Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uczcili pamięć powstańca wielkopolskiego

› Aktualności› Samorząd 28 dni temu    18.07.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. OKSiAL

W 90. rocznicę śmierci Wincentego Brzeskwiniewicza, znanego na miejskogóreckiej ziemi powstańca wielkopolskiego, cenionego obywatela i działacza społecznego, delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze na jego grobie.

Wiązankę kwiatów na jego grobie, znajdującym się na miejskogóreckim cmentarzu parafialnym, złożyli burmistrz Karol Skrzypczak, zastępca burmistrza, Adam Bandura, radny Marian Rapior, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, Marek Stach oraz wnuczka powstańca, Maria Stróżyk z rodziną: Wojciechem Gołębiowskim, Agnieszką Nawrocką, Hubertem Nawrockim i Weroniką Nawrocką.

Wincenty Brzeskwiniewicz urodził się 17 lipca 1877 r. w Miejskiej Górce. Podczas wojny walczył na froncie. Po powrocie do domu w 1918 r. włączył się w nurt życia społecznego. Wziął czynny udział w powstaniu wielkopolskim. Stanął na czele pierwszego w powiecie rawickim oddziału powstańczego, który uformował się w Miejskiej Górce. Z jego inicjatywy powstało Towarzystwo Powstańców i Wojaków - pierwsze w powiecie. Był jego prezesem od założenia aż do śmierci. Zmarł 17 lipca 1930 r., w dniu swoich 53. urodzin.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!