Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Unia wprowadza nowe oznakowania paliw

› Aktualności ponad rok temu    21.07.2018
Weronika Skrzypczak
komentarzy 4 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

Obok znanych skrótów – Pb, On, LPG, na dystrybutorach na stacjach benzynowych pojawią się nowe oznaczenia paliw. To wymóg unijnego prawa, które trzeba wdrożyć do 12 października.

Paliwa gazowe mają być oznaczone symbolem rombu, benzyna - kołem, a olej napędowy kwadratem. Etykiety będą umieszczane na dystrybutorach paliwa oraz pistoletach. Ma to ułatwić kierowcom wybór paliwa.Takie same symbole już niebawem będą umieszczane również na nowo wyprodukowanych pojazdach - w bezpośrednim sąsiedztwie korków lub klapek wlewu paliwa. 

- Do tej pory pojawiały się pomyłki. Podróżując po państwach unijnych, ale nie tylko unijnych, czasami nie wiemy po prostu, co zatankować. Teraz wszystko będzie jasne - podkreśla w rozmowie z  redakcją Leszek Wieciech, prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Zaznacza, że te oznaczenia, które są stosowane do tej pory przez poszczególne sieci, dotyczące marek własnych, zostaną. Tak samo, jak pozostaną informacje dotyczące liczby oktanowej benzyny.

Niektóre z punktów tankowania rozpoczęły już pracę nad naklejaniem etykiet.
- Na większych, zmodernizowanych stacjach takie etykiety mogą już występować - zaznacza szef Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.
Sprawdziliśmy w Rawiczu. Na razie na żadnej ze stacji paliw nie ma nowego oznakowania.

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Spike
ponad rok temu ocena: 100%  4
Panie Redaktorze, widocznie słabo sprawdziliście ponieważ stacja paliw Orlen na ul. Poznańskiej takie oznaczenia na dystrybutorach posiada.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mike
ponad rok temu ocena: 14%  3
Bo to portal rawicz24, a nie poznań24. Po co ma jechać do Poznania, Gdańska czy gdziekolwiek indziej, żeby sprawdzić czy tam już widnieją takowe oznakowania?
~ Yan Czeci Sobyesky
ponad rok temu ocena: 89%  2
Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że w Unii Europejskiej są sami wariaci?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ popapraniec
ponad rok temu ocena: 23%  1
jedz do ruskich jak ci sie nie podoba albo prezesowi kota kłaskac