Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ulica Miodowa ma zostać utwardzona. Co na niej położą?

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    28.11.2019
Jakub Sławiński
komentarzy 32 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. archiwum

RAWICZ. Urząd Gminy wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie przebudowy ulicy Miodowej, znajdującej się na terenie Folwarku. Na obrcnie gruntowej części drogi miałyby zostać ułożone betonowe płyty.

Rawicki magistrat wystąpił z wnioskiem do poznańskiego urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie prac zaiązanych z przebudową ulicy Miodowej. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić z programu na prace związane z rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych. 

Jeżeli Gminie Rawicz uda się uzyskać dofinansowanie, część drogi utwardzona zostanie płytami betonowymi. Powstanie tzw. droga śladowa. Kolejne ok 100 m nie spełnia wymogu w zakresie szerokości pasa drogi - minimum 4 m, dlatego nie zostało ujęte we wniosku o dofinnasowanie - informuje Centrum Informacji Burmistrza.Pomimo tego, dokumentacja projektowa zostanie wykonana na cały odcinek i trasa zostanie wykonana w ramach możliwości finansowych gminy - dodaje CIB.

Część ulicy Miodowej została już utwardzona w 2017 roku. W ramach inicjatywy lokalnej, finansowanej z budżetu gminy oraz śroków mieszkańców ulicy Miodowej wyłożono ok. 30 metrów drogi płytami betonowymi.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 20%  32
Wicie co jak was wszystkich czytam to smiac mi sie chce :D na miodowej droga jest taka ze jak deszcz pada to błoto a jak jest sucho to centymetr kurzu mam na parapecie . jednak twierdze ze te plyty i to w dodatku sladowe to nie zdaja egzaminu . i z tego co zauwazylem na tej mojej miodowej to jest pare budynkow ktore maja napewno ok 30 lat i ci mieszkancy tez czekaja na jakas konkretna droge .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cwaniak i lobbysta
8 miesięcy temu ocena: 46%  31
Kenijski księciu - mieszkam na miodowej - podejrzewam, że do budżetu gminy wnoszę 8 razy więcej od Ciebie. Mimo to nie mam prawa dojeżdżać do domu po normalnej drodze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pers
8 miesięcy temu ocena: 50%  30
Księciuniu, miodową jeżdżą ludzie do domi i do pracy. Płacą podatki, tak samo jak Ty. Na tym polega rozwój gminy, że się buduje drogi i polepsza infrastrukturę. Jeśli nie odpowiada ci, że akurat miodową maja utwardzać może powinieneś wystartować w wyborach do samorządu i walczyć o te odcinki które Tobie odpowiadają. Musisz tylko uważać aby nikt nie powiedział ze robisz drogę koledze :)
~ Książę Nigerii
8 miesięcy temu ocena: 67%  29
Ale kadecką jeżdżą karetki do szpitala
~ Droga Olgo
8 miesięcy temu ocena: 38%  28
Olgo szanowna. Jeśli spojrzysz na mapy nawet przedwojenne to znajdziesz tam miodowa. Idąc twoim tropem myślenia, czarna droga nie powinna zostać utwardzona. Kiedyś tez tam było „pole” czyż nie?
~ Olga
8 miesięcy temu ocena: 50%  27
Nie nie masz prawa nikt nie będzie Ci budować drogi bo się wybudowała w polu zrozum to w końcu
~ Ktos ma
8 miesięcy temu ocena: 70%  26
Ktos ma w tym interes zeby utwardzic miodowa ,domki na nowym osiedlu i dzialki lepiej sie beda cwaniaczom sprzedawaly - zdziczala w Rawiczu ta deweloperka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 57%  25
Dokładnie tak jak piszesz jak będzie droga to działki pójdą w górę. Znaczy że deweloper ma kontakty w gminie
~ ()
8 miesięcy temu ocena: 67%  24
Pobudowali się na polach,łąkach, kupili działki od prywaciarza za grosze a teraz beczą? Niech wam prywaciarz zrobi drogę, dlaczego miasto? Jest masa ulic nie remontowana po 20-30lat.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 0%  23
Mieszkałem 40 lat na ul Sikorskiego [kiedyś ogrodowa] i była remontowana przez ten czas 3 razy a teraz mieszkam na ulicy która ma 33 lata i nikt jej nawet nie utwardził a zrobiła ją gmina. I gdzie jest jakaś sprawiedliwość
~ Mieszkaniec dębna
8 miesięcy temu ocena: 69%  22
Jak zwykle będą robić ulice kolegą a inne drogi w gminie mają po 30 lat a niektóre po 50 lat i nikt ich nie robi ostatnio zrobili ul bocianią bo tam mieszkają sami znajomi ludzi z magistratu. Jak masz znajomości w gminie to będziesz miał drogę zrobioną a jak nie masz to musisz drogę sobie zrobić sam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pffffff
8 miesięcy temu ocena: 29%  21
proszę znajdź mi działkę w centrum miasta przy asfaltowej drodze bogaty madralo widać że jesteś totalną biedną pierdołą co wszystko kóje w oko, pozdrowienia z niemiec biedaczku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Książę Nigerii
8 miesięcy temu ocena: 80%  20
Również cie pozdrawiam środkowym palcem
~ Meg
8 miesięcy temu ocena: 83%  19
Eeeee tyle kostki z Rynku chcą wywalić, nich na Miodowej ułożą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Książę Persji
8 miesięcy temu ocena: 63%  18
Gdyby planowano zrobić Ci królu nigerii windę w twoim bloku koło biedronki, abyś mógł po całym dniu na budowie i kilku piwach wrócić wygodnie do swojego gniazdka bez kredytu tak samo znaleźliby się tacy którym by to nie odpowiadało. Wszystkim się nie dogodzi a skoro jest taki plan to ktoś musiał o to się postarać za co szacuneczek:) Wogodnej windy i wiernych kobiet! Miłego dnia :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Frajer z Persji
8 miesięcy temu ocena: 63%  17
Nie było mi dane mieszkać w bloku. Należę do tych skaner i frajerów którzy woleli postawić swój własny dom na wsi z kredytem ale i bez windy :) i wcale nie czuje się przez to lepszy. Zwracam tylko uwagę na to ze czy ta droga będzie czy nie i tak źle, i tak nie dobrze. Więcej dystansu i luzu.
~ DoFrajeraZPersji
8 miesięcy temu ocena: 100%  16
Bloki 5 piętrowe mają wszystkie windy gdybyś nie wiedział gamoniu.
~ Miodowy
8 miesięcy temu ocena: 67%  15
Do Redaktora artykułu: w ramach inicjatywy lokalnej sfinansowano ułożenie 130m drogi, a nie 30m. Do wszystkich, którzy budują domy przy nieutwardzonych drogach - nie stawiajcie betonowych płotów lub płotów na podmurówce, bo uniemożliwiają odprowadzenie wody z nieutwardzonej drogi. Świetnie to widać po dziurach i błocie na wysokości drogi wzdłuż takich ogrodzeń.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
8 miesięcy temu ocena: 33%  14
Tylko rawicz rawicz.a ciekawe kiedy polepsza drogę na pomocno.a na wieś tez ludzie się budują i. chcą dojechac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
8 miesięcy temu ocena: 71%  13
A po co się budują na wiochach bo działki były za pół darmo to niech teraz jeżdżą po dziurach normalny człowiek nie oszczędza na działce budowlanej i wyprowadza się z miasta na wiochę
~ ...
8 miesięcy temu ocena: 25%  12
jechałem ostatnio gdzieś w tamtych okolicach po takich płytach. Są one ułożone mniej więcej na szerokość kół większości pojazdów. Świetnie zrobione, jechało się super, nic nie tłukło. Grunt w tym aby te płyty były ułożone prawidłowo, na prawidłowej podbudowie. Wtedy nic się nie zapada i jedzie się jak po asfalcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
8 miesięcy temu 11
Zgadzam się z Tobą to dobra droga,i pomysł dobry . Drogi śladowe tylko muszą być dobrze zrobione,a ten odcinek co już jest na Miodowej jest super
~ ŚLADOWIEC
8 miesięcy temu ocena: 50%  10
A ty z CIBu jesteś " miszczu" budowy dróg. Na górach gdzie nikt nie chodzi, parking gdzie nikt nie staje kostką wymładacie, a tam gdzie ludzie mieszkają drogi śladowe robią. Ot włodarze za dychę.
~ Książę Nigerii
8 miesięcy temu ocena: 67%  9
Najpierw budują domy na terenach zalewowych ,albo w szczerym polu ,a potem płacz ,że na dojazdówce na ich posesji nie ma drogi utwardzonej kostką brukową.....ŻENADA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Olgi tępej dzidy
8 miesięcy temu ocena: 0%  8
Po pierwsze. Tak nasze władze działają, teren w mieście pod budowę ubojni świń oddają a ludzie domy na wsi budować muszą. Po drugie buduję gdzie mogę, a z tego gdzie mogę wybieram gdzie chcę. No i po trzecie, sięgnij do słownika, lub dobrze patrz co ci słownik komputera podkreśla jako błąd. O stylistyce i logice wypowiedzi już nie wspomnę.
~ ala
8 miesięcy temu ocena: 0%  7
OLGA sprawdz ceny działek, a później się wypowiadaj!
~ Mieszkaniec dębna
8 miesięcy temu ocena: 100%  6
Ptasie osiedle w dębnie polskim stworzyła gmina 31 lat temu i dalej jeździmy po błocie a działki na ul bocianiej w masłowie sprzedał rolnik około 10 lat temu i tam jest nowa droga zrobiona przez gminę. Ale tam mieszkają ci LEPŚI co mają znajomości w gminiem
~ Pers
8 miesięcy temu ocena: 67%  5
Podejrzewam królu złoty, ze twoj czynsz jest porównywalny z moja rata kredytu za dom. Z autopsji zapewne wiesz, ze tynku jeść nie musisz wiec zastanawia mnie skąd przyszedł Ci do głowy pomysł, ze ja miałbym tak robic ?
~ Olga
8 miesięcy temu ocena: 80%  4
Popieram budować się na wiosce wyprowadzając z miasta bo działka była tanią to sknerstwi u głupota do potęgi;)
~ Książę Nigerii
8 miesięcy temu ocena: 50%  3
Wole spać w bloku na 5 piętrze niż mieć dorabiane rogi jak wy sługusy co jadą na robote do Rajchu ,a baby pod waszą nieobecbiść laski robią innym. Wy co jedynie żądacie to kredyt na 40 lat żeby chałupe eybudoeać ,a potem żrecie przez ten czas tynk ze ścian i zjeżdżacie z Rajchu co 2 tygodnie do waszych nieposłusznych kobiet
~ Jożim z bażin
8 miesięcy temu ocena: 54%  2
Misiu z fontanny, śpij sobie spokojnie na 4 piętrze bloku przy Biedronce, i nie martw się nami. Płacimy podatki, utrzymujemy władzę to też mamy prawo czegoś żądać
~ mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 63%  1
śmiechu warte! Ochłapy dla ulicy miodowej !!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji