Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Uczniowie z Konar dla Niepodłegłej

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    16.11.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 3 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Konarach

Uroczystą wieczornicę upamiętniającą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Konarach.

Wydarzenie rozpoczął referat o roli języka polskiego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości - wygłoszony przez nauczyciela historii Annę Ratajczak. Potem opowiedziano o działaniach związanych z uczestnictwem szkoły w ogólnopolskim konkursie, pod nazwą „Szkoła dla Niepodległej VI”.

- Jego celem jest wskazanie, jak istotną rolę w wychowaniu w wolności, godności, solidarności oraz kształtowaniu postaw patriotycznych młodego człowieka odgrywa szkoła - wyjaśnia dyrektor Anna Pawlak.

- Zadania konkursowe przewidują, m.in. przeprowadzenie konkursów, uroczystości, debat i udział w formach doskonalenia zawodowego. Pomyślna realizacja gwarantuje przyznanie certyfikatu „Szkoła dla Niepodległej”. Zadania konkursowe zostały rozszerzone i włączone do realizacji projektu szkolnego pod hasłem „Dla Niepodległej” - dodaje i wyjaśnia, że skupiały się one przede wszystkim na roli języka polskiego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Zorganizowano konkursy: czytania wierszy patriotycznych, pisania listów i kaligraficzny. Ponadto, uczniowie wykonywali okolicznościowe plakaty, zakładki do książek, zdjęcia, zmagali się z ortograficznymi zawiłościami w patriotycznych słowach. Nie zabrakło też konkursu wiedzy historycznej.


Od kiedy toaleta miejska w Rawiczu będzie czynna? Sprawdź TUTAJ

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pawcio
  7 miesięcy temu ocena: 0%  2
  Panie szanowy burmistrzu Rawicza Panie Kubiak. Co z pokazem sylwestrowym w sylwestra? Chodzi mi o pokaz petard hukowych oraz rakiet wolnolatających (krótkiego zasięgu). Mamy w Rawiczu co mamy. Szaroburo i smętnie(piłkarska Rawia na poziomie 5 ligi). Odnośnie pokazu niech będzie on huczny. Mam dosyć brudnych chodników i trawników brudnych od psich odchodów. Problem jest taki że ich właściciele (barany) gdy pies defekuje odwracają głowe w drugą strone , a woreczki używają ,ale tylko do transportu alkoholu z punktu A do B czyli ze sklepu do domu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji