"Twierdza" Dębno Polskie. Dublet Niedźwieckiego [FOTO, WIDEO]

"Twierdza" Dębno Polskie. Dublet Niedźwieckiego [FOTO, WIDEO] - Zdjęcie główne

Na ligowe zwycięstwo z rywalem "zza miedzy" czekali od 2007 roku. Od tego czasu Pelikan Dębno Polskie mierzył się z Awdańcem Pakosław osiemnastokrotnie. Żadne z tych spotkań nie padło łupem ekipy z gminy Rawicz. Dziś ta seria zakończyła się.

Oba zespoły znajdują się w górnej połowie tabeli leszczyńskiej klasy A. Choć w bieżącym sezonie w ich spotkaniach pada sporo goli, tym razem długo żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Gospodarze trafili w słupek i poprzeczkę, goście również mieli swoje sytuacje. Brakowało jednak skuteczności.

Oblicze meczu zmieniło się w końcówce spotkania. W 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał zawodnik przyjezdnych - Wojciech Zimny. Goście musieli grać w dziesiątkę. Miejscowi żwawiej ruszyli do ataku.

Zmiana rezultatu nastąpiła w 85. minucie. Wtedy, po złym zagraniu do bramkarza, przy piłce szybciej znalazł się Wojciech Niedźwiecki. Adrian Giezek, zamiast wybić futbolówkę, trafił w nogi rywala. Sędzia wskazał na "wapno". Egzekutorem rzutu karnego był sam poszkodowany, który nie pomylił się i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po trzech minutach Wojciech Niedźwiecki podwyższył rezultat na 2:0.  - Mecz był na remis - przyznał na gorąco po spotkaniu trener gospodarzy Łukasz Bojdo. - Wykorzystaliśmy swoje sytuacje, które mieliśmy, choć było ich więcej (...) Dziękuję chłopakom, mimo że mają ciężką pracę, przychodzą na treningi i starają się dla Pelikana jak najlepiej. Stać ich na to, by grać w okręgówce - dodał szkoleniowiec.

Ekipa z Dębna Polskiego zbliżyła się do lidera tabeli - Sokoła Chwałkowo na dwa punkty. Ekipa z powiatu gostyńskiego jutro zagra swoje spotkanie w Bojanowie z miejscowym Szokiem.

Pelikan Dębno Polskie: Niedbała - Leciejewski (70' Szynkarek), Wawrzyniak, Bagiński, Jakób (55' Szczęsny) A. Niedźwiedzki (91' Krzyszczak), Juskowiak, Kendzia, Świątnicki, W. Niedźwiecki (90' Nowak), Chociaj

Awdaniec: Giezek - Zimny, Dolata, Panek, B. Kaczmarek, Spychalski, Cieplik, Durczewski (80' Maćkowiak), Deka, Stróżyński (70' Szkudlarek), Szwarc (65' P. Kaczmarek)