Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Tuwimowski misz-masz „W Starym Kinie”

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    20.03.2016
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
Spektakl łączył w sobie humor i melancholijne refleksje Spektakl łączył w sobie humor i melancholijne refleksje  fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W kawiarni „W Starym Kinie” przy rawickim domu kultury w przedstawieniu „Gemisch, czyli tuwimowski misz-masz” zaprezentowali się poznańscy aktorzy Izabella Tarsiuk-Andrzejewska (śpiew) i Janusz Andrzejewski (słowo) oraz towarzyszący im na pianinie Dawid Troczewski.

Był to niezwykły wieczór. Melancholia, zaduma i smutek przeplatały się z żywymi rytmami chasydzkich pieśni, które przejmująco wykonała Izabella Tarsiuk-Andrzejewska. Janusz Andrzejewski dał niesamowity popis gry aktorskiej. Jego interpretacja wierszy pióra Juliana Tuwima była wprost mistrzowska, a „Grande Valse Brillante” po prostu wbijał w krzesła. Aktor również bawił publiczność tekstami kabaretowymi i humoreskami, które mimo że napisane przed II wojną światową, prawie nic nie straciły na aktualności. Niektóre z nich przedstawiały specyficzny słowno-sytuacyjny humor żydowski.

Aktorzy otrzymali wiele braw przy otwartej kurtynie. Ten pełen humoru, ale jednocześnie refleksji wieczór, na długo pozostanie w pamięci rawickiej publiczności. (WJ)

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Maja
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  misz masz!!! jakie trafne okreslenie....komponuje sie z caloscia!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji