Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Tysiące spadających gwiazd! Perseidy nadlecą już dziś

› Daj znać 3 miesiące temu    11.08.2020
Grzegorz Heluszka
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. adobe stock

Przez kilkanaście godzin Ziemia będzie "bombardowana" przez rój Perseidów. Te meteory przelatują obok nas co roku w sierpniu.

Na nocnym niebie można będzie wtedy zaobserwować nawet kilkaset „błysków” na godzinę. Szczyt zjawiska widoczny będzie we środę 12.08.2020.

Perseidy to jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów, którego orbita przecina się każdego roku z ziemską w dniach 17 lipca – 24 sierpnia. Są one obserwowane od około 2000 lat. 

Co roku Ziemia w swej okołosłonecznej wędrówce wpada na rój meteoroidów związany z kometą 109P/Swift-Tuttle, a małe drobiny, które wchodzą w skład roju, dostają się do ziemskiej atmosfery i spalają się, tworząc zjawisko „spadających gwiazd” nazwanych Perseidami.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kosinski
3 miesiące temu ocena: 78%  3
Ale w jakiej części nieba szukać i o której godzinie to już nie łaska?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Filantrop ,myśliciel życiowy
3 miesiące temu ocena: 24%  2
Propozycja moja jest taka ,że każdy kto ukończył 18 lat ,a podjął pracę powinien mieć z tego co zarobi zabierane 15% równowartości miesięcznego wynagrodzenia jako tzw bykowe. Nie masz dzieci to płać. Jedynie studenci powinni być wyłączeni z obowiązku płacenia bukowego. Reszta tak jak napisałem to co zarobi netto (na rękę) z tego 15 % powinna oddawać Państwu jako tzw bykowe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Ty skurwysynu tobie powinni zabierać całą wypłatę ty buchaju