Trzy punkty dla Pelikana, Awdańca i Sparty [FOTO]

Trzy punkty dla Pelikana, Awdańca i Sparty [FOTO] - Zdjęcie główne

Klasa A, grupa wielkopolska II. Derby powiatu rawickiego dla Pelikana Dębno Polskie. Ekipa Łukasza Bojdy wysoko wygrała z Ruchem Bojanowo. Zwycięstwo zanotował także Awdaniec Pakosław.

Świadkami ciekawego widowiska byli kibice, zgromadzeni na stadionie w Dębnie Polskim. Miejscowy Pelikan podejmował Ruch Bojanowo. Już w pierwszej połowie padło pięć bramek. Cztery z nich strzelili gospodarze. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Marka Lutowicza. W drugiej połowie Ruch miał swoje szanse, ale ich nie wykorzystał. Miejscowi nie zwolnili tempa i strzelili kolejne trzy bramki. Ostatecznie, ekipa Łukasza Bojdy wygrała 7:1.
Bramki zdobywali: 4' - Kendzia (1:0), 16' - Wąchała (2:0), 22' - Lutowicz (2:1), 36' - Chociaj (3:1), 45' - Hyżorek (4:1), 72' - Juskowiak (5:1), 81' - Hodura (6:1), 83' - Hodura (7:1)

Triumf zanotował Awdaniec Pakosław. Zwycięstwo rodziło się jednak w bólach. W pierwszej połowie gra nie układała się po myśli trenera gospodarzy Adama Waresiaka. Goście - Dąb Boguszyn - mogli wyjść na prowadzenie, ale szwankowała skuteczność. Co nie wyszło przyjezdnym, udało się gospodarzom. Tuż przed przerwą po podaniu od Adama Spychalskiego, na prowadzenie Awdańca wyprowadził Wojciech Cieplik. W drugiej części meczu podwyższył z karnego Bartosz Kaczmarek, a w ostatniej minucie spotkania bramkę na 3:0 zdobył Adrian Giezek. Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć TUTAJ.

W meczu ligi okręgowej, Sparta Miejska Górka udała się do Nowego Belęcina. Ekipę z miasta znad Balatonu podejmował miejscowy Fin Up Partner Piast. Spotkanie ułożyło się po myśli przyjezdnych. Goście zanotowali dwa trafienia. Gole zdobyli: Damian Gmerek i Paweł Kowalski. Gospodarze ani razu nie zdołali znaleźć recepty na pokonanie bramkarza przyjezdnych, Kacpra Tomkiewicza. Trzy punkty powędrowały na konto Sparty.

Rawia Rawicz rozgrywała swoje spotkanie w Gostyniu. W ramach piątej ligi, miejscowa Kania okazała się lepsza od podopiecznych Jerzego Radojewskiego. Gospodarze wygrali 3:0. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

Mecz Szoku Bojanowo z GKS-em Krzemieniewo nie odbył się.