świątnicki, Leciejewski, Bagiński (68' Hodura), Szynkarek (46' Juskowiak), Wąchała (86' Guliński), Biegała (76' Frąszczak), Chociaj (80' Brzozowski), Niedźwiecki (61' Staniszewski)